Добігає кінця квітень, пройшов День довкілля, завершується місячник озеленення та благоустрою. Весна ж видалася пізньою, до паски не скрізь у громадах встигли позагортати, вивезти сміття, прибрати придорожні смуги, узбіччя ставків, стихійні звалища, навести порядок в громадських місцях відпочинку. Хоч і зробили багато, та роботи ще тривають.
Територія ж Теофіпольської селищної ради – найбільша, тут зосереджені підприємства, установи, організації, навчальні заклади, торгові точки, багатоквартирні будинки та приватний житловий масив. Отже, і роботи з благоустрою найбільше. Селищний голова Валентина Губіна разом із заступником Володимиром Федонюком, секретарем Вадимом Казмірчуком постійно тримають це питання на контролі, організовують прибирання ще не прибраних ділянок, зрізання аварійних дерев. Звісно, найбільше навантаження зараз, як власне, і завжди, лягає на Теофіпольське ВУЖКГ. Бо ж саме це підприємство вивозить сміття з селища на смітєзвалище, яке знаходиться за кілька кілометрів від Теофіполя на полі навпроти Підлісок. На жаль, доводиться спостерігати, як поліетиленові пакети розлітаються по прилеглих полях, затримуються у придорожній смузі. Та й саме сміттєзвалище донедавна не було впорядковане.
Ось що з цього приводу розказав нам начальник ВУЖКГ Володимир Пархомець:
- Дійсно, за короткий час нам потрібно було виконати величезний об’єм робіт з вивезення сміття, зима ж затягнулася, люди масово стали прибирати свої садиби,зрізати гілля. Для цього були потрібні великі затрати. Для нашого підприємства ситуація ускладнилася тим, що з листопада минулого року аж до кінця березня держава призупинила фінансування пільг та субсидій, виплати пішли лише в кінці березня. До того ж цієї весни певний час до сміттєзвалища було складно доїхати, адже це практично грунтова дорога, навіть був випадок, коли там застряг наш бульдозер, доводилося витягати його краном. Транспортні засоби підприємств, які займаються самовивозом сміття, не могли заїхати на територію звалища, викидали його обабіч, дійсно, видовище було досить непривабливе. Тепер дорога вже висохла, на звалищі вже тиждень працює наша техніка, бульдозерист Антон Гордіков (на фото)сумлінно виконує свою роботу, підгортає сміття, далі воно буде засипане землею. Щодня трудиться і завідуючий сміттєзвалищем Микола Ющенко, вручну вигортає сміття з-під дерев та кущів , якими обсаджена територія. У День довкілля ми посадили вздовж його північної сторони 150 кущів, це живий пліт, вже менше буде розвіюватися на поле пакетів. То ж частина роботи з покращення стану звалища ми вже виконали, бульдозер буде працювати ще зо два тижні, аби на його територію можна було заїхати, щоб був який порядок. От дивіться, яке сміття тут переважає – пластиковий посуд, пакети, хоч дещо можна ж вдома спалити - солому, якесь кукурудзиння, папір. Ясно, що проблема сортування сміття з подальшою його переробкою має бути вирішена на державному рівні. Ми ж плануємо цього року закупити до 70 контейнерів, поставити їх біля закладів освіти, багатоквартирних будинків для роздільного збирання сміття – скла, пластику та паперу. Ще ж я хотів, аби жителі нашого селища не викидали сміття, не робили стихійні звалища, не смітили на дорогах, і місцях відпочинку. Адже скрізь стоять корзини для сміття, тричі на тиждень його збирає сміттєвоз та трактор, та й самостійно на звалище його можна вивезти. Все залежить від кожного з нас: якщо кожний викине на дорогу пляшку з-під води, обгортку від солодощів чи чіпсів, то скрізь буде лежати сміття, і ми всі будемо обурюватися. А щоб нам його прибрати, треба понести затрати.
Варто зазначити, що напередодні Дня довкілля гарно потрудилися вчителі та учні Теофіпольського НВК ЗОШ І ступеня-гімназія та Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. Адже прибрали найбільш засмічене узбіччя центральної дороги в районі сміттєзвалища. Тепер тут майже не видно сміття. А на цьому тижні акцію з прибирання парку у селищі цукрового заводу провели учні та вчителі Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № (на фото). Працівники ж цукрового заводу прибрали прибережну зону Теофіпольського ставка. Тепер головне – не смітити, підтримувати порядок.
Як проходить місячник з озеленення та благоустрою, ми поцікавилися і в директора КП «Теофіпольлісвод» Володимира Богача:
- Наше підприємство,як і належить, активно включилося у проведення місячника, ми посадили вже біля 8500 саджанців лісових культур, посадку продовжуємо. Хочу висловити подяку сільським радам, які закупили у нас саджанці та організували їх посадку на своїх територіях. Це Поляхівська, Кунчанська, Гаврилівська, Новоставецька, Борщівська, Шибенська сільські ради, також ВУЖКГ. Якби кожний житель нашого району у ці дні посадив деревце та доглядав його, і не лише вдома, а десь у парку, сквері, гайку… В приклад хочу поставити подружжя Бурлаків з Теофіполя – Олену Володимирівну та Петра Васильовича. Ніхто їх не просив, не примушував, а вони нещодавно прийшли у парк відпочинку та посадили деревце. Щороку ми там садимо дерева, одиниці з них виростають, бо ж люди випасають тут худобу. Дуже хочу вірити, що це деревце, посаджене з любов’ю, прийметься і буде рости.
Отож, місячник озеленення та благоустрою завершується. Чисте довкілля – це наслідок нашого способу життя, нашого мислення, нашого відчуття гармонії з природою. Будьмо ж людьми, бережімо довкілля, завдяки якому живемо, робимо добрі або не зовсім добрі справи. Вибір – за кожним із нас.
Галина Тебенько