Погода

Написані кров’ю і життям


Цьогорічна травнева колона, яка крокувала центральною вулицею райцентру в День Перемоги 9 травня, на жаль, дещо відрізнялася від попередніх. Не вражала вона своєю багаточисельністю, значно поріділи ряди навіть тих, хто прийшов вшанувати подвиг наших дідів і прадідів 73 роки тому. Та, чи не найболючіше те, що не виблискувала вона орденами і медалями, як, хоча б ще кілька тому. Бо можна вже на пальцях порахувати тих, чиї груди вони прикрашали. І, на жаль, навіть вони не в змозі були за станом здоров’я прийти на своє найулюбленіше свято.
Урочистою ходою до Меморіального комплексу, пам’ятного знаку на честь воїнів-земляків, братської могили радянських воїнів пройшли керівники району, ветерани праці та очевидці  Другої світової війни, учасники АТО, волонтери, представники установ та організацій, громадських організацій, жителі та гості селища.


Тут відбувся мітинг-реквієм, присвячений 73-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Розпочали його учасники хору ветеранів, які виконали кілька пісень на воєнну тематику.
Із вітальним словом до присутніх звернулася керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун. Зокрема, Олена Володимирівна зазначила, що свято Перемоги  є символом героїчного минулого, величі духу і мужності людей, які пройшли вогняними шляхами жорстокої війни. Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв в ім’я перемоги - істинний приклад патріотизму для нащадків.
Вітаючи присутніх, голова районної ради Андрій Петринюк відзначив, що свято 9 травня служить нагадуванням, що немає більшої цінності, ніж радість життя на вільній та мирній землі. Цей день уособлює героїзм, силу духу, ратну працю й вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій та задумів. Він побажала ветеранам та усім присутнім міцного здоров’я, гарного настрою, затишку та благополуччя, мирного неба над головою.
Вітали учасників заходу і селищний голова Валентина Губіна, голова районної ради ветеранів Андрій Рудюк. Він наголосив, що сторінки правди історії Другої світової війни і її головної складової Великої Вітчизняної – не піддаються жодній правці. Бо вони писалися кров’ю і життям нашого народу. Теофіпольщина недорахувалася у цій війні 4175 своїх кращих синів і дочок. Із них 172 – жителі райцентру. Сьогодні найстаршому за віком фронтовикові Кузьмі Тихоновичу Левчуню із Гаївки у липні виповниться 98 років, а наймолодшому Василю Никифоровичу Мушинському із Єлизаветполя буде 91.
Свою вдячність ветеранам за Перемогу висловила учениця Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Ілона Бондар.
Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих воїнів Другої світової війни та всіх захисників України хвилиною мовчання. Відбулася церемонія покладання квітів до Меморіального комплексу: пам’ятного знаку на честь воїнів-земляків, братської могили радянських воїнів від трудових колективів району.
По закінченню офіційної частини відбувся святковий концерт за участю художніх та аматорських колективів району
Л. білявська