Погода

Врятували мою матір


Моїй неньці Софії Прокопівні йде 86-ий рік. Все життя, а має більше 60 років трудового стажу, проробила у Червоній Случі в колгоспі. Наробилася тяжко, була і дояркою, і ланковою, а отримує аж трохи більше двох тисяч гривень пенсії, і то віднедавна. Забрав я її до себе у Теофіполь, бо ж важко вже їй самій хазяйнувати. Тут вона під наглядом, хоч, здавалася мені, що вона ще чепкенька.
Та одного дня надвечір, а конкретно це було 1 вересня, раптово занедужала. Як спинити сильну кровотечу, ми не знали. Я одразу зателефонував на «03». Як почали мене там, у Шепетівці розпитувати-перепитувати, хто ж там знає, де у Теофіполі вулиця імені Гагаріна! Аж роздратували мене, бо ж дорога була кожна хвилина. На наше щастя, «швидка» з Теофіпольської підстанції екстреної допомоги приїхала швидко, бо скільки ж тут їхати.

Примножив спортивну славу громади

 


Минулої суботи в Україні відзначався День фізичної культури та спорту. Це свято близьке особисто мені, ветеранам спортивного руху Новоставецької громади та молодому поколінню, вихованцям відділення важкої атлетики ДЮСШ, які продовжують наші славні традиції. Та хочу розповісти про простого хлопця з Кривовільки, який поставив собі мету – стати чемпіоном світу з гирьового спорту, як його старший товариш та наставник, триразовий чемпіон світу з гирьового спорту Василь Михайлінчик. Про Полміра Квіквінію, мрія якого збувається. Адже впевнено йде по цьому нелегкому шляху. Самовіддано тренується вже 9 років, систематичне заняття спор-том зробило його дисциплінованим, цілеспрямованим, відповідальним, хорошим сім’янином.

«Відлуння» у першій п’ятірці


Уже 23 роки поспіль глядачі Теофіпольщини і не тільки, захоплено аплодують після кожної пісні, нині народному аматорському хору ветеранів праці районного Будинку культури. Та найбільш вражає енергетика, з якою сивочолі учасники колективу співали про рідну землю, матір-Україну, українські народні твори, звитяжну працю хліборобську і пісні воєнної доби.
Не буду переповідати історію утворення хору, скажу тільки, що його учасниками були люди, які винесли на собі всі жахи Другої світової. На жаль, більшості із них вже немає в пісенному строю. Але запал любові до пісні відчувається і в новій хвилі складу співаків.
Засновником хору і його першим художнім керівником був Валентин Гринюк – ініціатор відродження національних пісенних традицій. Саме на нього у 90 - роки минулого століття випало найбільше випробування. Він заклав фундамент формування творчого колективу.
Згодом хором керували не менш талановиті культосвітні працівники - Софія Кравець, Микола Хом’як, Олександр Щур.

Є вода, є життя


Ще років десять тому у нашому краї ніхто не міг подумати, що у криницях не буде води, що висохнуть річечки, болота та ставки. Та це сталося. Як наслідок проведення меліорації у 70-их роках минулого століття, як наслідок глобального потепління та зміни клімату. А як без води? Без неї немає життя.
Настала така проблема і у Воронівцях. Бо ж водопровід ще за радянських часів був проведений від колгоспної та шкільної водонапірних башт лише по трьох вулицях. А як бути людям з решти вулиць?
То ж прокладання водопровідної мережі по всьому селу стало для Воронівецького сільського голови Миколи Снігура одним з пріоритетних завдань. Ще з минулого року почав вивчати питання, з’ясовувати вартість такого проекту. Та прокласти водопровід загальною протяжністю 3,2 кілометрів бюджету сіль-ської ради було не під силу. За проектно-кошторисною документацією на це було потрібно 1 613 тисячі гривень (+100 тисяч гривень за виготовлення документації).

Із сесії районної ради


Чергова сесія районної ради, яка відбулася під головуванням Андрія Петринюка 7 вересня за участю депутатів обласної ради Віктора Лебединського та Юрія Семенюка, розпочалася з приємних миттєвостей. Начальник управління Державної казначейської служби України в Теофіпольському районі Олександр Гудзяк отримав грамоту обласної ради. А вихованці Новоставецького відділення важкої атлетики ДЮСШ дворазова чемпіонка України з важкої атлетики, чемпіонка України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 17 років Катерина Мусіюк, дворазова призерка чемпіонату України з важкої атлетики, срібна призерка, рекордсменка чемпіонату України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 13 років Марія Латчук та вихованка відділення боксу ДЮСШ срібна призерка чемпіонату України з боксу, переможниця гімназіади України з боксу серед юніорів, чемпіонка Хмельницької області з боксу серед юніорів Анастасія Сусь – грамоти районної ради.
Затим після суперечки депутати продовжили розгляд депутатського запиту Олександра Голодриги. Йшлося про масову загибель бджіл в Ільківцях, Колісці, Дмитрівці, Кунчі, Гаврилівці після обробки отрутохімікатами по крайніх межах посівів озимого ріпаку на полях, які обробляє філія «Рідний край» «Зернопродукт МХП». Виступаючи з цього питання Олександр Голодрига зазначив, що район перетворюється на клуб багатіїв, люди не можут добитися справедливості, тому довіри в них до влади, до поліції немає. Адже хоч спеціалісти Теофіпольської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Теофіпольської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини провели обстеження пасік, відібрали та відправили до Хмельницької Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби збірні проби загиблих бджіл і по результатах досліджень виявлено інсектицид «лямда-цигалотрин», ніякого від-шкодування постраждалі пасічники не отримали. Адже за результатом розгляду заяв дільничний офіцер сектору превенції Теофіпольського відділення поліції прийняв рішення про відсутність будь-якого складу адміністративного чи кримінального правопорушення. Йдіть, люди добрі, до суду, а багатії будуть творити, що хочуть. Однак начальник відділення поліції Сергій Стучинський повідомив, що по цьому факту порушене кримінальне провадження, триває досудове розслідування.