Погода

1 грудня в Україні відзначається День працівника прокуратури
Не все так просто та легко
Напередодні Дня працівника прокуратури розмовляємо із заступником керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури з дислокацією у Теофіпольському районі Ігорем Барахтенком . Знову про просування розгляду найбільш резонансних кримінальних проваджень  економічного спрямування, адже більшість з них розглядається вже протягом трьох років, також і про інші справи.


Отож, чи є перспектива у завершенні цих кримінальних проваджень?
- Щоб ви розуміли, терміни розгляду справ є, але строки встановлюються з часу повідомлення про підозру. То ж по всіх кримінальних провадженнях економічного спрямування, маю на увазі привласнення бюджетних коштів,  а це досить складні, об’ємні провадження, триває досудове розслідування, збирається переконлива доказова база. Також, чекаємо на результати судово-економічної експертизи з Київського Національного інституту судової експертизи, там велика черга. Бо ж лише судово-економічна експертиза може встановити конкретні суми збитків, якість виконаних робіт, лише тоді кримінальні провадження будуть завершені. Маю на увазі кримінальне провадження за фактом зловживання службовими особами відділу освіти райдержадміністрації та ТОВ «Лан», кримінальне провадження за статтею 191 ККУ (привласнення, розкрадання майна)стосовно Теофіпольської селищної ради по освоєнню коштів, спрямованих на капітальний ремонт доріг у 2016 році в сумі 3175 тисяч гривень. До речі, стосовно освоєння коштів Теофіпольською селищною радою у Єдиному реєстрі досудових розслідувань є вже 3 кримінальних провадження, останнє було внесене днями відділенням поліції. А от по кримінальному провадженню за фактом підробки рішень сесії Волице-Полівської сільської ради та привласнення бюджетних коштів є результати і почеркознавчої, і економічної експертизи. Тобто, комплекс слідчих дій по цій справі завершений. То ж я впевнений, що по всіх кримінальних провадженнях економічного спрямування висновки судово-економічної експертизи отримаємо, винним особам будуть вручені  підозри, обвинувальні акти скеруємо до суду.
Як просувається досудове розслідування по кримінальному провадженню за статтею 121 ч. 2 (отримання тяжких тілесних пошкоджень, які спричинили смерть), внаслідок чого помер Андрій Дробик із Волиці?
- Досудове розслідування триває, причина смерті встановлена, експерти встановлюють механізм отримання травм, чекаємо на висновки обласного бюро судово-медичної експертизи.
Що скажете взагалі про роботу місцевої прокуратури з дислокацією у Теофіпольському районі, яку очолюєте?
- У нас маленький колектив, вважаю, що всі сумлінно виконують свої обов’язки. Звісно, завжди знайдуться критики та недоброзичливці, хоч робота наша дуже відповідальна, не  все  так легко та просто, як, можливо, комусь здається збоку. То ж напередодні нашого професійного свята вітаю працівників прокуратури зі святом, зичу доброго здоров’я, натхнення, терпіння та всього найкращого.
Розмовляла Галина Тебенько