Погода

Знову нас підтримав


Не вперше я звертаюсь до газети, аби висловити щиру вдячність депутату районної ради, керівнику відділку ТОВ «Україна-2001», просто добрій, чуйній, милосердній людині Миколі Івановичу Голубу з Бережинець. Бо ж вже втретє виділяє кошти з депутатського фонду для лікування нашої донечки Марини. Хворіє вона у нас з дитинства, але ж це наша рідна кровинка, яку ми дуже любимо і завжди будемо підтримувати. Аби стабілізувати стан її здоров’я, весною та восени організовуємо отримання нею курсу лікування. А це, звісно, коштує немалих грошей. Хоч намагаємося впоратися з цією проблемою самостійно, будь-яка допомога є для нас дуже дорогою.

Щоб люди і надалі отримували


соціальні послуги


З 2010 року у Шибені функціонює відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Теофіпольського територіального центру соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг). Три роки поспіль, адміністрація центру, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, відстоювали ідею створення відділення саме у цьому населеному пункті району. Тут у структурі населення майже половина жителів були пенсійного віку, певна територіальна віддаленість до районного центру, значна потреба у соціальних послугах для пенсіонерів, що знаходились в складних життєвих обставинах, мотивувала нас до конкретних дій.
Сьогодні у відділенні працюють 4 працівники: завідувач відділенням, перукар, швачка, соціальний робітник. Тут надаються ряд соціальних послуг - перукарські послуги (чоловіча та жіноча стрижка, укладання волосся), послуги швачки (пошиття та ремонт одягу та постільної білизни), послуги соціального робітника ( прання білизни, прасування, санітарно-гігієнічні послуги).
Протягом 2018 року послугами відділенням скористались 504 пенсіонерів нашого району, надано 5039 послуг, з них 1015 безкоштовних, 4024 на платній основі.

Радилися освітяни


Минулого четверга, 16 травня, за участю голови районної ради Андрія Петринюка та його заступника Романа Непотаса відбулася розширена нарада з керівниками закладів освіти. Відкриваючи її, начальник відділу освіти райдержадміністрації Майя Мельник зазначила, що питання порядку денного наради є вкрай важливими для забезпечення життєдіяльності загальноосвітніх шкіл та дошкільних закладів освіти. Адже йдеться про здоров’я дітей, захист їх прав та інтересів, завершення навчального року, державну підсумкову атестацію, складання ЗНО, оптимізацію освітньої мережі.
Першою перед освітянами виступила районний педіатр Людмила Панасюк. Наголосила, що в Україні склалася складна ситуація з епідемією кору, адже спаду цієї небезпечної хвороби немає. Це інфекційне захворювання, яке передається вірусом, характеризується ускладненнями – кашлем, пневмонією, вірусним енцефалітом, є летальні випадки. Лише імунізація дітей віком до 18 років та дорослих з груп ризику, які відвідують організовані колективи, є невідкладним заходом у відповідь на спалах кору в регіоні, для зниження захворюваності та смертності серед дітей віком до 18 років. Згідно з Календарем профілактичних щеплень дитина повинна щеплюватися дворазово – у віці до 1 року та до 6 років. Оскільки у районі є діти, які не щеплювалися жодного разу, та діти, яким щеплення проводилося лише 1 раз, з 13 по 24 травня в закладах освіти буде проводитися імунізація дітей. Для цього потрібна поінформована згода батьків. Отримати щеплення можуть і вчителі та інші працівники закладів (прибиральниці, кухарі, кочегари). Вакцини є достатньо, вона сертифікована, якісна, закуплена за державні кошти.

МИ ПІДТРИМУЄМО

 

УКРАЇНСЬКИЙ СПОРТ

 


Сьогодні, як ніколи, сприяння молоді у всіх починаннях дуже важливе, адже розвиток дитячих та юнацьких спортивних секцій, підтримка різноманітних танцювальних дитячих конкурсів– це внесок не тільки у здоров’я та щасливе теперішнє наших дітей, а й вклад у майбутнє нації! Такої позиції завжди дотримується директор Філії «Рідний край» Володимир Прокопчук, висловлюючи підтримку та відповідаючи на звернення молоді та спортсменів. І тому вже протягом багатьох років підприємство спонсорує спорт та дитячі заходи у регіоні.
Захоплення молодого покоління, їх бажання вести здоровий спосіб життя, формувати сильні особистості варто заохочувати та скеровувати у правильному напрямку, особливо з цим погодяться батьки, й таку думку висловив Василь Михайлінчик, переможець багатьох міжнародних змагань та тренер Новоставецької команди юних важкоатлетів.

А над світом українська

 

вишивка цвіте

 


Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
Тому недаремно українці відзначають  День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Це свято з’явилося всього 8 років тому, коли кілька десятків українських студентів одягли вишиванки і вийшли на вулиці своїх міст.