Погода

Це про наших земляків, поліцейських сектору поліцейської діяльності № 1 відділу № 2 Хмельницького районного управління Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області, які 4 липня відзначили своє професійне свято – День Національної поліції України.

Поєднали своє життя з надзвичайно ризикованою та важкою справою, бо цілодобово, проявляючи мужність та витримку, охороняють наш спокій та життя. Тож розмовляємо з начальником сектору, підполковником поліції Олександром Паламарчуком – про виконання своїх обов’язків, про корективи в роботі підрозділу, які внесла війна.

– 24 лютого, день широкомасштабного вторгення військ російської федерації на територію суверенної України, безперечно, став початком від­ліку нового етапу боротьби за Незалежність нашої держави. Все змінилося, бо йде війна на знищення України та українців. Які зміни із запровадженням воєнного стану від­булися в умовах роботи очолюваного вами підрозділу поліції?

– Бузумовно, зміни відбулися, у нас запроваджений шестиденний робочий тиждень, немає святкових днів, практично не відпочиваємо і в неділю, бо ж працює ринок. Оскільки на території громади перебуває біля трьох тисяч переселенців, працюють посилені наряди поліцейських, велопатруль у Теофіполі. Відпрацьовуємо дотримання жителями громади та внутрішньо переміщеними особами комендантської години, відстежуємо ситуацію на предмет проросійських настроїв, діяльності ворожих диверсійно-розвідувальних груп. Найскладніше було в перший місяць війни, до чергування 24/7 долучалися ветерани та пенсіонери органів внутрішніх справ з ГО «Щит та меч», мисливці. Тепер ситуація стабілізувалася, ми працюємо чіткіше, з додатковим навантаженням зобов’язані справитися.

– Що на сьогодні представляє собою сектор поліцейської діяльності № 1, яка його структура?

– У нас працює 25 співробітників. Поряд з досвідченими працюють молоді. Так, до нас перевелися Андрій Журибіда з Ізяслава та Олег Мовчан з Білогір’я, вони родом з Теофіпольщини. Частина наших по­лі­цейських ще не мають вищої освіти, тож навчаються. Структура сектору не змінилася – це чергова частина, дільничні офіцери поліції та групи реагування патрульної поліції. Забезпечуємо публічну безпеку, захищаємо права, свободи, інтереси громадян, документуємо адміністративні правопорушення. Долучаємося і до роботи слідчих груп Хмельницького районного управління та відділу поліції  № 2 (м. Волочиськ), проводимо комплексні профілактичні заходи, адже головним напрямком діяльності поліції є профілактика та розкриття злочинів.

– Чи достатньо забезпечений сектор поліцейської діяльності засобами зв’язку, комп’ютерною технікою, пальним, паливно-мастильними матеріалами?

– Звісно, війна, викликана нею енергетична криза, торкнулася всіх суб’єктів господарювання, простих споживачів, і нашої незалежної правоохоронної структури. Пальне ми отримуємо з Головного управління, та, оскільки виник його дефіцит, різко зросла ціна. Тож у відповідності з Програмою підтримки діяльності нашого сектору Теофіпольська селищна рада виділила нам кошти на пальне та паливно-мастильні матеріали. Тож нема такого дня, щоб групи реагування патрульної поліції, дільничні офіцери поліції не виїхали принаймні в трьох напрямках – Базалію, Святець, Волиця-Польову.

– На нову Національну поліцію в нашій країні покладаються великі надії. Адже зовсім нещодавно, 23 червня, Європейська Рада на саміті в Брюсселі надала Україні статус кандидата в члени Європейського Союзу. Вимогою ЄС що­до збереження кандидатства  є проведення важливих реформ, які стосуються  верховенства права, олігархів та корупції. В цьому контексті йдеться і про реформування правоохоронного сектору. Тож Національна поліція має бути стійкою та нетерпимою до корупційних процесів, прозорішою, простою, справедливою, ефективною та відкритою для українського суспільства. Це стосується всіх ланок цього правоохоронного органу. Що на це скажете?

– Я працював за старої системи, працюю в реформовній. Переконаний, що реформи треба проводити, в умовах євроінтеграційного процесу запроваджувати європейські стандарти. Тобто, постійно рухатися вперед, утверджувати краще, цивілізоване – задля блага людей, кращого життя, майбутнього наших дітей. Іншого шляху в нас просто немає. Що ж до роботи нашого сектору: ми працюємо згідно чинного законодавства, проводимо навчання з професійної підготовки, це теоретичні заняття, фізична підготовка, стрільба, націлюємо наших співробітників на сумлінне виконання своїх обов’язків, разом з тим відстежуємо їх поведінку під час роботи; постійно наголошуємо, що одним з критеріїв оцінки діяльності поліції є довіра населення. Тож до нових етапів реформування Національної поліції ми готові. Служимо, щоб захищати людей, щоб утверджувати в державі верховенство права, рівність всіх громадян перед законом.

Дякую, Олександре Миколайовичу, за розмову. Сподіваюсь, що завдяки наполегливій роботі працівників вашого сектору довіра жителів громади до поліцейських лише зростатиме. Адже вони – справжні бійці, які у будь-який момент, ризикуючи своїм життям та здоров’ям, готові нас захистити, надати психологічну, медичну допомогу, цілодобово бути на сторожі законності та правопорядку.

Галина Тебенько