Погода

А що було за лаштунками

Хто побував у неділю, 13 жовтня, у Теофіполі на районному святі «В єдності наша сила», безперечно, отримав масу задоволення, насолоди та гарних вражень, і дорослі, і діти. Бо ж програма була насиченою, різнобарвною, яскравою, все просто вражало – урочиста хода, святковий концерт, виставки виробів з природнього матеріалу, зброї, тир,ярмарок, козацькі розваги, козацька кухня, забави для дітей. Такого ще не було. Звісно, що цьому передувала велика підготовча робота, кожна позиція мала бути продумана та відпрацьована.
Треба визнати, що ініціатором, головним організатором свята став голова районної ради Андрій Петринюк. Саме він проводив наради по підготовці свята, контролював виконання доручень, вболівав, аби свято вдалося. Саме він залучив до участі в урочистостях наказного отамана Тернопільського крайового коша Українського козацтва Володимир Мосейка, бійців козацько-десантного осередку Тернопільщини, колективи художньої самодіяльності Лановеччини, що стало окрасою свята. А ще вирішував масу питань, без яких воно не відбулося б.

Його величність хліб

 

Печений запашний хліб на столі – символ добробуту й гостинності. Важка праця хлібороба, та шанована. Українці здавна вирощують хліб, називають святим. Час не стоїть на місці, світ змінюється, але кращі традиції – безсмертні, передаються з покоління в покоління.
Наші діди та прадіди передали нам у спадок любов до рідної землі, яка дає нам щедрі врожаї, до пшеничного колосу та випеченого хліба, заповідали нам завжди з великою пошаною ставитись до тих, хто працює на землі. Сьогодні ми низько вклоняємось важкій щоденній праці хліборобів.
То ж напередодні Покрови у Мар’янівському сільському будинку культури відбулося свято під назвою «Його величність – ХЛІБ». Завітали на свято директор ТОВ «Святець» Василь Мастій, Святецький сільський голова Катерина Базалійська.

Козацький  вишкіл

 

 

До Дня захисника України, Дня Українського козацтва, 77-ої річниці створення УПА, 12 жовтня, в наметовому таборі Лисогірського масиву відбувся ще один військово-патріотичний вишкіл «Волино-Подільської Січі-2019». Участь у ньому взяли школярі Гальчинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Лисогірської ЗОШ І-ІІ ступенів та Вербовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Ланівецького району. Знову організаторами вишколу стали наказний отаман Тернопільського крайового коша Українського козацтва генерал-хорунжий Володимир Мосейко, бійці козацько-десантного осередку Тернопільщини, відділ освіти, молоді та спорту Ланівецької райдержадміністрації, відділ освіти Теофіпольської райдержадміністрації та голова Теофіпольської районної ради Андрій Петринюк. До проведення вишколу також долучилися директор СТОВ «Святець» Василь Мастій, голова ФГ «Тріумф» Сергій Рудківський, ТОВ «Подільське».

І в нас було козацьке коло

Відшуміла козаччина, стали найкращими в історії її сторінки. А славні нащадки свято шанують традиції та пам‘ять. Україна-ненька народжує людей-лідерів, патріотів, які своїм прикладом відроджують в українців українське.
Адже є нам чим пишатися. У нас духовна багата держава. Ми співучі, щедрі, розумні, відданні, рішучі. Будь-яка країна розсиплеться на попіл, якщо її громадян не об’єднує прихильність до землі, на якій вони живуть.
Цього року у Святецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів ми зібралися на велике козацьке коло напередодні Дня українського козацтва та Дня захисника України і запросили наказного отаманаТернопільського крайового коша Українського козацтва генерал-хорунжого Володимира Мосейка та замісника голови правління громадської організації «Десантно-козацький рій» Сергія Ліпяніна, осавула Українського козацтва, які прибули до нас не одні, а прибули із воїнами-захисниками, які щойно повернулися зі сходу. Серед них зовсім юна дівчина Віка, яка привернула усіх увагу. У свої 20 років вона – механік-водій БМП, на рівні із мужніми чоловіками захищає нашу Батьківщину.

Ми   нащадки   славних   козаків

 

Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День Святої Покрови, вона здавна булла покровителькою козаків і захисників рідної землі. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави. Народ ставився до козаків з повагою і любов’ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської і національної гідності.
У Лисогірській школі до Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  було проведено ряд виховних та спортивних заходів під гаслом «Козацькому роду нема переводу!», метою якого стало формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх.