Погода

Ой, на Івана,


ой, на Купала…

В ніч з 6 на 7 липня відзначається давнє народне свято – Івана Купала. З цим днем здавна було пов’язано ряд традицій та
звичаїв, багато з яких дійшло до наших днів.

Ось і у нашій громаді є добра традиція – святкувати Івана Купала. Цей рік не став виключенням.  Так у парку культури і відпочинку,  біля «Співочого поля» 4 липня  відбулося чудове, гармонійне та напрочуд веселе свято Івана Купала. Бажаючих подивитись на святкування було чимало. Приємно відзначити, що у заході взяли участь жителі громади майже усіх вікових категорій, багато дітей та молоді.
З вітальним словом з нагоди свята виступив Теофіпольський селищний голова  Михайло Тененев, який привітав мешканців  з цим чудовим святом, побажавши всім присутнім, за старою легендою, в Купальську ніч знайти цвіт папороті та бути щасливими.


До вітального слова було запрошено Сергія Ковальчука - помічника народного депутата України Сергія Лабазюка, радника голови Хмельницької обласної ради Віолети Лабазюк, координатора Благодійного фонду “Ми поруч”. Поважний гість вручив подарункові сертифікати від Благодійного фонду народного депута України Сергія Лабазюка «Ми поруч» на суму 10 000 грн народному аматорському жіночому вокальному ансамбль «Чарівниця» та на 5000 грн народному аматорському хоровому колективу ветеранів «Відлуння». 


Подаровані кошти використаються на придбання сценічних  костюмів колективам. Нам дуже приємно, що голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк та Благодійний фонд народного депута України Сергія Лабазюка «Ми поруч» ніколи не залишаються осторонь проблем Теофіпольської громади. 
На нашому святі всі присутні  мали змогу спостерігати театралізоване дійство «Ой на Івана, ой на Купала..» (режисер Олена Якубівська)  за участю молоді громади.
Особливого колориту святу додали виступи солістів та аматорських колективів. 
Це народний аматорський хоровий колективімені Антона Ярощука Новоставецького сільського будинку культури (керівник Олександр Щур), учні дитячої музичної школи Аня Джус, Руслан Карасьов, Анастасія Якубівська, Софія Волкотруб, Софія Козак, Анастасія Гнатюк, Вікторія Паранюк, Анна Войтюк,Віталіна Гримак, зразковий хореографічний колектив «Теофілія» дитячої музичної школи (керівник Олена Якубівська), солісти Теофільського Центру культури та дозві-лля Вікторія Мельник, Діана Яцюк та Галина Стаднік, танцювальний колектив FREEDOM (керівник Вікторія Дролюк), вокальний ансамбль «Гармонія» дитячої музичної школи (керівник Людмила Козак), соліст Поляхівського сільського будинку культури Олександр Вівсянко, колективи Теофіпольського Центру культури та дозвілля: народний аматорський фольклорний ансамбль «Гук» (керівник Анатолій Денисевич), народний аматорський фольклорний колектив «Човганські гуляночки»(керівник Галина Присяжна), народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Чарівниця»(керівник Варвара Миронова), народний аматорський фольклорний колектив «Українські барви»(керівник Філімон Мовчан), солістка Михиринецького сільського будинку культури Лідія Шевчук, хореографічний колектив VITA DENS Човгузівського сіль-ського будинку культури (ке-рівник Віталіна Мкртчян).

Ввечері на всіх присутніх чекав виступ кавер гурту Cvit Lypy, вогняне шоу від театру вогню Zlights та дискотека з DJ ROBOCOP Show. На території парку функціонували різнома-нітні розваги для дітей та молоді,  батути, атракціони, лабіринти, а також ярмарок із смаколиками та сувенірами.
Від щирого серця, хочемо висловити слова вдячності благодійникам, які долучилися до святкових заходів з нагоди святкування Івана Купала, а саме:
голові благодійного фонду «На благо України» Вадиму Лейві, який оплатив виступ кавер гурту Cvit Lypy у сумі 20000 грн.; директору Філії «Рідний край» ПрАТ«Зернопродукт» Сергію Прокопчуку за надану допомогу у сумі 5000 грн.; власниці ТОВ«Зімертал» Лілії Тененевій за допомогу технікою та інвентарем у підготовці місця для проведення святкувань;. голові ФГ «Кунчанський» Володимиру Пицюку за надану допомогу у сумі 3000 грн.;директору приватного підприємства «ВАВІТАЛ» Василю  Жуковському  - 4000 грн.;директору ТОВ ВКП «АВАНТАЖ» Володимиру Шуляку - 2000 грн.; директору ФГ «Тріумф» Сергію Рудківському - 3000 грн.; керівнику ФГ «Опора» смт. Базалія Олександру Коржуку - 2000 грн.; керівнику ФГ «Ранок» Олександру Яцюку - 1000 грн.; голові ФГ «Михнівка»  Юрію Федікову - за допомогу в організаційних моментах; депутату Хмельницької районної ради Андрію Петринюку, який забезпечив нас 200 л. Пального; депутату Теофіпольської селищної ради Назарію Волкотрубу - 3000 грн; приватним підприємцям: Петру Мельнику - 3000 грн.;

