Погода

Теофіпольське відділення поліції та Теофіпольська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 знаходяться поруч, тут здобули середню освіту чимало працівників відділення. То ж між ними вже десятиліттями склалися дружні відносини. Адже, найголовніше, аби учнівська молодь зростала патріотами, з громадянською позицією, розумінням того, яка важлива роль належить Національній поліції України в дотриманні законності та забезпеченні правопорядку у нашій державі.

Є у школі навчальний кабінет предмету «Захист Вітчизни». Аби його оновити, зробити його оформлення більш цікавим для сприйняття учнів, ми вирішили подарувати 9 стендів, на яких би відображалась історія захисту нашої Вітчизни, робота поліції та Збройних Сил України.  Ми зробили ці стенди, допомогу в їх тематичному оформленні надав провідний юрисконсульт Головного управління Національної поліції  у Хмельницькій області Ігор Бухер. І ось у четвер, 11 квітня, в актовій залі школи відбулася їх урочиста передача, заодно і відкриття кабінету-музею патріотичного виховання. Участь у цьому заході взяли і працівники ГУ НП  у Хмельницькій області.

11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Щорічно в цей день весь світ вклоняється людям, які пройшли неймовірно важкий шлях через фашистські табори, віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території Європи і України.

   Цю дату, згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН, було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов з його воріт із сумно відомим написом «Кожному своє».

   З нагоди пам’яті цієї дати в читальному залі Теофіпольської центральної районної бібліотеки    проведено відео-годину «Очима болю і вустами гніву» та представлено книжкову виставку «Без права на забуття».

У попередніх номерах газети ми друкували  матеріали  про події в Шибенській територіальній громаді, де сільський голова Василь Гринюк зініціював рух приєднання Шибенської сільської ради до Волочиської міської ОТГ. Як обурилися прихильники Теофіпольської ОТГ, а  їх в громаді, однозначно, більше. Як людей ввели в оману, надавши неправдиву інформацію, що вони так само будуть їздити до Теофіполя та отримувати там адміністративні послуги. Як десь взялося рішення сесії сільської ради про приєднання, хоч насправді його не було.

То ж вважаємо за свій обов'язок повідомити, що на засіданнях постійних комісій Волочиської міської ОТГ 11 квітня, де розглядалося рішення сесії Шибенської сільської ради про надання згоди на добровільне приєднання до Волочиської міської ОТГ депутати не внесли це питання в порядок сесії ОТГ, яка відбулася 12 квітня. Адже з листом, де містилися сумніви  щодо правдивості опитування депутатами своїх виборців та законності прийняття рішення сесії, до голови Волочиської ОТГ Костянтина Черниченка звернувся голова районної ради Андрій Петринюк. Так що рух приєднання до Волочиської ОТГ припинений.

Минулого понеділка, працюючи на присадибній ділянці, я випадково поранив око, з усієї, як кажуть, сили його вдарила гілка із дерева. Різкий біль не проходив,   постійно текли сльози. Це   змусило мене звернутися до Теофіпольської районної лікарні. Оскільки маю свою машину,  поїхав туди сам. Лікаря-окуліста на місці не виявилося, бо це вже було о пів на п’яту. Я звернувся у відділення  швидкої допомоги і попросив, щоб його привезли. Але там мені відповіли, що у них поламана машина і немає бензину. На телефонні дзвінки лікар не відповідав. Отож, довелося мені їхати самому за ним. На щастя, я швидко його знайшов і привіз у лікарню, де отримав кваліфіковану допомогу.

14 квітня відзначався день  працівників Державної автомобільної інспекції України. Листаючи сторінки історії, хочеться згадати співробітників ВДАІ Теофіпольського РВ, які несли службу по забезпеченню безпеки дорожнього руху на дорогах району.  30-40 років тому автомобілів у нашому районі також було багато. Потужно працювали господарства району, де були ЗІЛи, ГАЗони, УАЗи, постійно здійснювалось перевезення населення району автобусними маршрутами. Тому цілодобово працівники відділення дбали про безпеку на дорогах. Не для всіх працівники ДАІ були «добрими», були на них і нарікання, проте,незважаючи ні на що, працівники автоінспекції з честю виконували свій службовий обов'язок. Підрозділ ДАІ в районі очолювали Анатолій Катіхін, Петро Казмірчук, Віктор Павлюк, Віктор Бурлак, Анатолій Гаврилюк, Володимир Лембас. Необхідно згадати інспекторів ДАІ Степана Таранського, Василя Сіверського, Віктора Архіповича, Віктора Ткачука, Григорія Атаманчука, Володимира Шведу, Олександра Мовчана, Миколу Герасимчука, Олега Таранського, Василя Стаднійчука, Сергія Кривого, Михайла Лісового. На сьогоднішній день несуть службу в Національній поліції Богдан Ковальчук та Сергій Огороднік, які свій практичний досвід роботи отримували у відділенні ДАІ Теофіпольського РВ УМВС.