Погода

З перших днів повномасштабного вторгнення російських загарбників на Україну патріотично налаштовані жителі міст та сіл країни розгорнули потужний волонтерський рух. Учасниками руху стали не лише жителі тилових областей, а й прифронтових територій. Бо підтримки потребували військовослужбовці Збройних Сил України, бійці підрозділів територіальної оборони, люди у заблокованих містах та селах, жінки, діти, старики. Такий рух розгорнувся і в Теофіпольській громаді. Його центрами стали старостати, КУ «Агенція місцевого розвитку», школи, дитячі садки, заклади культури, приватні підприємства, як група компаній ТОВ «Україна-2001»(президент Вадим Лейві), ТОВ «Подільське»(Андрій Петринюк),ПП «Добрий Хліб» (генеральний директор Віктор Лебединський), агропідприємства – ФГ «Тріумф»(голова, керівник волонтерської групи «Захист. Теофіпольщина» Сергій Рудківський), СТОВ «Волиця» (директор Василь Кравчук) та багато інших. Про це вже неодноразово ми повідомляли у нашій газеті.

40 днів минуло після початку смерті РФ, хоча покійниця ще ворушиться і вбиває мирних українців. Саме наші воїни вирішують нашу долю у смертельній, але праведній битві за Волю України. Ми маємо підтримувати наших захисників усією своєю волею, усіма силами і працею. Всім нам, українцям, слід об’єднатися для завершення переможної боротьби. А що робимо сьогодні ми ? В режимі фейсбучного лайна зустрічаємо антицивілізаційні вислови щодо російської мови, церкви внутрішніх ворогів. Та проаналізуймо прожиті десятиліття незламної України та останні роки існування СРСР. Всі ми кричали «Ура!» владі, святкували радянські свята, спивалися на день воїнів-десантників, шанували воінів-інтернаціоналістів, але це антиукраїнська служба ворожим силам. Лише тепер зрозуміло місію наших воїнів героїв-афганців – вони нищили суверенну країну Афганістан і мирних жителів на догоду злочинній радянській владі. Але це прозріння настало! Ми всі пов’язані тим життям, оскільки іншого виходу не було. Хоча були світочі нації, які боролися: Роман Шухевич, Василь Стус, Алла Горська, В’ячеслав Чорновіл, Петро Григоренко, Микола Руденко та ін. Митрополит греко-католицької церкви Йосип Сліпий 18 років витримував знущання в радянських тюрмах і концтаборах. Він вимолив свою церкву, яка з муками утвердилася після Берестейської унії 1596 р.

Трагічна звістка чорним птахом облетіла нашу Теофіпольську територіальну громаду: ще 16 березня під Черніговим під час бойових дій  від рук російських окупантів загинув наш земляк Сергій Васильович Яцух з Теофіполя. Аж 2 квітня, у суботу, громада провела його  в останню дорогу -  воїна-земляка, патріота України, мужнього оборонця рідної землі . Люди стояли на колінах та плакали, від жалю та болю, від люті та ненависті  – бо рашисти нищать кращих, сильних та мужніх воїнів, які за покликом серця, першими стали на захист Батьківщини.