Погода

Напередодні   Покрови Пресвятої Богородиці в нашій Базалійській ЗОШ І-ІІІ ступенів відзначили День захисника  України та День українського  козацтва. Надзвичайно  цікаво та змістовно  пройшов  цей день  у нашій  школі: виховні  бесіди, вікторини, виставка малюнків. А по  закінченні уроків  всі зібралися  в актовій  залі на  виховний  захід  «Ми-нащадки козаків».

Ніхто не перекреслить наш народ
14 жовтня в Україні є великим державним святом. Ми відзначаємо День Покрови Пресвятої Богородиці, покровительки і заступниці Божої Матері, День українського козацтва, створення УПА та  День Захисника України.  Про це говорили ведучі шкільного свята  «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!» Іванна Бугай та Божена Волинець.  Для нас святою та рідною  є Україна. Вона полита потом і кров’ю  сотень поколінь наших працелюбних і героїчних предків, які зберегли для нас нашу солов’їну мову, а нас самих наділили веселою вдачею, співучістю, працьовитістю, щирістю… І саме зараз наша країна в небезпеці. ЇЇ потрібно захистити.  І до нас на свято завітав захисник Вітчизни, капітан Збройних сил України,  нагороджений орденом Богдана Хмельницького за участь в бойових діях , випускник нашої школи Михайло Новосад.   Він розповів про свій шлях від курсанта до капітана,  про те, як був поранений біля Савур-могили, про велику роль волонтерів в госпіталях та під час бойових дій. Розповів про своїх товаришів, адже їм доводилось і  бути в гарячих точках не лише нашої країни. Сам Михайло недавно повернувся із Косово, де виконував миротворчу місію. Закликав школярів любити та шанувати свою країну та гарно вчитися.

Напередодні Дня захисника Вітчизни у Теофіполі відбулися районні урочистості, де вшанували ветеранів Другої світової війни, військової служби, учасників АТО (ООС), працівників поліції, рятувальників, чорнобильців, воїнів-інтернаціоналістів, ветеранів МВС. Як завжди, постарався районний будинок культури, то ж захід був сповнений глибокого патріотичного змісту, любові до рідної землі, гарячою вірою в утвердження в Україні миру та спокою.  Також діяли виставка дитячих малюнків «Збережи, солдате, свою Україну!» учнів дитячої художньої школи та книжкова виставка «Захисник України – гордість народу», яку підготували працівники центральної районної бібліотеки.

Саме так! Наша команда зуміла в останньому виїзному матчі проти ФК «Случ» в Старокостянтинові, де вирішувалась доля другого місця, зібратись, налаштуватись, дати справжній бій і здобути перемогу з рахунком 3:2!  Наші хлопці закономірно і заслужено посіли почесне 2 місце Чемпіонату області з футболу у Прем”єр-лізі.

Тепер знаю, де його могила
Про свого загиблого від ран у перші дні Великої Вітчизняної війни 7 липня 1941 року дядька по батькові Федора Марковича Майдана з Борщівки я писала у «Житті Теофіпольщини» за 5 липня цього року. Про те, що залишилося від нього лише кілька фотографій, як служив у місті Луга тодішньої Ленінградської області, як був курсантом вищого політичного військового  училища в Горькому. Підтвердження про те, що дійсно загинув на початку війни, знайшла на сайті Об’єднаного Банку Даних «Меморіал», таку ж відповідь пізніше отримала з Державного архіву Міністерства оборони Російської Федерації. Та ніде не було інформації, де захоронений, чи десь є його могила.