Погода

Ми   нащадки   славних   козаків

 

Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День Святої Покрови, вона здавна булла покровителькою козаків і захисників рідної землі. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави. Народ ставився до козаків з повагою і любов’ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської і національної гідності.
У Лисогірській школі до Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  було проведено ряд виховних та спортивних заходів під гаслом «Козацькому роду нема переводу!», метою якого стало формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх.


Під час проведення виховного заходу «Ми нащадки славних козаків!» учні, хоч і заочно, але з усією щирістю дитячої душі бажали захисникам України благополуччя і сил, здоров’я і щастя, мужності, стійкості, витримки. А ще з великою надією висловлювали переконання, що Мир – це Добро, а Добро завжди перемагає зло!
Також класні керівники 1-9класів провели пізнавальні тематичні заходи з піснями, іграми та розвагами.
Голова учнівського самоврядування разом з активом школи підготували стіннівку «Козацтво - це наше багатство!», а учні 1-5 класів підготували малюнки «Українське козацтво очима дітей!», на яких були яскраво виражені дитячі бажання щодо прагнення миру на рідній землі.
11 жовтня у школі було проведено для 5-9 класів спортивний захід “Козацькі забави”, на якому учні нашої школи показали свою силу та спритність, винахідливість і мужність під час виконання запропонованих теоретичних та практичних завдань.
А 12 жовтня учні нашої школи побували на козацькому вишколі Волинсько-Подільській Січі, у наметовому таборі у Лисогірському лісі. Тут вони мали змогу ближче познайомитись зі зброєю та військовими деталями, про які вони отримали детальну інформацію щодо користування. Діти отримали позитивні враження та море емоції від дій, які були застосовані на практиці. Перебування на таких заходах допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчити дітей пишатися тим, що вони є українці.


А сьогодні ми дуже вдячні тим, хто, ризикуючи власним життям, захищає нашу Україну, береже добробут в українських оселях та бореться за мир на рідній землі. Ми дякуємо солдатам України, які зараз перебувають у зоні АТО. Нехай ваші сила і мужність завжди опираються на любов та підтримку рідних і близьких людей. Міцного здоров’я, успіхів і надійного тилу! Нехай вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого! А найголовніше – швидше повертайтеся живими і здоровими, бо вдома вас люблять і чекають!
Оксана Лірук, педагог-організатор