Погода

Разом подолаємо


це випробування

 

Отож, в Україні стрімко зростає кількість зареєстрованих випадків захворювання на коронавірус. Станом на 25 березня у дев’ятьох областях запроваджений режим надзвичайної ситуації. То ж продовжуємо інформувати населення району, які заходи щодо попередження розповсюдження захворювання на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом,здійснюються, чи готові Теофіпольська центральна районна лікарня та Теофіпольський ЦПМСД до зустрічі з COVID-19?
Як виявилося ще тиждень тому, найгостріше і ЦРЛ, і ЦПМСД, потребують засобів індивідуального захисту медичного персоналу та пацієнтів. Це медичні маски, респіратори, дезінфікуючі засоби, антисептики. І, найприкріше, що їх немає на складах та в аптеках. У ЦРЛ також немає коштів на закупівлю необхідних ліків для лікування цієї хвороби хоч на 1 добу, не кажучи вже про 14 днів. Що змінилося за тиждень?
Вже у п’ятницю, 20 лютого,з ініціативи Теофіпольського селищного голови Валентини Губіної відбулося позачергове засідання сесії селищної ради, де на придбання дезінфікуючих засобів для ЦРЛ було виділено 50 тисяч гривень.

 НА ЗГАДКУ – 21 ОСКОЛОК 

Пам’ятаю фронтовика Великої Вітчизняної війни Мар’яна Івановича Немирівського, котрий до солідного віку проносив у своєму тілі осколок снаряда, що колись його поранив. Той шматок заліза глибоко засів біля колінної чашки і боєць, аби, бува, не залишитись без ноги, відмовився від хірургічного втручання медиків. Отак, накульгуючи, чоловік ходив аж до глибокої старості. Осколок там прижився сповна, лишень його верхівка своїм блиском та здебільшого болем нагадувала старенькому фронтовикові про себе.
Порівняно з часом, то це було вже давно. А оце днями я знову зіткнувся з подібним, коли мав розмову з колишнім воїном-інтернаціоналістом Василем Павловичем Ящуком з Волиця-Польової. За свідченням медобстеження - в його лівому тазостегновому суглобі знаходиться 21 осколок з розірваних душманських гранат…