Із сесії районної ради
Чергова сесія районної ради, яка відбулася під головуванням Андрія Петринюка 7 вересня за участю депутатів обласної ради Віктора Лебединського та Юрія Семенюка, розпочалася з приємних миттєвостей. Начальник управління Державної казначейської служби України в Теофіпольському районі Олександр Гудзяк отримав грамоту обласної ради. А вихованці Новоставецького відділення важкої атлетики ДЮСШ дворазова чемпіонка України з важкої атлетики, чемпіонка України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 17 років Катерина Мусіюк, дворазова призерка чемпіонату України з важкої атлетики, срібна призерка, рекордсменка чемпіонату України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 13 років Марія Латчук та вихованка відділення боксу ДЮСШ срібна призерка чемпіонату України з боксу, переможниця гімназіади України з боксу серед юніорів, чемпіонка Хмельницької області з боксу серед юніорів Анастасія Сусь – грамоти районної ради.
Затим після суперечки депутати продовжили розгляд депутатського запиту Олександра Голодриги. Йшлося про масову загибель бджіл в Ільківцях, Колісці, Дмитрівці, Кунчі, Гаврилівці після обробки отрутохімікатами по крайніх межах посівів озимого ріпаку на полях, які обробляє філія «Рідний край» «Зернопродукт МХП». Виступаючи з цього питання Олександр Голодрига зазначив, що район перетворюється на клуб багатіїв, люди не можут добитися справедливості, тому довіри в них до влади, до поліції немає. Адже хоч спеціалісти Теофіпольської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Теофіпольської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини провели обстеження пасік, відібрали та відправили до Хмельницької Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби збірні проби загиблих бджіл і по результатах досліджень виявлено інсектицид «лямда-цигалотрин», ніякого від-шкодування постраждалі пасічники не отримали. Адже за результатом розгляду заяв дільничний офіцер сектору превенції Теофіпольського відділення поліції прийняв рішення про відсутність будь-якого складу адміністративного чи кримінального правопорушення. Йдіть, люди добрі, до суду, а багатії будуть творити, що хочуть. Однак начальник відділення поліції Сергій Стучинський повідомив, що по цьому факту порушене кримінальне провадження, триває досудове розслідування.
Далі з інформацією Старокостянтинівської місцевої прокуратури Хмельницької області про результати діяльності на території Теофіпольського району у І півріччі 2018 року виступив заступник керівника прокурор Ігор Барахтенко. Повідомив, що у 2018 році на 4 % знизилася кількість тяжких злочинів, удвічі – злочинів, вчинених групами осіб, на 60 % - у стані сп’яніння, на 42,9% зменшилася кількість злочинів, вчинених особами, які раніше вчиняли злочини. На 6 % зменшилася кількість злочинів проти власності. Вищі, ніж загалом по області, відсотки розкриття кримінальних правопорушень, у яких особам повідомлено про підозру (53,1 % проти 45,1 %) та за остаточними результатами досудового розслідування (49,1% проти 42,2 %). Упродовж року здійснювалося процесуальне керівництво у 419 кримінальних провадженнях, з яких закінчено 158, в тому числі 47 обвинувальні акти скеровані до суду. Проводилася відповідна робота щодо протидії корупції.
Громадська активістка Людмила Таранчук звернулася до прокурора з кількома питаннями: чому три роки затягується та не рослідується справа по зловживаннях посадових осіб Теофіпольської селищної ради, суд вже два рази скасовував постанову слідчого по закриттю справи; чому затягується справа щодо законності приватизації військової частини та сплати податків за земельну ділянку під нею; чи законна приватизація кінотеатру,оглядового колеса та дитячих атракціонів; дорога на перехресті біля АЗС ВІП постійно руйнується, чи не тому, що стоків немає. На що Ігор Барахтенко відповідав – не має права розголошувати ніяку інформацію, бо це таємниця слідства. Порадив офіційно звернутися в прокуратуру, отримає відповідь.
З інформацією про хід виконання Програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Теофіпольського району на 2016-2020 роки виступив начальник від-ділення поліції Сергій Стучинський. Повідомив, що на виконання заходів Програми у 2017 році було виділено 5 тисяч гривень(передбачено 102,1 тис.грн.), у 2018 році кошти не виділялися (передбачено 72,0 тис.грн.).
Подякував сільським головам за співпрацю, адже згідно прийнятих програм були виділені кошти на закупівлю паливно-мастильних матеріалів для використання у службовій діяльності працівників відділення. Однак у зв’язку з недостатнім фінансуванням у 2017-2018 роках очікуваний результат виконання заходів Програми не досягнуто.
