вологість:
тиск:
вітер:
- Деталі
- Категорія: № 35 від 2.09.2021 року
- Перегляди: 367
Зворушливі урочистості
29 серпня - День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення. Кожного року цього дня відділом культури та туризму разом із храмом Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ проводяться заходи, на яких вшановуються матері, рідні тих, хто загинув у цій клятій неоголошеній війні.
Ось і цього року.у храмі Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ у Теофіполі відбулися зворушливі урочистості - проведено панахиду, на яку було запрошено ветеранів АТО та ООС, матерів, загиблих учасників АТО, прихожан. ЇЇ відслужив митрофорний протоієрей, благочинний Теофіпольського округу помісної Православної церкви України отець Василь Крисак.
- Деталі
- Категорія: № 35 від 2.09.2021 року
- Перегляди: 417
Освіта Теофіпольщини -
на старті
Безперечно, 2021 рік увійде в історію Теофіпольської громади, як рік жорстких карантинних заходів в умовах пандемії COVID-19, як рік оптимізації навчальних закладів. Тож у День знань про освітянські справи розмовляємо з начальником відділу освіти, молоді та спорту Теофіпольської селищної ради Майєю Мельник.
Що на сьогодні являє собою освітня мережа громади?
- Станом на 1 вересня 2021 року, тобто на початок 2021/2022 навчального року у мережі закладів освіти Теофіпольської територіальної громади функціонує: 22 заклади дошкільної освіти, 5 є внутрішніми структурними підрозділами закладів загальної середньої освіти, якими у новому навчальному році планується охопити близько 799 дитини; 22 заклади загальної середньої освіти (12 шкіл І-ІІІ ст., 7 гімназій, 3 початкових школи), де освітнім процесом буде охоплено 2894 дітей; інклюзивним навчанням охоплено 14 дітей ( ЗЗСО – 11 дітей, ЗДО -3); 2 заклади позашкільної освіти, які нараховують 1100 вихованців: Центр дитячої творчості – 600 вихованців, ДЮСШ – 500 дітей. У зв’язку з відсутністю дітей призупинено освітній процес з 1 вересня 2021 року у Карабіївській, Колісецькій, Колковецькій, Кузьминецькій, Михнівскій, Михиринецькій, Строковецькій, Мар’янівській початкових школах та Строковецькому закладу дошкільної освіти. Початкові школи залишилися у Великому Лазучині та Бережинцях.
- Деталі
- Категорія: № 35 від 2.09.2021 року
- Перегляди: 461
Завітайте у «Подільське»
та оздоровтеся
Уже півтора року, як у ТОВ «Подільське» працює Центр з надання послуг фізичного комфорту. І це дуже добре, адже не всі жителі нашого краю можуть скористатися послугами центрів фізичної реабілітації у великих містах, або оздоровитися в санаторно-курортних закладах. А дбати про своє здоров’я, проводити профілактичні заходи обов’язково треба. Бо від хвороб ніхто не застрахований. Особливо зараз, на початку осінньо-зимового періоду, коли поширюються вірусні захворювання, особливо COVID-19.
Отож, які послуги можна отримати у Центрі з надання послуг фізичного комфорту? Це різні види лікувального масажу,застосування медичних п’явок та рибок гара-руффа. Отримання цих комплексних послуг сприятиме профілактиці таких захворювань, як інфаркти, інсульти, порушення опорного-рухового апарату, реабілітації після їх перенесення, а також псоріаз, екзема, дерматити.
- Деталі
- Категорія: № 35 від 2.09.2021 року
- Перегляди: 451
День знань у Шибені
З святковим настроєм зустріла громада Шибени День знань. Хоч як не намагалася влада закрити, знищити Шибенську ЗОШ І-ІІІ ступенів, втілити цей чорний намір їй не вдалося. Бо постала проти цього вся громада села, батьки, вчителі та учні. А загалом 2021 рік увійде в історію Теофіпольщини як рік проведення жорстких заходів з оптимізації освітньої мережі, адже оптимізовані Великолазучинська та Бережинецька ЗОШ І-ІІ ступенів, тут залишилися початкові школи, а Михнівська, Михиринецька, Кузьминецька, Карабіївська, Строковецька, Колісецька ЗОШ І-ІІ ступенів та Колковецька, Мар’янівська початкові школи припинили свою діяльність. Хоч влада вважає, що все дуже правильно, що внаслідок цього підвищиться якість знань. Але ж, насправді, знищуються села, бо чи буде тут залишатися молодь, де немає ні дитячого садочка, ні школи? Але ж таку маємо владу, її обрали люди, повірили гарним казкам. Тож маємо те, що маємо. Та здаватися ні в якому разі не треба, бо перемагає той, хто бореться.
- Деталі
- Категорія: № 35 від 2.09.2021 року
- Перегляди: 455
«Що ж ми
за народ такий?»
Постійно все своє життя в душі відчувати себе селянином, чим я горджусь, марити ночами рідним селом, колисочкою мого так рано осиротілого худенького дитинства, марити просторими, так по-господарськи доглянутими колосистими нивами, зеленими лататтєвими лугами з джерелами, розкішними вербами, тополями, ставочками. В уяві ходити своїми милими стежинами, вмитими дощами. І раптом – стоп… Вже четвертий рік не відвідую мій рідний Святець, не молюсь над могилою рідненької, так вистражданої матусі, вдови «ворога народу», над могилами всіх моїх рідних, сусідів, друзів, дитинства, шкільних років…Ой, як тужливо усвідомлювати все це….
Але роки беруть своє: стерлася, скрипить, рипить ходова частина. А скільки і де вона мене не носила! З 1954 року, як я вилетів з родинного гніздечка, тільки з Лановець додому, до мами я пішки намотав більше тисячі кілометрів.
А в останні 2014- 2017 роки, коли вже йшла та клята путінсько-яничарська війна проти нашої мирної України, було дуже морально важко кожний раз вислуховувати ту « стрілянину нам в спину», чути неприхований плач за Брежнєвим, при якому хоч трохи «добре пожилось», слухати святецьку «народну пісню» «Випьем за Родину, випьем за Сталина!» з претензіями до мене: чому не хочу співати «руські пісні» (?!). Ну і кожний раз вислуховувати образи на «той майданутий Львів».
Сторінка 1 із 2