Погода

Ще нещодавно територія стадіону у селі Човгузів була обросла чагарниками і бур’янами, а вже сьогодні вона гарненько викошена та розмічена. Попри ситуацію в країні, мешканці Човгузова зуміли зоорганізуватись і зробити добру справу. Головним натхненником облаштування стадіону став 42-річний Володимир Коберник. У селі кажуть, що з таким організатором, як Володимир, можна звернути гори.

– Якось я приїхав, подивився на наш стадіон й зрозумів, що він потребує роботи. Опісля вирішив залучити людей щоб, так би мовити, докласти зусиль й відновити нашу місцину. На диво, охочих було багато, здебільшого підтримала мене молодь, в них був великий інтерес до цієї справи, – розповідає Володимир.

Занедбаний стадіон місцевим жителям вдалось перетворити на стадіон з волейбольною площадкою, великою і міні футбольною площадками, а також ділянкою для стрибків в довжину.

– Ми всі, якщо чесно, були в шоці. Не знаю, чи була хоча б одна людина, яка була б впевнена, що у Володимира все вийде. Я живу неподалік стадіону, і от одного ранку – неймовірний рух, косять, прибирають. Нам настільки це було приємно, що ми кидали домашні справи, виходили на стадіон, щоб допомогти. Він настільки організував молодь, що я ще такого не бачила, всі працювали, як мурашки. Люди давали гроші, солярку, виїжджали власними тракторами, тракторцями і вже через 5 днів, “пасовисько” й “очерет” перетворилися на класний стадіон. Мені здається, немає такої людини, якій би це не сподобалося. І на що я звернула, увагу, що кожна людина, хотіла, бодай чимось, але допомогти. – розповідає мешканка Човгузова Лариса Олексіюк.

Окрім коштів, які люди збирали самотужки, для доброї справи старанним мешканцям Човгузова фінансово допомагає також філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП».

– МХП допомогли нам з піском, крейдою, металом. Також виділили фарбу для фарбування паркану, – каже Володимир.

От і результат – кожного дня і молодь, і старші люди збираються на стадіоні, щоб провести весело і водночас корисно час. Проходять також тренування, адже місцеві футболісти готуються до турнірів з командами громади, які невдовзі відбудуться у Човгузові.

– Зараз село живе, діти відірвалися від гаджетів, грають футбол, волейбол. Навіть дорослі після роботи, щоб відпочити, йдуть на волейбол. Я сама полюбляю у вихідні, чи ввечері пограти волейбол. Це супер, хоча б на хвильку, відволіктися, від того, що відбувається в країні, – додає Лариса Олексіюк.

Після такої масштабної роботи, яка була проведена у селі, головний ініціатор спільно з односельцями планує і надалі вдосконалювати стадіон. В планах розмістити вуличні тренажери – бігові доріжки, дитячу площадку. До того ж, човгузівчани хочуть відновити сільську спортивну залу, де мріють спроектувати борцівський зал.

– Плани дуже великі. Будемо надіятися що наші думки реалізуються!, – наостанок додав пан Володимир.

Божена Волинець, студентка факультету філології і журналістики Тернопільського Національного Педагогічного Університету ім. В. Гнатюка.