Погода

Велика і прекрасна наша рідна Земля. Все, що росте і цвіте на ній – у садах, лісах, парках, на полях та зелених луках – це навколишня природа. Кожне дерево, пташка, квітка є часткою природи нашої Батьківщини.

Змінюється і оновлюється світ природи. Коли лишень поглянеш навколо, то побачиш, як лагідно гріє сонечко, розпускаються і цвітуть дерева, прилітають з далеких країв птахи, зеленіють трави, тішать око прекрасні квіти. І це не дивно. Адже природа – наш дім. Дім, в якому ми живемо. Дім, частинкою якого ми з вами є. І від того, як ми будемо в цьому домі жити, як ми будемо себе в ньому поводити, і залежатиме наше життя.

З метою виховання любові до природи, розширення духовного світу, пробудження почуття національної гідності, поглиблення знань про пернатих друзів, звичаї і традиції українського народу нещодавно в Мар’янівській ЗОШ І-ІІ ст. під керівництвом учителя біології Миколи  Пашка було проведено свято – День зустрічі птахів.

Птахи – наші друзі та помічники в боротьбі за врожай, вірні союзники в боротьбі зі шкідниками.

Саме на святі учні мали змогу багато нового дізнатися про птахів. Ми переглянули  відеофільм «Птахи України»,  цікавими були загадки, а також розповіді дітей про дятла, сову, мухоловку, ластівку, синичку. Учні показали гарні знання в конкурсі «Ерудит», розповідали різні легенди, зокрема, про зозулю. Багато корисного для себе взяли ми із цього заходу. Я, Ілля Шевченко, учень 9-го класу теж підготувався до свята. Мною були виготовленні пташині будиночки (гніздівлі) для шпака, сови, горихвістки та лелеки білого. Прикрашають тепер вони дерева біля школи,   чекають з нетерпінням своїх крилатих господарів.

 Я сподіваюсь, що кожен із нашої школи зрозумів свою роль в охороні птаства, природи, збереження птахів під час зимівлі, повернення до місць гніздування. Головне, бути вірними і добрими друзями птахів, берегти і допомагати їм, і вони віддячать нам сторицею.

Ілля Шевченко, учень 9 класу