Погода

Розпочали працювати пересувні відділення поштового зв’язку

Як відомо, в Україні триває реформування Укрпошти. З 1 грудня і на Хмельниччині пересувні відділення поштового зв’язку стали обслуговувати населені пункти, де проживає менше ніж 1200 людей. Як це відбувається на теренах Теофіпольської територіальної громади, тобто колишнього Теофіпольського району?

У Теофіполі, селищі цукрового заводу, Новоставцях, Святці та Базалії стаціонарні відділення продовжують працювати, адже у кожному з перелічених населених пунктах проживає по більше ніж 1200 людей. Продовжують працювати стаціонарні відділення і в Шибені, Гальчинцях та Михиринцях, ці відділення підпадають на другий етап реформи, на 2022 рік. Решта стаціонарних відділень поштового зв’язку припинили свою діяльність з грудня 2021 року – у Лисогірці, Воронівцях, Кунчі, Турівці, Лідихівці, Бережинцях, Поляховій, Кузьминцях, Волиці, Волиця-Польовій, Олійниках, Гаврилівці, Борщівці та Строках. З працівників цих відділень начальники з Лідихівки та Лисогірки стали начальниками двох пересувних відділень, також залишилися листоноші у Поляховій, Олійниках та Човгузові.
В середині листопада на внутрішньому дворі Теофіпольського відділення поштового зв’язку з’явилися 14 новеньких автомобілів, адже Укрпошта закупила найбільшу на ринку України партію автомобілів. 25 березня Укрпошта та ВІДІ Авто для бізнесу підписали договір про закупівлю 1860 авто Сitroen Berlingo L2 «Worker» Peugeot, які стануть мобільними поштовими відділеннями. Загальна вартість автівок становить 1,3 млрд грн . До кінця 2021 жителів сіл та маленьких містечок обслуговуватимуть 2500 пересувних відділень, що надаватимуть 100% сучасних послуг. Закупка стала можливою завдяки залученню кредиту European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) на 33 млн євро та сприянню Міністерство інфраструктури України.

Людина починається з добра

Чудовий захід до Міжнародного дня людей з інвалідністю та Міжнародного дня волонтера організували минулої п’ятниці члени клубу «Скарбниця», який діє при Теофіпольському центрі культури та дозвілля, відокремлений підрозділ ветеранів України Теофіпольської територіальної громади, Товариство Червоного Хреста та громадська організація «Щит та меч». Благословив цей захід благочинний Теофіполського округу Православної церкви України отець Василь Крисак.


Звичайно, важко було втілити задумане у зв’язку з карантинними обмеженнями, але, дотримуючись необхідних правил, на захід прийшло чимало людей золотого віку, людей з добрим і щирим серцем, які складають актив, які творять багато добрих, корисних, милосердних справ, тобто людей, яких називають волонтерами. А надав їм приміщення постійний благодійник, волонтер, людина щирої душі і серця Олександр Яремчук. Ведуча цього заходу Валентина Романович, голова громадської організації Товариства Червоного Хреста, господиня «Скарбниці», до речі, вона й автор сценарію цього зібрання, щиро подякувала всім, хто віддає себе шляхетній, самовідданій і безкорисливій справі, розповіла про ті добрі справи, які зроблено цими людьми, особливо по забезпеченню наших воїнів на Сході медикаментами, одягом, продуктами харчування, військовим спорядженням, коротко розповіла про історію волонтерства.


Спаду ще немає

За інформацією Теофіпольського лабораторного відділення на території Теофіпольської громади станом на 8 грудня з початку пандемії зареєстровано 3 410 випадків інфікування коронавірусною інфекцією, з початку року – 2098. З початку пандемії померло 79 людей, з початку року – 59. Всього захворіло 223 дітей. Позаминулого тижня було отримано 83 позитивних результатів ПЛР-тестів, минулого – 80, з початку цього тижня – вже 24. Тож, на жаль, спаду захворюваності на COVID-19 поки що не спостерігається.
У Теофіпольській багатопрофільній лікарні продовжує працювати ковідний госпіталь, на лікуванні перебуває біля 30 хворих. Триває кампанія з вакцинування населення. Як повідомила головний лікар Теофіпольського Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Кравчук, станом на 8 грудня всього зроблено понад 13 тисяч щеплень, другу дозу вакцини отримали вже 6148 людей. Хоч такого напливу людей, як було у листопаді, коли щодня вакцинувалося до 100 осіб, вже немає, у день на пункт вакцинування у Центрі приходить 32-38 людей. Щодня у населені пункти громади виїжджає мобільна група, щеплення роблять і в сільських амбулаторіях.