Погода

У неділю, 17 липня, у наметовому таборі козацького вишколу «Подільсько-Волинська Січ-2022», який розмістився у мальовничому місці Лисогірського лісового масиву, розпочалася вже третя зміна. Нагадаємо, що організатором вишколу стали наказний отаман Тернопільського крайового коша Українського козацтва генерал-хорунжий Володимир Мосейко, волонтери ГО «Тернопільський козацько-десантний екологічний рій». Однозначно, що табір стає зразком виховання кращих рис українців – любові до рідної Вітчизни, пошани до заповідей Божих, дружелюбності, фізичної витривалості, здатності до виживання на природі, кмітливості, працьовитості, товариськості та надійності.

Якщо урочистості  з відкриття першої та другої змін табору проходили у сусідньому селі Молотків Тернопільської області, то цього разу вони пройшли на подвір'ї Лисогірської гімназії. Її директор Павло Стецюк разом з вчителями долучили до цього учнів гімназії, було зворушливо, виступи дітей тепло сприйняли учасники вишколу, їх батьки та гості. А гості були поважні – сам єпископ Хмельницький та Кам'янець-Подільський Православної  Церкви України владика Павло, благочинний Теофіпольської округи Православної Церкви України митрофорний протоієрей отець Василь Крисак, отаман Теофіпольського козацького коша, депутат Хмельницької районної ради, комерційний директор ТОВ «Подільське» Андрій Петринюк, голова відокремленого підрозділу організації ветеранів України Теофіпольської територіальної громади Володимир Кобера, голова ГО «Теофіпольська районна організація ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ «Єдиний щит»»» Анатолій Стучинський.

Владика Павло освятив учасників табору, їх батьків, наставників, проказав напутні слова – вчитися, бути наполегливими, витривалими, гідними наших славних козаків – захисників рідної української землі. А в майбутньому бути готовими захищати Вітчизну.

З початком третьої зміни привітав дітей Володимир Мосейко. Наголосив, що час, проведений у таборі, стане для них незабутнім, вони подружаться, загартуються, стануть мужнішими, дорослішими.  Привітав своїх вихованців і директор табору Сергій Бериславський, вчитель фізичного виховання  та предмету «Захист Вітчизни» однієї з шкіл міста Попасна, яку нещодавно окупували російські загарбники. Сказав, що впевнений – хлопчики та дівчатка виконають програму козацького вишколу сповна.

Про те, що потрібно і надалі зміцнювати «Подільсько-Волинську Січ» , казав Андрій Петринюк. Бо потрібно робити щось для дітей, особливо для тих, чиї батьки сьогодні захищають нас на фронті, визволяють українську землю від російських загарбників.

Якраз цього дня Андрій Васильович відзначав свій день народження. Тож Володимир Кобера та Анатолій Стучинський подарували йому від ветеранів Теофіпольщини ікону Андрія Первозванного. Аби надихала його на нові добрі справи, на підтримку програм та проектів щодо розбудови України – вільної та квітучої, непереможної європейської держави.

А.Джус