Погода

І хоч  свято газовиків вже минуло, щирі слова хочу промовити  про Лесю Олійник, оператора Теофіпольської дільниці АТ «Хмельницькгаз», або, як в нас кажуть, газконтори. Бо якраз минає 30 років, як вона тут працює, прийшла сюди після закінчення Шепетівського сільськогосподарського технікуму. Всі знають її як сумлінного, відповідального фахівця, що з розумінням та повагою ставиться до кожного відвідувача газконтори. Привітна, усміхнена, щоранку поспішає Леся Володимирівна з селища цукрового заводу на роботу. Дуже любить, щоб скрізь був порядок, адже від її компетентності залежить настрій людей.Тож доброта, людяність, чуйність є визначальними рисами її характеру.

 

Я думаю, що більшість із жителів громади погодяться зі мною, що ми не створювали сучасну країну для людей, де держава сумлінно й ефективно працює на громадян. Де у держави є прямі обов’язки, а не самі лише права. Не будували країну, де громадянам справді добре і є чим пишатися. Ми намагалися робити навпаки - змусити громадян поважати державу, яка насправді не поважає їх. А воно так не працює. Бо громадяни втрачають довіру і до політиків, і до державних інституцій, і до топ-чиновників, які десятиліттями лише створювали людям проблеми, щоб на кожній з таких проблем заробити.

Тому давайте одумаємося і почнемо з головного:

ця країна (як і громада) належить нам. Не партіям чи політикам, що зіштовхують нас між собою лобами. Треба щоб ми контролювали владу, а не влада нас;

в основі інтересів громади мають знаходитись інтереси жителів громади (в тому числі закладів освіти, культури, медицини), а не навпаки.

Мешканці нашої громади - це, здебільшого, люди похилого віку, які не є активними. Окрім того, вони не були ознайомлені з сутністю реформи місцевого самоврядування.

В Україні з 4 жовтня по 31 грудня триватиме осінній призов громадян на строкову військову службу. Це громадяни 2003 року народження, а також ті, які народилися у 1994-2002 роках. Тож у понеділок, 4 жовтня, у 8-ому відділі Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишньому Теофіпольському райвійськкоматі) з нагоди відправки першої партії новобранців відбулися урочисті проводи. Цього дня пішли служити до війська Руслан Чорнобай та Петро Грига зі Святця, Віктор Шершун з Новоставець, Едуард Омелянчук з Теофіполя, Сергій Рожук з Коров'єго.

Знову господарі «Скарбниці» Валентина Романович та Анатолій Стучинський, активісти цього клубу за інтересами Галина Панаріна, Антоніна Гаєвська, Олена Левицька, Андрій Рудюк, Людмила Мамиш, голова відокремленого підрозділу організації ветеранів України Теофіпольської територіальної громади Володимир Кобера організували для людей поважного віку прекрасний відпочинок. А він нам так потрібний!

Дійство відбулося у Теофіпольському центрі культури та дозвілля у селищі цукрового заводу. Звичайно, добиратися нам з Теофіполя було не зовсім зручно, не в кожного ж є транспорт, та Галина Панаріна домовилася з Леонідом Шведом, він на своєму автомобілі перевіз нас і ми вчасно прибули до Центру культури та дозвілля.

У мій сад заблукала вже осінь

У мій сад заблукала вже осінь,

Під ногами холодна роса.

Літо вітром у далеч відносить,

Посивіла русява коса.

Рясно ніжністю квітне калина,

Хоч минуло життя молоде,

І любов незабудками синіми

В моїм серці печально цвіте.

Вже отави у лузі покошені,