Сергію Онищуку- 2500 грн.; Юлії Грановській - 1500 грн.; Вадиму Садов‘юку - 500 грн.; Олексію Стецюку - 1500 грн.; Тетяні Розумній-Комар - 1000 грн.; Ігорю Музиці - 1000 грн.; Віктору Криворуку- 1000 грн.; Олегу Щирбі - 1000 грн.; Олегу Табаркевичу - 1000 грн.; Юрію Семочко - 1000 грн.; Ользі Гончар - 1000 грн.; Володимиру Мельничуку - 1000 грн.; Сергію Гончару - 1000 грн.; Сафояну Хачику - 900 грн.; Анатолію Голованю - 500 грн.; Ящук Оксані - 500 грн.; Юрію Маркаряну - за допомогу технікою та інвентарем у підготовці місця для проведення святкувань; Олександру Савчуку - 1000 грн.; аноніму - 3000 грн.; ТОВ «ФармХолдинг» Анатолію Залюбовському- 500 грн.
Приємно усвідомлювати, що є в нашій громаді люди, чиї серця, наміри і дії спрямовані на творення добра, радості, віри в краще майбутнє. Якби не ви, то нам би не вдалося реалізувати дійство такого масштабу.
Надаючи допомогу в цей нелегкий для всіх нас час, ви даруєте не просто матеріальні цінності, а даєте надію, що разом ми подолаємо будь-які негаразди. Нехай ваша доброта і щедрість повернуться до вас сторицею.
Інна Букевич, начальник відділу культури та туризму Теофіпольської селищної ради

 

Всього кілька слів –


і все перекреслити?


Звісно, дуже добре, що сюжет по святкуванню в Теофіполі Івана Купала був відзнятий Хмельницьким телеканалом TV7 і його можна переглянути в Інтернеті. Бо ж йдеться про популяризацію народних звичаїв та традицій. Та все, що стосується будь-якої інформації у засобах масової інформації, це дуже відповідально. Тож масу жителів Теофіпольщини обурив анонс до цього відеосюжету: «Вперше за 12 років у Теофіпольській громаді гучно святкували древнє свято Івана Купала…». Особливо боляче це сприйняли працівники культури, казали, а ми що робили всі ці роки? Ображеними були і колишні керівники району, адже вони якраз організовували проведення дійства у день цього народного свята.
Тож нагадаємо, що святкування Івана Купала на районному рівні було започатковане за радянських часів, коли був збудований районний стадіон, облаштований парк культури та відпочинку, територія поруч, де тече Полква. Це було у 1990 році, тоді було проведене міжобласне свято, за участю колективів 5 західних областей. Так народилася традиція кожного року проводити масове дійство на Івана Купала на районному рівні. До речі, до того десятиліттями у цей день відтворювали давній народний обряд у Човгузові, Новоставцях, Базалії, Рідці.
Тепер щодо останніх 12 років. Щороку (як і до цього) про відзначення цього свята великі матеріали друкувала наша газета. А це вам не Інтернет, де можна писати що завгодно, а потім це повідомлення видалити. Наша газета – це важливе джерело інформації, це літопис нашого краю. Ми писали про велику роботу працівників культури, адже щоразу треба було підготувати новий сценарій, запросити до участі нові колективи, зробити свято ще яскравішим та незабутнім. І викреслити це неможливо.
А що автори сюжету вклали у смисл слова «гучно»? Як на мене - полягає воно не в тому, скільки було продуктових яток з продуктами та водою (навіть з алкоголем), скільки було атракціонів (звісно, платних), скільки після цього залишилося сміття. Бо ж долучитися до вшанування древніх звичаїв та традицій, це ще більше, хоч на дрібку, відчути себе українцем, часткою великого українського народу, який має віковічну історію та культуру, стати духовно сильнішим.
У наступних номерах газети ми будемо друкувати спогади ветеранів культурно-мистецького руху нашої громади саме про започаткування цієї традиції. І це буде правда, а не якісь вигадки.
Галина Тебенько