Погода

Скрізь є


проблеми

 

У понеділок, 18 листопада, на спільному засіданні постійних комісій районної ради з питань соціальної політики та праці, освіти, охорони здоров’я, молоді, фізичної культури та спорту , а також з питань управління комунальною власністю, будівництва, житлово-комунального господарства та підприємництва, за участю голови районної ради Андрія Петринюка, першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинськогообговорювалися актуальні питання роботи комунальних підприємств районної ради («Теофіпольлісвод», БТІ, «Тепловик»), комунальних закладів охорони здоров’я – центральної аптеки № 47, Центру первинної медико-санітарної допомоги та центральної районної лікарні.
Як знову з’ясувалося, скрізь є проблеми, найперше, це забезпечення фі-нансової стабільності, хоч у кожного підприємства є своя специфіка. Проте найбільше уваги депутати приділили ЦПМСД та ЦРЛ.
Спочатку прозвітувала головний лікар ЦПМСД Олена Кравчук. Амбулаторії та ФПи працюють, однак поки що Святецька амбулаторія не перейшла в новозбудоване сучасне приміщення.

В замовника - ДП «Обласна служба єдиного замовника» забрали всі документи (хоч він мав їх представити ще на відкриття, місяць тому). Після підписання акту прийому-передачі буде підключений газ, це треба зробити негайно, адже приміщення має опалюватися, бо вже почало цвісти. Взагалі ж амбулаторії та ФПи, які опалюються газом, ще не підключені до газопостачання, найближчими днями це повинно вирішитися. Звісно, за ці послуги треба заплатити, ще ж не проплатили 112 тисяч гривень за підключення в минулому опалювальному сезоні. Також Олена Кравчук спростувала чутки, що з нового року Шибенської амбулаторії загальної практики сімейної медицини не буде, натомість буде ФП, де буде працювати один спеціаліст. Запевнила, що амбулаторія буде працювати і надалі, адже за кошти державного бюджету в сумі 91 тисяч гривень влітку зроблений ремонт, а завдяки благодійникам в приміщенні є вода. Звісно, ремонт треба продовжувати, ще ж треба перенести газовий котел, та й медичне обладнання тут застаріле. Головне ж – немає сімейного лікаря.
Депутат Сергій Мороз нагадав, що з початку цього року працювала комісія районної ради щодо розміщення в колишньому приміщенні інфекційного відділення у селищі цукрового заводу медичного закладу первинної медичної допомоги. Спочатку мала бути амбулаторія, потім –медичний пункт, квартири для лікарів. І до цього часу ніяких рухів не зроблено, ні з боку керівництва ЦРЛ, ні від Центру. Вважає це відкритим саботажем.
Далі депутати обговорювали проблеми ЦРЛ, адже триває реформування вторинного рівня закладів охорони здоров’я. Головний лікар Сергій Шкраба повідомив про те, що вже зроблено:змінився статус лікарні, на часі - отримання ліцензії на медичну практику та наркотики. Та ще потрібно зробити дуже багато – створити відділення невідкладної допомоги, завершити ремонт інфекційного відділення. І, найголовніше, придбати комп’ютери, комп’ютерне забезпечення. Ще влітку озвучувалася цифра, що їх потрібно 100, а тепер – 120. Адже все повинно вводитися в єдину базу – направлення від сімейного лікаря чи педіатра, призначення лікаря, рецепти, інші послуги. До 1 липня 2020 року заклад має укласти договір з Національною службою охорони здоров’я, отримати прейскурант цін на медичні послуги. Саме за надання цих послуг будуть отримуватися кошти на заробітну плату, енергоносії, закупівлю обладнання. Хоч ЦРЛ нещодавно придбала за державні кошти лапароскопічну стійку, за її допомогою успішно проводяться операції. Та ще потрібні комп’ютерний томограф, мамограф, переносний рентгенапарат, гастрофіброскоп. Бо ж, головне, це діагностика захворювання.
Виступили також завідуючі терапевтичним, хірургічним, пологовим, педіатричним, інфекційним від-діленнями – Петро Вишневський, Сергій Мороз, Наталія Коблянська, Володимир Шклярук, Ольга Поліщук, депутат обласної ради, лікар-отоларинголог ЦРЛ Юрій Семенюк. Говорили про проблеми своїх відділень – недостатнє забезпечення обладнанням, медикаментами, є ще і незамінені вікна, окремі приміщення потребують ремонту.
Чи збережуться всі відділення, чи пройде заклад акредитацію лікарні інтенсивного лікування І категорії? Це покаже час. Та голова районної ради Андрій Петринюк висловив ряд претензій до роботи ЦРЛ, є багато нарікань на рівень надання медичних послуг. Дуже багато залежить від лікарів, робота має бути поставлена так, щоб жителі району лікувалися в ЦРЛ, щоб породіллі тут народжували, а не зверталися до обласної лікарні, в інші медичні заклади.
Також на засіданні комісій депутати прийняли рішення про внесення в порядок денний наступної сесії районної ради питання про передачу в оренду колишнього приміщення інфекційного відділення у селищі цукрового заводу благодійному фонду Вадима Лейві «На благо України». Приміщення не опалюється, руйнується. Андрій Петринюк наголосив, що в договорі оренди треба чітко зазначити, що фонд бере на себе зобов’язання зробити в цьому приміщенні гуртожиток для приїжджих спортсменів для всього району, кабінет лікаря або вирішити питання про прийом жителів селища у медпункті цукрового заводу, а також ремонт в інфекційному відділення ЦРЛ.
Галина Тебенько