Депутати обговорили і хід виконання Районної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки. Адже згідно цієї програми у районі проводиться системна робота щодо розвитку культури та спорту. На фінансування Програми у 2017 році передбачено 350 тисяч гривень, на утримання КП «Теофіпольський районний стадіон» профінансовано 194,11 тисяч гривень. На 2018 рік передбачено 800,05 тисяч гривень. Районним бюджетом виділено 223,70 тисяч гривень на утримання КП «Теофіпольський районний стадіон», 400,05 тисяч гривень – на придбання дитячих ігрових та спортивних майданчиків.
Однак, невиконаним у програмі залишається введення посад інструкторів з фізичної культури та спорту при виконкомах сільських рад, бо ж у їх більшості на розвиток цієї галузі не вистачає коштів. Також відсутнє фінансування на проведення спортивно-масових заходів.
Розглянули і питання виконання Програми підтримки діяльності Теофіпольського районного військового комісаріатуна 2017-2018 роки, для реалізації якої передбачалися кошти із місцевих бюджетів сіль-ських, селищних рад із розрахунку 4,48 гривень на одного жителя. На сьогодні відповідні кошти перерахували Бережинецька, Великолазучинська, Волиця-Полівська, Ільковецька, Михиринецька, Новоставецька, Олійницька, Ординецька, Поляхівська, Турівська, Човгузівська сільські ради, Святецька та Базалійська селищні ради (дві останні затвердили та перерахували половину коштів із запропонованих сум), всього 43 569 гривень. На засіданнях сесій Воронівецької, Гальчинецької, Карабіївської, Кунчанської, Михнівської, Шибенської сільських, Теофіпольської селищних рад це питання не розглядалося, а депутати Волицької сільської ради проголосували проти прийняття цієї Програми.
З приводу внесення змін до Програми надання фінансової підтримки хворим нефрологічного профілю Теофіпольського району на 2018 рік розгорнулася дискусія. Як повідомила головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Теофіпольський центр первинної медико-санітарної допомоги» Олена Кравчук, з 1 жовтня 2018 року підприємство буде фінансуватися з державного бюджету згідно підписаних декларацій між лікарями та пацієнтами, отже не може бути розпорядником коштів та виконавцем заходів Програми. Яким чином буде здійснюватися транспортування хворих на процедуру гемодіалізу? Адже у районі є 7 хворих, процедуру вони отримують у відділеннях гемодіалізу в Шепетівці та Старокостянтинові, це 6 днів в тиждень. Якби таке відділення було відкрите при Теофіполь-ській ЦРЛ, питання танспортування хворих було б зняте. Та, як зазначив Юрій Семенюк, тепер вже зрозуміло, що його не буде. Адже ЦРЛ не така потужна, а для цього треба ввести додаткових 12 ставок. Заступник головного лікаря ЦРЛ Ольга Ковтуняк наполягала: якщо депутати внесуть зміни у Програму, тобто визнають Теофіпольську ЦРЛ розпорядником коштів та виконавцем її заходів, лікарня цього не потягне. Бо ж автомобілі старі, їх складно відремонтувати. Як вирішити проблему – через адресну допомогу управління соціального захисту райдержадміністрації, чи купити новий автомобіль для лікарні, чи передати той, який було закуплено для ЦПМСД? Рішення прийняли таке: зміни у Програму внесли, з 1 жовтня 2018 року розпорядником та виконавцем заходів Програми визнали Теофіпольську районну лікарню. Усно домовилися – негайно зустрітися у вузькому колі, разом з керівниками району знайти вирішення проблеми.
Розглянули депутати й інші питання. Безоплатно передали зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ Теофіпольського району: у комунальну власність територіальної громади Лідихівської сільської ради – приміщення Троянвської та Заруддянськох сільських бібліотек; у комунальну власність територіальної громади Михиринецької сільської ради - приміщення сільських клубів у селі Малі Жеребки.
Затвердили положення про проведення конкурсу на посаду директора та фахівців комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Теофіпольської районної ради. Погодили проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіального утворення сіл Кунча та Дмитрівка. Затвердили технічну документацію з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, що надається для ведення товарного сіль-ськогосподарського виробництва шляхом продажу права оренди через аукціон на території Гаврилівської та Карабіївської сіль-ських рад. Затвердили технічну документацію з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок, що надані в оренду ФГ «Адам», на території Гальчинецької сільської ради.
Встановили з 1 жовтня 2018 року двоставкові тарифи на послуги з теплопостачання КП «Тепловик» для підприємств, установ та організацій в Теофіполі. Відтепер 1 гігокалорія буде коштувати 1324 гривень. Визнали державне підпри-ємство «Хмельницька обласна служба єдиного замовника» одержувачем коштів на будівництво Святецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Оскільки голова райдержадміністрації, депутат районної ради Юрій Маєвський розпорядженням президента звільнений з цієї посади, присутній на сесії Юрій Маєвський подякував сільським та селищним головам з співпрацю. Починається у його житті новий період, та досвід роботи у районі для нього – вагомий.
Галина Тебенько