Погода

Різдвяний фестиваль колядок і щедрівок

 

«Де святиться-веселиться свята Йорданська водиця»

 


13 січня в приміщенні дитячої музичної школи відбувся районний фестиваль колядок та щедрівок «Де святиться-веселиться свята Йорданська водиця». Організатори цього дійства – сектор культури райдержадміністрації та районний будинок культури, які зробили усе для того, щоб словом та піснею передати радість Різдва Христового.
До початку фестивалю у запису звучали колядки, щедрівки, а ведуча заходу Галина Стадник віднайшла зворушливі слова аби зробити це справжнє свято неповторним та незабутнім.
Розпочав це різдвяне дійство колектив Святецького сільського будинку культури колядками «Нова радість стала», «Добрий вечір тобі». Зачарувала своїм душевним виконанням стародавньої колядки «Добрий вечір твоєму дому» солістка Великолазучинського СБК Анастасія Козак.
Цікаву програму представили фольклорні колективи Гаврилівського СБК та Медисівського сільського клубу, у їхньому виконанні прозвучали колядки «Святая Варвара», «Хай Ісус мале дитя».

Спасибі за розуміння


Як не можна без води навчитись плавати, так і без праці не можна виховати людину, яка б любила свою землю, була б милосердною, цінила все те, що створили руки наших пращурів. І мені здається, що вони, наші діди і прадіди, по відношенню до матері - землі були більш вдячними та бережливими, з дитинства навчали цьому дітей, залучали їх до праці. Хлопці змалечку вчилися орати, тримати в руках різні робочі інструменти, мали певні обов’язки по господарству. Дівчатка ж пряли, шили, вишивали, а в багатьох випадках «базарили», а на виручені гроші купували собі обновки.
Чи бачимо ми в наших сім’ях таке виховання? В дуже небагатьох. І то там, де сім’я багатодітна. Одна ж дитина часто стає для батьків центром Всесвіту. Мене дуже вразила розповідь наших журналістів, які відвідали в Британії заможну родину, де підростав всім забезпечений малюк. На запитання: « Ким ти хочеш стати?», щоб ви подумали відповіла дитина? Ніколи не здогадаєтесь, хлопчик сказав: «Я хочу стати двома маленькими собачками, щоб їм разом було веселіше гратися».
Якраз в художній школі діти знаходять собі друзів, спільні інтереси їх об’єднують.

Вибороли право на  краще життя


Хоч з часу проведення виборів у новоствореній Новоставецькій об’єднаній територіальній громаді минуло вже три тижні, а було це 24 грудня, розмови про вибори у селах Новоставецької та Човгузівської сільських рад, що об’єдналися, не вщухають. Говорять про це не тільки виборці, а й підлітки та діти. Бо ж дуже вже активізувалися політичні сили, які взяли участь у виборах депутатів ОТГ. Якщо до виборів всі заявляли, що проти них буде застосовуватися адмінресурс, шахрайські схеми та підкуп виборців, проте практично всі насправді цим не погребували. Бо ж розказують люди, та й надходили в редакцію дзвінки, що розносили їм і гроші, і заморожені кури, і цукерки та шампанське, і подарунки. Та й по окремих депутатах неясно, ніби й за них ніхто не проголосував, а перемогли саме вони. Ще ж мали місце домовленості між політичними силами. То ж навряд чи можна ці вибори назвати чесними. Нагадаємо, що на 14 депутатських місць претендували аж 88 кандидатів. То ж про враження від виборів та розпочату організаторську роботу розмовляємо з обраним головою Новоставецької ОТГ Анатолієм Вальчуком.
Отже, розкажіть, як ви прийшли до цих виборів, якими, на вашу думку, вони були?
- Найперше, хочу сказати, що я вже двічі був обраний Новоставецьким сільським головою, восени 2010 та 2015 років. Протягом цього часу намагався виправдати довір’я виборців, наша команда, це депутати, члени виконкому, працювала злагоджено, я з повною відповідальністю стверджую, що лише на користь громади. Коли ж у 2015 році набув чинності Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і цей процес у нашому районі загальмувався, ми ще у 2017 а далі у минулому році стали вивчати можливість створення спроможної громади на теренах двох сільських рад – Новоставецької та Човгузівської.

Люди хочуть, щоб була амбулаторія

Як і збиралися, у вівторок, 15 січня, комісія районної ради знову обговорювала долю приміщення колишнього інфекційного відділення центральної районної лікарні. Що з ним робити? Після повідомлення у «Житті Теофіпольщини» за 10 січня про те, що районна рада не проголосувала за передачу майнового комплексу інфекційного відділення благодійному фонду Вадима Лейві «На благо України» за 1 гривню в рік на 15 років, до членів комісії Сергія Мороза та Миколи Корнійчука телефонували жителі селища. Хочуть, щоб був медичний заклад з денним стаціонаром. Телефонували і атовці, і багатодітних родин. Бо їм потрібне житло.
Спочатку засідали у сесійній залі районної ради – Сергій Мороз, Микола Корнійчук, Олександр Сапуга, Василь Демчук, Юрій Маркарян. Послухали спочатку головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Олену Кравчук. Повідомила, що дійсно, кілька років тому наміри відкрити амбулаторію загальної практики сімейної медицини у селищі цукрового заводу були. Але на сьогодні вимоги Міністерства охорони здоров’я інші – відстань між амбулаторіями має бути не менше 7 кілометрів. А тут всього кілька кілометрів. А ще ж це додатковий штат, затрати на опалення, одним словом, про це питання не може навіть стояти.

А в нашій Борщівці було найкраще


З нетерпінням чекали ми, жителі Борщівки, і дорослі, і малеча, Нового року та Різдвяних свят. Бо хіба є щось краще від очікування новорічного дива, здійснення заповітних мрій, чарівних різдвяних миттєвостей, усвідомлення значимості народження господа нашого Ісуса Христа?А ще всі ми чекали того дня, коли традиційно у кожну оселю завітає ватага колядників, розкаже благу звістку про народження Спасителя, заспіває давні колядки, весело защедрує. Бо ж щороку це організовує директор Борщівського сільського будинку культури Майя Пейда, справжній аматор народного мистецтва, великий ентузіаст культосвітньої ниви.