Погода

Як ми вже повідомляли, 18 травня 2018 року, Теофіпольська селищна рада прийняла рішення про створення Теофіпольської об'єднаної територіальної громади з центром у Теофіполі та звернулася до всіх сільських рад та Базалійської селищної ради з пропозицією увійти до ОТГ.  Тобто, процес, нарешті,  пішов. Рішення про надання згоди на приєднання прийняли Воронівецька, Великолазучинська, Ільковецька, Гаврилівська, Шибенська, Волицька, Волиця-Полівська, Лідихівська, Кунчанська, Михнівська, Карабіївська, Турівська, Бережинецька, Михиринецька та Ординецька сільські ради. Однак дві останні сільські ради приймати наступні рішення щодо створення Теофіпольської ОТГ далі не могли через те, що не мали територіальної межі  з ОТГ, адже Борщівська та Олійницька сільські ради таке рішення не прийняли (принаймі, чесно заявили свою позицію). Далі всі ці сільські ради та Теофіпольська селищна рада  прийняли ще одне рішення про створення ОТГ, після чого відповідний пакет документів був відправлений у Хмельницьку обласну державну адміністрацію  для розгляду комісії з прийняття висновку щодо спроможності ОТГ. 30 серпня позитивний висновок про створення Теофіпольської ОТГ був прийнятий. Про те, що у Теофіпольському районі зрушилося з мертвої точки створення ОТГ, навіть зазначив у своєму звіті про 100 днів на посаді голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий.

Теофіпольській селищній та сільським радам залишилося зробити останній крок – на сесіях надати згоду про створення ОТГ. Та є такий один важливий нюанс  – якщо хоч одна сільська рада чи селищна рада не приймає такого рішення – ОТГ не створюється, вибори не призначаються. І от рішення про надання згоди приймають Шибенська, Волицька, Волиця-Полівська, Лідихівська, Кунчанська, Михнівська, Карабіївська, Турівська, Бережинецька, Гаврилівська сільські ради. Залишається прийняти таке рішення Великолазучинській, Ільковецькій та Воронівецькій сільським радам, останньою таке рішення має прийняти Теофіпольська селищна рада. У четвер, 13 вересня, мали відбутися сесії Великолазучинської та Ільковецької сільських рад. Аби прийняти в них участь, сюди приїхали депутат обласної ради від політичної партії «За конкретні справи» Віктор Лебединський ( до речі, впродовж двох років підтримував створення 4-5 громад, а не однієї чи двох), депутати районної ради Олександр Сапуга, Михайло Тєнєнєв,заступник голови районної ради Роман Непотас. Сесія Великолазучинської сільської ради не відбулася, бо не було кворуму для прийняття рішення, а депутати Ільковецької сільської ради згоди на створення ОТГ не дали.

А це означало, що процес створення Теофіпольської ОТГ був зірваний. Ситуацію прокоментував Михайло Тєнєнєв:

  • Напередодні останньої сесії районної ради, 6 вересня, я разом з окремими сільськими головами перебував в Чемеровецькій ОТГ. Був вражений позитивними зрушеннями, її потужним розвитком, усвідомив, що ми втратили час, що кожний житель району, який має громадянську позицію, повинен бути налаштований на зміни, які несе собою саме децентралізація, на утвердження європейського вектору розвитку. Про це я говорив на сесії районної ради 7 вересня. Про створення ОТГ говорили з сільськими головами, домовилися продовжити нашу розмову у понеділок. Активну участь у цій розмові взяли Віктор Лебединський та начальник управління фінансів райдержадміністрації, депутат районної ради від політичної партії «За конкретні справи» Олександр Сапуга, бо ж представив розрахунки, що ця ОТГ не буде спроможною(!). Комісія облдержадміністрації, де працювали фахівці, експерти, надала позитивний висновок, а Олександр Сапуга, не маючи на те ніяких повноважень, негативний. А Віктор Лебединський переконував голів, що зараз не треба створювати ОТГ, бо вибори не будуть призначені. Хоч якраз цими днями президент Петро Порошенко заявив, що до кінця року всі вибори у новостворених громадах пройдуть. Я одразу передзвонив до фахівців  Хмельницького  центру розвитку місцевого самоврядування, і мені сказали, що вибори будуть проходити. Після того, як сесія у Великолазучинській сільській раді не відбулася, Віктор Лебединський з неприхованим задоволенням сказав: «Що ж, це політика, це брудна політика». Про те, що ці дві особи втрутилися, попрацювали з депутатами, я переконався, коли сесія Ільковецької сільської ради не прийняла рішення про надання згоди. Свою позицію я виклав у соцмережах, звернувся навіть до Президента та Прем’єр-Міністра, прошу надрукувати її в газеті.

Своє бачення озвучиві заступник голови районної ради Роман Непотас:

  • Для мене тут все зрозуміло. Два рішення в Ільковецькій сільській раді приймалися спокійно, без всякої дискусії, як, наприклад, в Гаврилівській сільській раді, поки ніхто не втручався у цей процес. Є достовірна інформація, що з депутатами працювали, запускали «страшилки» про закриття шкіл, переконували рішення не приймати. І ось результат – рішення Ільковецької сільської ради стало перепоною створення Теофіпольської ОТГ. Чи можна врятувати ситуацію протягом кількох  останніх днів, коли завершуються строки прийняття остаточного рішення? Та  депутатам Великолазучинської, Ільковецької сільських рад не треба боятися змін, не втрачати час у проведенні  реформи децентралізації, яка передбачає зміну неефективної існуючої системи управління, має намір покращити життя людей.

