Погода

Проблему треба вирішувати


Головний лікар Теофіпольського Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Кравчук прокоментувала лист Степана Панчука з Підлісок у «Житті Теофіпольщини» за 28 лютого 2019 року:
- Дійсно, у селі Підліски (колишня назва Ленінка) вже біля років 10, як був закритий ФП, та й тепер проживає тут 99 чоловік. Впродовж кількох останніх років обслуговував село фельдшер з Караїни. Та з 1 листопада 2018 року цей фельдшер розрахувався, є вакансія. Поки що немає спеціаліста, який би надавав первинну медичну допомогу у Караїні та Підлісках. Тепер за Караїною закріплений фельдшер з Медисівки Настя Баюк, а за Підлісками – з Гаврилівки Оксана Ярош. Та чим вони туди доберуться, транспорту ж немає, а з Медисівки до Караїни 8 кілометрів, і з Гаврилівки до Підлісок також.

Це проблема.Та й сімейні лікарі, з якими жителі Підлісок заключили декларації, не мають службового транспорту. Сподіваюсь, що ситуація повинна змінитися на краще, бо таке становище по всій країні. Та поки що, аби не допустити закриття малопотужних ФПів, а в нас у районі таких 22 (згідно постанови міністерства регіонального розвитку та міністерства охорони здоров’я ФП має обслуговувати не менше 750 чоловік), закликаю долучитися до фінансування заробітної плати фельдшерів сільські ради та агропідприємства. Адже у малих селах потрібно зберегти медичних працівників, тому що якраз їх послуги першочергово потрібні жителям, в основному це пенсіонери. Взагалі, ця проблема повинна вирішуватися на державному рівні. Тому за підтримкою ми звернулися до народного депутата України Андрія Шиньковича, районна рада на останній сесії підтримала звернення до Верховної Ради про перспективи організації надання первинної медичної допомоги мешканцям малочисельних сіл.То
То ж проблема залишається, її треба вирішувати як на державному, так і на місцевому рівнях.
А.Джус