Погода

Яка реформа нам потрібна?


Бідність – це не просто нерівність. І, насправді, всі сучасні проблеми України виникли не стільки через зовнішнього ворога, скільки через всеохоплюючу бідність населення, яку спричинили покоління внутрішніх бездарних політиків.
Бідність змушує людей шукати винних. А пошук винних – найкращий грунт для популізму. Популізм ніколи не будує – він або закликає знищити, або штурмує те, що вже збудоване.
Справа в тому, що коли світогляд сформований бідністю – громадянські права відходять на другий план, допоки немає чого їсти і чим лікуватись. І бідним населенням легко маніпулювати. Боротьба саме з бідністю мусить стати першим номером у будь-якій партійній програмі.
Ми маємо створити такі умови в державі, щоб всі люди добре почувалися. Ми зараз розглядаємо соціальне, як придаток до економічного, натомість головним має бути людина, а не навпаки.
Довіра є дуже важливим показником. Чим вищий рівень довіри у суспільстві, тим вищий рівень економіки. Якщо довіра низька – тоді люди не несуть гроші до банку, не інвестують в розвиток бізнесу. Але як можна довіряти президенту Петру Порошенку, коли ВВП держави виріс за рік на 3%, а Київська фабрика «Roshen» за рік наростила прибуток в 4 рази?

Відзначили 75-у річницю визволення

 

Теофіпольщини від фашистських окупантів


4 березня – особливий день для усіх поколінь нашого Теофіпольського краю. Бо саме в цей день 1944 року було розпочато визволення району від німецько-фашистських загарбників.
То ж цього дня у Теофіполі відбувся мітинг-рек-вієм. Керівники району, представники установ та організацій вклонилися пам’яті всіх, вічних героїв, які наближали світлий день визволення  району.
Перед присутніми виступив перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський, голова районної ради Андрій Петринюк, голова ветеранської організації Андрій Рудюк.
У щирому зверненні до присутніх Андрій Петринюк, зокрема, зазначив, що за наше сьогодення, за можливість жити і працювати під мирним небом заплачено непомірно страшну ціну. Майже в кожну оселю принесла війна біль втрати рідних та сльози.
Наш район був під німецькими окупантами 2 роки, 8 місяців і 3 дні. За цей період фашисти розстріляли в районі 2400 мирних жителів. На каторжні роботи до Німеччини було вивезено 5665 юнаків та дівчат. При обороні та визволенні  району загинуло 1500 наших бійців. За цими цифрами – великий  розпач невимовного людського горя.

З колегії райдержадміністрації


У четвер, 28 лютого, під головуваннням першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського відбулося засідання колегії райдержадміністрації. Спочатку завідувач сектору економічного розвитку та торгівлі РДА Валентина Жилюк поінформувала про підсумки соціально-економічного розвитку району за 2018 рік та про пріоритетні напрямки розвитку на 2019 рік.Зазначила, що протягом 2018 року райдержадміністрацією забезпечувалася належна співпраця з суб’-єктами господарювання у вирішенні актуальних питань життєдіяльності району, здійснювався постійний аналіз виконання показників соціально-економічного розвитку району. Обсяг реалізації промислової продукціїї за звітний період склав 3,3 млрд.грн, темп росту порівняно з 2017 роком становить 145%, приріст склав 1,2 млрд. грн.
В обсязі реалізації найбільшу частку становить продукція ТОВ«Україна – 2001»–50,2%, ПАТ «Теофіпольський цукровий завод»–41,0%. За 2018 рік виробництво валової продукції по сільськогосподарських підприємствах в порівняльних цінах 2010 року становить 474,3 млн.грн, що більше проти 2017 року на 17,6 млн.грн, або на3,8%. По сільськогосподарських підприємствах району зібрано 153,8 тис.тонн зерна у вазі після доробки, при середній урожайності 69,4 ц/га, що становить 135% до прогнозованого та на 11,4 тис. тонн більше минулого року. Під урожай 2019 року у господарствах району посіяно 7,4 тис.га озимих зернових культур, в тому числі озимої пшениці 7,2 тис.га. Крім того, посіяно 1тис.га озимого ріпаку на зерно.
Підсумки роботи у галузі тваринництва засвідчують, що в цілому по району підтримується стабільність виробництва продукції тваринництва.По сільськогосподарських формуваннях району виробництво молока становить 28,7 тис.тонн, що на 332 тонни більше минулорічного показника. Виробництво м’яса у господарствах району складає 4,8 тис.тонн, що менше на 192 тонни. Станом на 1 січня 2019 року в агроформуваннях району утримується 9839 голів ВРХ, що на 104 голови більше минулого року, в тому числі поголів’я корів становить 3747 голів, що є на рівні минулого року.Поголів’я свиней становить 21186 голів, що також є на рівні минулого року. Надій молока на корову за 2018 рік склав 7614 кг, що на 303 кг більше від обсягів 2017 року.
Для оновлення машинно-тракторного парку агроформуваннями придбано 102 одиниці різної сільськогосподарської техніки на суму 140 млн. грн, в тому числі: тракторів - 12 одиниць, зернозбиральної техніки - 7, посівних агрегатів - 6, оприскувачів -7, ґрунтообробних агрегатів - 10 і ряд іншої сільськогосподарської техніки.

Проблему треба вирішувати


Головний лікар Теофіпольського Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Кравчук прокоментувала лист Степана Панчука з Підлісок у «Житті Теофіпольщини» за 28 лютого 2019 року:
- Дійсно, у селі Підліски (колишня назва Ленінка) вже біля років 10, як був закритий ФП, та й тепер проживає тут 99 чоловік. Впродовж кількох останніх років обслуговував село фельдшер з Караїни. Та з 1 листопада 2018 року цей фельдшер розрахувався, є вакансія. Поки що немає спеціаліста, який би надавав первинну медичну допомогу у Караїні та Підлісках. Тепер за Караїною закріплений фельдшер з Медисівки Настя Баюк, а за Підлісками – з Гаврилівки Оксана Ярош. Та чим вони туди доберуться, транспорту ж немає, а з Медисівки до Караїни 8 кілометрів, і з Гаврилівки до Підлісок також.

Дякуємо за підтримку


Педагогічний колектив Волице-Полівської ЗОШ І-ІІІ ст. висловлює щиру подяку народному депутату України Андрію Шиньковичу за сприяння у придбанні для школи комп’ютерної техніки та в заміні вікон.
Добро вважають найціннішим скарбом. Якщо будеш сам творити добро - воно тобі вернеться. Саме за таким принципом діють і наші доброчинники – керівники відділків ТОВ «Україна-2001» Микола Гуменюк , Юрій Гаврилюк та голова СГВК «Олійники» Василь Демчук. Микола Гуменюк постійно переймається проблемами школи, надає посильну допомогу в організації харчування, проведенні поточного ремонту, забезпеченні безперервної роботи котельні. Юрій Гаврилюк забезпечив у школі WI – FI підключення до Інтернету. Василь Демчук допоміг придбати матеріали для забезпечення безперебійної роботи насосів котельні школи та безпечної експлуатації котлів.