Погода

Чи доб’ються люди справедливості?


До редакції звернулися жителі Базалії з проханням посприяти у вирішенні ось такої справи. Вони, рибалки, всього 19 чоловік, протягом чотирьох років – 2013, 2014, 2015, 2016 – платили керівнику Базалійського колективного сільськогосподарського підприємства по птахівництву Володимиру Тарасюку гроші, з яких він, як стверджував підприємець, нібито сплачував орендну плату за ставок, який ще за радянських часів був наданий підприємству в постійне користування. Всього заплатили йому 6 800 гривень. Та, як рибалкам вдалося з’ясувати, обласною державною адміністрацією договір оренди земельної ділянки загальною площею 9,300га, з них під водою 2,98 га з вказаним підприємством не укладався. Про це є відповідна довідка з департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА. Людей, звісно, це обурило, чого ж їх дурити? Пропонували панові Тарасюку по-доброму ці гроші віддати, пожертвують їх на церкву. Та по-доброму не вийшло. Тоді люди звернулися до місцевої прокуратури. За підписом заступника Старокостянтинівської місцевої прокуратури Ігоря Барахтенка отримали вони копію його рішення – колективне звернення жителів смт. Базалія відповідно до ст. 214 КПК України про вчинення шахрайських дій Тарасюком В.С. було спрямоване до Теофіпольського відділення поліції. Це було 28 серпня цього року.


Однак у відділенні поліції у цій справі не побачили шахрайства, зареєстрували його як звернення громадян. І, як стверджують заявники, про розгляд звернення у відповідний термін їх ніхто не поінформував. Тоді люди знову звернулися до прокуратури, вже 26 жовтня. Тоді Ігор Барахтенко спрямував це звернення до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області. Цитуємо: «Направляю для вирішення колективне звернення жителів смт. Базалії щодо вчинення шахрайських дій Тарасюком В.С. та неналежного розгляду попереднього звернення працівниками Теофіпольського відділення поліції».
Люди все ж надіються, якщо розгляд їх звернення буде контролюватися з Головного управління, то справа зрушиться. Бо, вважають, що шахрайські дії очевидні. Якщо ж поліція знову цього не побачить, дійдуть до Києва.
А.Джус