Погода

Хоч синоптики попереджали, що ввечері на Великдень на Заході України можливе ускладнення погодних  умов, не хотілося у це вірити. Бо ж цілий день було тепло, світило, трохи припікало сонце. Та негода принесла не тільки рясні дощі, а й град і сніг. У деяких районах опади значно підтопили домашні господарства і перетворили вулиці у вируючі водні потоки. Найбільше дісталося Тернопільській області, тут були підтоплені домогосподарства,потоки дощових вод ускладнили проїзд на дорогах, шквальний вітер валив дерева.

Нещодавно у нашій школі відбувся День цивільного захисту. Розпочався він із  загальношкільної лінійки, де  із вступним словом виступила директор Євгенія Дем’янова, начальник цивільного захисту. Розповіла про надзвичайні ситуації мирного часу техногенного та природного характеру, про дії кожного в екстремальних ситуаціях, про основні радіаційно-хімічно небезпечні об’єкти в Україні. Також застерегла, щоб учні були обережні на воді і біля води, бо наближаються літні канікули і потрібно бути обережним завжди. На лінійці із планом проведення Дня цивільного захисту ознайомила начальник штабу цивільного захисту школи Зоряна Морозова.

Зайшли нещодавно у справах до редакції заступник голови Новоствецької ОТГ Любов Козак та оператор комп'ютерного набору Оксана Леонова.  Оголошення треба було в газету подати. Розговорилися, процес  становлення об'єднаної громади непростий, не все так виявилося, як думалося. Та, головне, зріс рівень свідомості людей, зросла їх самоорганізація. Активно працює більшість депутатів, виконавчий комітет. Якже інакше? Управлінська команда громади малочисельна, напрямків роботи багато, треба вивчати досвід успішних ОТГ, навчатися на курсах, семінарах, брати участь у тренінгах.

«Прокинувся зранку… – одразу наведи порядок на своїй планеті», – слова, вкладені Антуаном де Сент Екзюпері в уста Маленького Принца, стосуються кожного з нас і є актуальними як, ніколи. Наша планета  – це наш   будинок,  де ми живемо, це ліс, поле, річка, це наша з вами Україна. Щоб навести лад на своїй великій планеті, потрібно починати з малого.  Саме так чинять учні Новоставецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Більше 40 років тому силами учнів на території села був посаджений парк.  Із тих давніх часів  кожного року учні  прибирають у ньому. Ось і цього разу всі працівники школи та школярі дружно і з завзяттям виконали великий об’єм роботи: позагортали листя та різне сміття, вивантажили його, зібрали сухе гілля, підмели доріжку, підбілили  вапном дерева. Найменші старанно прибрали шкільне подвір’я та територію навколо школи.  

28 квітня православні християни східного обряду святкували світле Воскресіння Господнє. Великодні богослужіння відбулися і в православних храмах Теофіпольщини. Прийшли сюди люди різного віку, і старші і молодь, і діти, аби наповнити свої серця добром та любов'ю, духовно збагатитися, відкрити свою душу Божому світлу.