Погода

Об’єднатися для

 

боротьби з COVID-19

Кількість хворих на коронавірусну інфекцію на Теофіпольщині з початку пандемії станом на 25 листопада становить вже 852 людей, з них 46 дітей. То ж Теофіпольська центральна районна лікарня, як ми вже повідомляли, перепрофільована під ковідний госпіталь, кількість COVID-ліжок збільшена з 40 до 60. Обслуговують у госпіталі і хворих з Білогірського району. Ситуацію у ЦРЛ знову нам коментує т.в.о. директора КНП «Теофіпольська центральна районна лікарня» Роман Яцух:
- На сьогодні у нашому госпіталі налічується 56 хворих, з них 41 – ковідних. Що в нас змінилося за тиждень: оскільки гострою залишається потреба в засобах індивідуального захисту, ми закупили у Хмельницькому в «Медтехніці»15 комбінезонів багаторазового використання та 100 ізоляційних халатів, це біля 14 тисяч гривень. Шиємо захисні маски багаторазового використання, адже марлю нам надав підприємець Сергій Гончар, а шиє їх для поліклінічного відділення наша швачка. Підтримав нас і новообраний Теофіпольський селищний голова Михайло Тененев, закупив для інфекційного відділення 50 подушок, 50 ковдр, 50 комплектів пос-тільної білизни, це біля 15 тисяч гривень.

Ми дуже вдячні йому за такий подарунок. Закликаємо інших небайдужих людей підтримати ЦРЛ, закупити засоби індивідуального захисту та деззасоби, бо їх запаси щодня змешуються. А якщо хтось хоче підтримати нас коштами, переказуйте їх на рахунок Благодійного центру «Довіра» (керівник Юлія Сапєлкіна). Щодо забезпечення госпіталю киснем: в залежності від кількості кисневозалежних хворих, ми посилаємо автомобіль у Хмельницький, то ж їздимо чи не щодня, привозимо по 9-10 балонів. Забезпечене киснем і реанімаційне відділення, постачальник зі Львова заповнює нам кріоциліндр рідким киснем. Хочу сказати і про таке: на сьогодні ми заборгували до 500 тисяч гривень додаткової оплати медикам-контактникам, це медики з відділень нашого ковідного госпіталю, а також рентгенкабінету, лабораторії. То ж дуже очікуємо на кошти з Національної служби здоров’я України, з якою ЦРЛ укладений договір ще 28 жовтня 2020 року, отримавши їх, зможемо розрахуватися з медиками, які щодня ризикують своїм здоров’ям. Що ж до лікування ковідних хворих: є скарги від їх родичів, що доводиться купувати ліки за свої кошти. Як тільки отримаємо кошти від Національної служби здоров’я України, зможемо витратити їх і на медикаменти.
Свій внесок у підтримку Теофіпольської центральної лікарні , покращення її благоустрою внесли і ветерани, активісти Теофі-польської районної організації ветеранів України. Адже відгукнулися на ініціативу голови районної ради Андрія Петринюка провести у понеділок, 23 листопада, акцію з прибирання великої території лікарні. Попри сумніви та ризики, адже це старші люди, участь в акції взяли голова районної організації ветеранів України Володимир Кобера, його заступник Андрій Рудюк, голова ГО «Щит і меч» Анатолій Стучинський, Валентина Романович, Леонід Швед, Галина Лукашук, Антоніна Гаєвська, Петро Олійник, Валентин Дузяк, Георгій Марченко. Працювали самовіддано протягом п’яти годин, згортали листя, завантажили ним аж два причіпи. Техніку ж надало ТОВ «Подільське».
- Дуже вдячний цим людям, - каже Андрій Петринюк, - будемо сподіватися, що вони будуть здоровими. А долучитися до прибирання території нашої лікарні закликаю інших небайдужих людей, є тут ще повно роботи. Ще ж Анатолій Стучинський віддав до харчоблоку лікарні чимало овочів, а Петро Олійник – літру смальцю. А підприємець з Теофіполя Олександр Яремчук – 15 літрів олії. Бо ж щодня треба добре харчувати хворих на ковід, інших хворих та медперсонал, який їх обслуговує. Вважаю, що для боротьби з коронавірусною хворобою треба об’єднатися всім – попередній владі, новій владі, всім, хто прагне, щоб наша лікарня продовжувала працювати та надавати якісні медичні послуги, бо ж нема що ділити, головне, вберегти життя людей.
Галина Тебенько