Погода

Нарешті  скрізь опалюється

Так сталося, що після осінніх канікул, з 4 листопада навчання розпочалося лише у Теофіпольських ЗОШ І-ІІІ № 1 та № 2, а також у школах, які опалюються твердопаливними котлами. То ж канікули у школах з газовим опаленням продовжилися на два дні та трохи більше, а для шести закладів – Волицької ЗОШ І-ІІ ступенів, Теофіпольського НВК ЗОШ І ступеня, Святецької, Гаврилівської, Гальчинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Колісецької ЗОШ І-ІІ ступенів - майже на два тижні. Адже у Волиці, школі-гімназії та Святці розпочали навчатися з 14 листопада, у Гальчинцях та Гаврилівці – в п’ятницю, 15 листопада, а в Колісці – аж у понеділок, 18 листопада.
Як ми вже повідомляли, вся проблема була в тому, що ПАТ «Хмельницькгаз» ще у 2017 році зажадав від споживачів, які споживали більше 10 тисяч кубометрів газу, провести реконструкцію вузлів обліку газу, встановити модеми, тобто прилади дистанційного обліку споживання газу. Це стосувалося 10 шкіл та Базалійського ДНЗ.

Відділ освіти райдержадміністрації у жовтні 2017 року замовив проекти на проведення цих робіт у ПАТ «Хмельницькгаз». Та це приватне підприємство виготовило їх аж у жовтні 2019 року. Вартість робіт за цими проектами різна – від 15 тисяч гривень до 136 тисяч, ще ж, як виявилося, довелося відділу освіти самим шукати модеми.
Ось як прокоментувала цю ситуацію начальник відділу освіти РДА Майя Мельник:
- Вважаю, що відділ освіти зробив все для того, аби опалювальний сезон в закладах освіти розпочався вчасно. Ми замінили твердопаливні котли у Волиця-Полівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Михнівській ЗОШ І-ІІ ступенів, запрацювала твердопаливна котельня у Кунчанській ЗОШ І-ІІ ступенів. А щодо шкільних газових котелень, то керівництво ПАТ «Хмельницькгаз» спочатку, визнавши свою вину у затягуванні виготовлення проектів, повідомило, що підключать газ на основі гарантійних листів, а потім змінило свою думку, поставило умову – встановити модеми. Тому так все і затягнулося, адже такі модеми, які зазначені в проектах, на заводі у Вінниці вже не виробляються, а в Харкові. То ж модем у Волицькій школі обласні газовики поставили свій, два, які нам передав з Вінниці колишній голова райдержадміністрації Юрій Кучерук, довелося переробити, а ще три – на Гальчинці, Гаврилівку та Колісець ми замовили в Харкові, у Вінниці їх будуть переробляти відповідно до наших проектів. Це була справжня епопея, маса нервів та переживань. Та я щиро дякую голові районної ради Андрію Петринюку, першому заступнику голови райдержадміністрації Петру Вільшинському, Юрію Кучеруку за підтримку, педагогічним колективам та батькам – за порозуміння. Та оскільки ПАТ «Хмельницькгаз» є монополістом постачання газу, далі потрібно, аби газовики провели реконструкцію вузлів обліку споживання газу згідно проектів. Хоч в майбутньому слід шукати альтернативне джерело опалення закладів освіти. Що ж до навчального процесу, скажу наступне: загальноосвітні програми будуть виконані шляхом ущільнення окремих тем. То ж зимові канікули скорочені не будуть.
А голова районної ради Андрій Петринюк сказав таке:
- Якось так виходить, що кожного року початок опалювального сезону в закладах освіти затягується, а тут додалася ще й ця реконструкція. То ж, як утвориться Теофіпольська ОТГ, треба комунальним під-приємствам налагодити переробку лісопродукції, щоб мати власне паливо для твердопаливних котелень та поступово переходити з газу на тверде паливо. Це і дешевше, і не буде таких проблем, які ми маємо зараз.
А.Джус