Погода

Прочитавши в останньому номері районної газети від 22 листопада 2018 року замітку «Ставок - громаді», хочу  поділитися з виборцями  наступним. Всього до Теофіпольської селищної ради обрано 26 депутатів. На сесію селищної ради від  9 листопада 2018року, про яку йде мова у замітці, з’явилось 14 депутатів. Секретар селищної ради, який головував на сесії, також є депутат. У виборців, членів громади, може скластися враження, що 11 депутатів, які не з’явилися на вказану сесію,  виступають проти передачі ставка громаді, що не відповідає дійсності.

Згідно раніше прийнятого нового генерального плану селища, межу селища біля ставка перенесено  від  офісу Кредобанку в сторону Теофіпольської дільниці ПАТ  «Хмельницькгаз». Тобто, ставок став внутрішньою водоймою, у зв’язку із зміною меж селища і про заслуги в цьому депутатів на вищезазначеній сесії не може йти мови.

Питання щодо зміни меж селища, в зв’язку з прийняттям нового генерального плану, було ініційоване активними депутатами  перед селищним головою з метою вирішення питання, насамперед, земельного масиву через дорогу від «Сільгосптехніки», де роздані громадянам городи. До цього часу вказана земля знаходиться поза межами селища і вирішення земельних питань у зв’язку з цим перебуває поза межами повноважень селищної ради.

А тепер коротко, чому частина депутатів не з’явилася на сесію. У нас існує неписане правило. Коли необхідно приймати рішення про незаконну, без конкурсу, передачу земельної ділянки в оренду, зміну цільового призначення землі з метою зменшення  орендної плати та її продаж, тоді на сесію, аналогічно Верховній Раді при затверджені бюджету, з’являються депутати, які протягом року  можуть і не брати участі у засіданнях сесії. Для прийняття рішення сесії необхідно 14 голосів  депутатів. Для подолання вето селищного голови на незаконне рішення сесії необхідно 17 голосів.

Постає питання, для чого брати участь в роботі сесії, якщо наперед знаєш, що 14 голосами рішення буде прийнято не на користь виборців, яких ти представляєш?  Щоб захистити інтереси громади, у селищного голови є право вето і право звернення з позовом до суду.

Хочу нагадати членам громади, що в районній газеті за 9 березня 2017 року  у замітці «Дякую за принциповість» селищний голова Валентина  Губіна подякувала депутатам, саме тим, які  не з’явилась на останню сесію, за принциповість і завдячуючи яким, не вдалося подолати її вето на рішення від 14 лютого 2017року  про зміну цільового призначення земельної ділянки площею 1,2 га і її викупу, що дало можливість   попередити заподіяння бюджету селища збитків на суму 643тис.грн.

Але саме на сесії 9 листопада 2018 року депутати, поіменно названі автором статті «Ставок - громаді», проголосували про  затвердження проекту землеустрою про зміну цільового призначення земельної ділянки площею 1,2га по вул. Небесної Сотні в смт.Теофіполь, що потягло за собою зменшення орендної плати  і дає можливість орендареві-підприємцю викупити земельну ділянку за ціною нижчою на  643 тис.грн. А це вартість тротуару від центральної площі і до музичної школи. Що скажуть інші підприємці, які з розстрочкою платежу, з врахуванням індексу інфляції, викупляють у громади орендовані ними земельні ділянки, без пошуку способів зменшення вартості землі?

Безумовно, залишається  без відповіді  запитання кожного члена громади. А чому селищна рада, незважаючи на вето голови, у якому було обгрунтовано незаконність рішення сесії від 14 лютого 2017року про зміну цільового призначення земельної ділянки площею 1,2 га, не оскаржила його до суду? А хто, як не селищна рада, повинна захищати інтереси громади?

Але це   питання уже не до депутатів.

Олександр Радчишин, депутат Теофіпольської селищної ради