Погода

Теофіпольська громада  пройшла відбір для проведення літніх клубів у межах ініціативи DECIDE Summer Clubs «Ми вдома – в Україні». Це сталось завдяки Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». 

Аби освітянам допомогти організувати цікаве, пізнавальне дозвілля, команда цього проекту підготувала чудовий порадник. Головна ідея цієї ініціативи – активне і змістовне дозвілля з фокусом на демократію та права людини, психологічна підтримка та широкі можливості для розвитку дітей. У пораднику є тижневий інтерактивний календар з тематичними днями, практичні матеріали щодо психологічної підтримки, безпеки і рухової активності, враховуючи ситуацію в Україні, рекомендації щодо того, які установи та організації зможуть допомогти в організації й проведенні заходів з безпеки для дітей, сценарій-конструктор для організації літніх активностей з демократії та прав людини, що містить 10 навчальних активностей, а також розроблені квести «Ми вдома – ми в Україні». Порадник дуже допоміг організаторам та модераторам (вчителям шкіл) літніх клубів в закладах освіти громади.

 

 

 

Один з таких клубів вже завершив свою роботу. Діяв він базі Святецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, тут активно відпочивали, брали участь у надзвичайно цікавих локаціях місцеві школярі, а також учні Шибенської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Лисогірської гімназії. Пізнавальним та незабутнім був кожний день клубу. Розпочинався він підняттям прапора України, виконанням державного гімну, хвилиною мовчання на честь загиблих захисників Вітчизни, лінійкою та ранковою руханкою.  Все було чітко організоване, сплановане, всі учасники клубу були поділені на групи, всі мали можливість розкрити своє вміння, здібності, висловити свою думку. Локації з безпеки та громадянської освіти проводилися на природі, атмосфера була дружньою та невимушеною. От, наприклад, на ромашковому полі з квітів діти складали герба. А ще всі по черзі побували у спортивно-розважальному комплексі «Волиця», частина дітей завітала до юних козаків з Подільсько-Волинської Січі-2022». До проведення локацій долучилися працівники відділу культури та туризму Теофіпольської селищної ради, Теофіпольського центру дитячої творчості, Агенції місцевого розвитку, Гончаренко-центру, Наталія Задерей, Анатолій Рей з Святецького сільського будинку культури, Жанна Максим'юк з Теофіпольської дитячої художньої школи.

Одним, словом, було пречудово. Дуже багато зусиль до цього особисто  доклала директор школи Наталія Мастій, яка постійно прагне у вихованні дітей використовувати інноваційні ідеї, сучасний європейський та вітчизняний педагогічний досвід.

А.Джус