Погода

Обрали нового


керівника

 

 

21 листопада, тобто минулого четверга, відбулася ХІ звітно-виборна конференція районної організації ветеранів України. Свою роботу головні збори ветеранів Теофіпольщини розпочали із ритуалу покладання від учасників цього зібрання вінка із живих квітів до пам’ятника полеглим воїнам у роки Другої світової війни, що у райцентрівському сквері. Хвилиною мовчання пом’янули ветеранів, голів первинних ветеранських осередків та активістів, які пішли із життя за останні роки.
Районна рада організації ветеранів, в особі її голови Андрія Рудюка, звітувала за чотирирічний термін роботи.
У доповіді та виступах на конференції відзначалося,що ветеранські формування, виконуючи рішення УІІІ з’їзду Організації ветеранів України, проводять відповідну роботу по зміцненню організованості та підвищення бойовитості первинних осередків на місцях у розв’язанні актуальних соціальних, правових проблем ветеранів.


Ця робота здійснюється при підтримці органів влади, місцевого самоврядування. Зокрема, в багатьох населених пунктах по місцю проживання ветеранам війни та праці, дітям війни, інвалідам надається матеріальна допомога, виділяються кошти на ремонт житла, придбання будматеріалів тощо.
Зокрема, на конференції вказувалося, що в районі станом на 10 вересня поточного року функціонує 29 первинних ветеранських осередків, в яких нараховується майже 5,5 тисячі ветеранів. Це – потужна громадська сила. Чимала кількість людей поважного віку обрані депутатами сільських та селищних рад.
Непогані набутки у своїй діяльності здобули первинні ветеранські організації Базалії, Волиці, Поляхової, Вороновець, Волиці-Польової, Кузьминець, Гаврилівки, Новоставець, Борщівки, цукрового заводу. А очолюють їх ентузіасти ветеранської справи, люди, які громадську роботу сприймають, як довір’я своїх односельців. Це, насамперед, Катерина Чичевич, Леонід Кратасюк, Ганна Томчук, Галина Луцик, Ніна Козак, Ганна Паліюк, Віктор Семенюк, Євгена Кренціглова, Валентина Островська, Георгій Марченко. У цих та ряді інших організаціях, минулі чотири роки були насиченими подіями. Ветерани жили турботами виробництва, подіями села,успіхами в господарюванні агроформувань. Тут налагоджено тісний зв’язок з іншими громадськими організаціями, зокрема, по соціальному захисту людей похилого віку.
Успіху в роботі первинних ветеранських осередків сприяє добре налагоджена діяльність в самому колективі однодумців, рад та комісій. Саме такий цементуючий сплав відчувають старші люди Святця і Кунчі, Великого Лазучина, Ільковець та Гальчинець, Колок та Ординець, Михнівки і Турівки, районного зв’язку.
Досвідом роботи в різних напрямках на конференції поділилися Євгена Кренціглова - голова первинного ветеранського осередку Новоставецької ОТГ, Володимир Поліщук - заступник голови первинної ветеранської організації с. Волиця, керівник волонтерського центру «Пенсіонер» Георгій Марченко – очільник ветеранів цукрового заводу.
Районна рада ветеранів плідно співпрацює з управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, громадськими організаціями «Волонтерський рух Теофіпольщини «Патріот», «Українською спілкою ветеранів Афганістану( воїнів- інтернаціоналістів)», «Союз. Чорнобиль України», Теофіпольською районною спілкою ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ «Єдиний щит», районним товариством Червоного Хреста. З останнім тісні зв’язки існують із часу створення районної ветеранської організації, з березня 1987 року. І його керівник, Заслужений працівник охорони здоров’я України Валентина Романович обирається вже вкотре членом президії районної ради ветеранів, а ще й очолює і медико-соціальну комісію. ЇЇ виступ на районній конференції був вислуханий з великою увагою та задоволенням.
Про перші кроки становлення районної ветеранської організації розповів учасникам конференції очільник районного штабу по створенню цієї поважної й авторитетної організації Аркадій Медвідь. Він, зокрема, відзначив, що спочатку працювали на цю категорію населення відповідні Закони України, діяли відповідні пільги. Та згодом мільйони наших громадян опинилися за межею бідності. Відчули ці зміни на собі і люди старшого віку – ветерани. Особливо у сільській місцевості. Жебрацькі пенсії, які отримує переважна більшість людей, зростання цін на продовольчі та промислові товари, неправомірне завищення тарифів на енергоносії і комунальні послуги. Це далеко неповний перелік проблем, які несуть суспільству невдалі реформи, що здійснюються в нашій країні. Ніхто не бачить перспектив й немає упевненості у майбутньому.
Ділову тему виховного характеру на прикладах людей старшого покоління порушила у своєму виступі вчителька історії Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, завідувачка історико-краєзнавчого музею цього навчального закладу Олена Станчук. Олена Іванівна досить детально розкрила роль музеїв, музейних кімнат бойової та трудової слави у патріотичному вихованні молодої зміни. У їх залах треба частіше проводити зустрічі учнівської молоді з воїнами-інтернаціоналістами, учасниками бойових дій на Сході України, екскурсії та уроки мужності тощо. Повинен ще міцнішим бути зв’язок: школяр – ветеран-воїн - ветеран-праці.
Увага учасників цього ветеранського зібрання охоплювала широке коло питань, які вирішувалися ветеранським загалом району. Зокрема і проведення на Теофіпольщині обласної Естафети мужності «Слава визволителям України!», присвяченої 75-річчю визволення району і Подільського краю, України в цілому від фашистських загарбників. Тепер найголовнішим залишається підготовка і відзначення 75-річчя Великої Перемоги у Другій світовій війні.
У роботі конференції взяли участь і виступили заступник голови районної ради Роман Непотас та відповідальний секретар обласної організації ветеранів Ростислав Троян.
Діяльність районної ради ветеранів визнано задовільною. Доповідь голови ревізійної комісії, з якою виступила Катерина Чичевич, затверджено.
Обрано районну раду ветеранів. ЇЇ головою став Володимир Кобера. Володимир Васильович відповідно до Статуту Організації Ветеранів України запропонував склад президії ради і кандидатури своїх заступників. Ними стали Євгена Кренціглова та Андрій Рудюк. Головою ревізійної комісії обрано Антоніну Гаєвську.
Обрано також делегатів на ІХ звітно-виборну конференцію обласної організації ветеранів України.
Прес-центр районної ради ветеранів