Таку ж позицію має і голова районної ради Андрій Петринюк:

  • Те, що відбулося, вважаю політичними інтригами депутатів політичної сили «За конкретні справи» Віктора Лебединського та Олександра Сапуги. Це відвертий саботаж політики Президента, Уряду, голови Хмельницької обласної державної адміністрації Вадима Лозового. Коли створюються ОТГ, реалізуються соціальні проекти, спрямовані на покращення життя, на запровадження європейських стандартів, коли ОТГ в Україні виграють міжнародні гранти, в Теофіполі бачимо неприхований спротив, маніпуляції, затягування часу, аби «проїдати» та «освоювати» з користю для себе районний та місцеві бюджети.

Ми публікуємо звернення Михайла Тєнєнєва та точку зору у соцмережах і Віктора Лебединського. Хто лукавить, хто займається політичними інтригами та маніпуляціями, хто зірвав процес створення Теофіпольської ОТГ? Наші вдумливі читачі зроблять правильні висновки.

Галина Тебенько

 

Віктор Лебединський, депутат обласної ради від політичної партії «За конкретні справи»:

28 травня 2015 року Хмельницькою обласною радою схвалено проект формування територіальних громад, який був затверджений Розпорядженням Кабінету Міністрів №924 від 08.09.2015р. Цей документ дав можливість розпочати процес формування ОТГ. Чому в нашому районі старт не відбувся – питання вже риторичне. Думаю, кожен, хто причетний до будь-якої гілки влади за це відповідальний.

Цієї осені процес об’єднання активізувався, можна сказати, в авральному порядку. І якщо в Новоставецькій та Човгузівській сільських радах цей процес пройшов демократично з громадськими слуханнями, сходами села і т.д., то в більшості сільських рад не було ні громадських слухань, ні сходів села. Тобто, думкою простих жителів зовсім знехтували.

Сьогодні мені і членам нашої команди закидають звинувачення у зірванні процесу створення ОТГ, на що я хочу зауважити наступне. Якщо б робота з людьми велася чесно і відкрито із залученням податківців, фінансистів, з донесенням правдивих цифрів і фактів,- ні я, і ніхто інший не міг би вплинути на цю ситуацію. Я не є вершитель людських доль і не збираюсь нести відповідальність за чиїсь недолугі дії. Моя порада – дослухайтесь до думки простих людей, залиште в стороні свої амбіції, перейміться на ділі проблемами села,- і люди вам повірять.

І на завершення, я вірю і знаю, що в Теофіполі ОТГ бути. Є ще ряд сіл (Святець, Поляхова, Гальчинці, Олійники і ін.), які б достойно, бюджетно і морально доповнили громаду і додали б їй фінансової спроможності. Але тільки об’єднавши зусилля влади, громад, активістів, здійснюючи послідовну кропітку роботу з людьми, підкреслюю, з дотриманням законності та добровільності, можна досягнути результату.

 Шановний Петро Олексійович!

Шановний Володимир Борисович!

Не маю великої надії щодо належного реагування на даний лист, проте вважаю своїм громадянським обов’язком донести вам ситуацію щодо процесу створення Теофіпольської ОТГ у Хмельницькій області.  Україна в результаті важких змін розпочала рішучі кроки в сторону утвердження європейських демократичних цінностей, одним із складових яких є децентралізація влади.

В Україні цей процес розпочато 2014 року з прийняттям Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, Закону України  «Про співробітництво територіальних громад», Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та змін до Бюджетного і Податкового кодексів – щодо фінансової децентралізації.

Спостерігаючи разючі позитивні зміни в розвитку громад, які об’єдналися, 18 травня 2018 року Теофіпольська селищна рада зініціювала створення ОТГ з адміністративним центром в селищі Теофіполь у форматі разом із ще 13 сільськими радами Теофіпольського району.

Згідно Розпорядження Хмельницької ОДА від 30.08.2018року №652/2018-р було затверджено позитивний висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень 14 сільських рад щодо об’єднання у Теофіпольську селищну ОТГ з адмінцентром у селищі Теофіполь.

Здавалося б, мети майже досягнуто, після позитивного висновку Хмельницької ОДА остаточні рішення щодо об’єднання в ОТГ прийняли 10 сільських рад, але розпочалося саме цікаве.

Маючи політичний вплив на Ільковецьку, Воронівецьку та Великолазучинську сільські ради, у справу втрутився депутат Хмельницької обласної ради від політичної партії «За конкретні справи» Віктор Лебединський та депутат Теофіпольської районної ради від цієї ж політичної сили, начальник управління фінансів райдержадміністрації  Олександр Сапуга (претендент на посаду голови  районної державної адміністрації), котрі керуючись особистими інтересами та амбіціями, в супереч політиці Уряду, Президента та голови Хмельницької обласної державної адміністрації, розпочали агітацію щодо недоцільності та неспроможності нашої ОТГ! Шляхом маніпуляцій, особистою присутністю на сесіях, стверджуючи, що виборів в ОТГ до кінця 2018 року не буде, надаючи сільським головам та депутатам неправдиві дані про збитковість ОТГ, а також використовуючи особистий статус, опрацювали депутатів мінімум 2-х сільських рад із 14-ти. В результаті  сесія Ільковецької сільської ради не прийняла рішення про надання згоди на створення Теофіпольської ОТГ, сесія Великолазучинської сільської ради не відбулася через відсутність кворуму, Воронівецька сільська рада сесію взагалі не скликала.

Як сьогодні можливо, щоб дві зацікавлених особи могли позбавити тисячі людей можливості розвитку, можливості іншого життя! Просимо вас втрутитись в дану ситуацію, аби не допустити руйнування надій на краще життя жителів громад Теофіпольського району!!!

Михайло Тєнєнєв, депутат Теофіпольської районної ради