Погода

Спасибі за розуміння


Як не можна без води навчитись плавати, так і без праці не можна виховати людину, яка б любила свою землю, була б милосердною, цінила все те, що створили руки наших пращурів. І мені здається, що вони, наші діди і прадіди, по відношенню до матері - землі були більш вдячними та бережливими, з дитинства навчали цьому дітей, залучали їх до праці. Хлопці змалечку вчилися орати, тримати в руках різні робочі інструменти, мали певні обов’язки по господарству. Дівчатка ж пряли, шили, вишивали, а в багатьох випадках «базарили», а на виручені гроші купували собі обновки.
Чи бачимо ми в наших сім’ях таке виховання? В дуже небагатьох. І то там, де сім’я багатодітна. Одна ж дитина часто стає для батьків центром Всесвіту. Мене дуже вразила розповідь наших журналістів, які відвідали в Британії заможну родину, де підростав всім забезпечений малюк. На запитання: « Ким ти хочеш стати?», щоб ви подумали відповіла дитина? Ніколи не здогадаєтесь, хлопчик сказав: «Я хочу стати двома маленькими собачками, щоб їм разом було веселіше гратися».
Якраз в художній школі діти знаходять собі друзів, спільні інтереси їх об’єднують.

Виготовлення іграшки переростає у творчість, створення картини розвиває спостережливість, пам’ять, зорове і цілісне сприйняття. Пізнавши одне, діти хочуть навчитися іншому. І саме тому в дитячій художній школі викладачі велику увагу приділяють навчанню дітей творити своїми руками вироби із бісеру, соломки, тканини, пластиліну, дерева, інших матеріалів.
Художня школа є тим маленьким центром, де діти привчаються до праці, пізнаючи радість творчості. Це допомагає вибрати правильну життєву дорогу, бо зробити це може лише той, хто навчився самостійно бачити світ, пізнав радість від створеного своїми руками.
Незважаючи на важкий час в нашій країні, школа росте і розвивається. Колись тут навчалося 60, 90 дітей, тепер у нас - 150 учнів.
Ось в цьому році за підтримки начальника управління фінансів РДА Олександра Сапуги та клопотання директора Гальчинецької ЗОШ І-ІІ ступенів Лідії Бурлак відкрився філіал художньої школи в с.Гальчинці. Тут навчає дітей образотворчому мистецтву молода талановита викладачка Алла Сікорська.
Також хочу висловити велику вдячність депутатам Теофіпольської селищної ради, зокрема її голові Валентині Губіній, що відгукнулися на наше прохання - виділили кошти на потреби школи. Бо ж діти - наше майбутнє і правильна позиція влади - турбуватися про них.
Олена Левицька,
директор дитячої художньої школи