Погода

Щоб не допустити


поширення коронавірусу

 

 

У світі спостерігається пандемія та стрімке поширення коронавірусу, що викликає захворювання COVID-2019. Станом на 18 березня у світі занедужало вже 182 тисяч осіб, з них померли 6513, видужало 77257. В Україні виявлено 14 випадків зараження, 2 людей померло. У зв’язку з цим з 12 березня по 3 квітня Кабінет Міністрів запровадив обмежувальні заходи (карантин) – закриті навчальні заклади, торгівельні та розважальні заклади, встановлені обмеження на проведення масових заходів, а з 18 березня з 12 години Кабінет Міністрів заборонив авіа, залізничне сполучення, автобусні міжобласні та міжміські перевезення.
Які ж заходи щодо попередження розповсюдження захворювання на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом, здійснюються у нашому районі?
16 березня відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації. Прийняте рішення про алгоритм першочергових дій районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області із ліквідації можливих ситуацій, пов’язаних з ймовірними або підтвердженими випадками гострої респіраторної хвороби, викликаної коронавірусом COVID-19: для КНЗ «Теофіпольська ЦРЛ», КНЗ «Теофіпольський МСД», РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області, управління фінансів райдержадміністрації, Теофіпольського від-ділення поліції та перевізникам.


Ось що з цього приводу повідомила голова райдержадміністрації Олена Ковцун:
- У цьому рішенні чітко визначено, як мають діяти керівники цих структур у разі виявлення ймовірних або підтверджених випадків цього захворювання. Звісно, керівники закладів, установ та організацій, підприємств всіх форм власності повинні забезпечити проведення дезінфекцій приміщень та територій, це будуть перевіряти рейдові групи, сформовані з працівників поліції та районного управління Держпродспоживслужби. Вони також будуть перевіряти, чи дотримуються вимоги карантину щодо закриття барів та ресторанів. А всіх жителів району закликаю дотримуватися санітарно-гігієнічних норм, якнайменше перебувати у місцях скупчення людей, а найкраще –самоізолюватися, особливо особам поважного віку. Що ж до забезпечення жителів району масками, то найближчими днями це питання буде вирішене, сподіваюся, що і власники аптек завезуть достатню кількість медичних масок та антисептиків. Сподіваюся, що до цього долучаться також підприємці та благодійники. Також закликаю осіб, які нещодавно повернулися з-за кордону, особливо з Італії, Іспанії, Німеччини, Чехії, Польщі, обов’язково самоізолюватися, а при найменших ознаках захворювання одразу звертатися до фельдшерів та сімейних лікарів. Працівники відділу поліції спільно з сільськими та селищними головами будуть відстежувати пересування заробітчан, аби унеможливити ймовірне поширення вірусу. Також мною 17 березня прийняте розпорядження про додаткові заходи щодо дії карантину у районі – керівники підприємств та організацій мають розглянути можливість запровадження віддалених форм роботи в умовах карантину.
Як працюватиме Теофіпольський ЦПМСД, розповіла його головний лікар Олена Кравчук:
- Наш центр залишається працювати в штатному режимі, працюють сімейні лікарі та педіатри, працюють амбулаторії та фельдшерські пункти. Що потрібно робити людям, у яких виникнуть ознаки коронавірусу – висока температура, сухий кашель та задишка. По-перше, не займатися самолікуванням, а пити багато рідини, дотримуватися санітарно-гігієнічних норм. Далі, закликаю людей не приходити у Центр, а зателефонувати своєму сімейному лікарю та отримати пораду. Наступне, якщо стан погіршується, негайно зателефонувати на 103. Також закликаю жителів району не піддаватися паніці, по можливості не знаходитися без потреби в місцях масового перебування людей, части мити руки, обробляти своє приміщення дезінфікуючими засобами. Особливо наголошую: уникайте контактів з особами, які повернулися з Італії, Польщі та інших країн, де поширився коронавірус.
А епідеміолог ЦПМСД Роман Яцух підкреслив, що в ситуації, яка спостерігається, особливо важливо припинити повітряно-крапельний механізм передачі вірусу від його потенційних носіїв – осіб, які повернулися з країн, де зареєстровані випадки коронавірусу. То ж цим людям обов’язково потрібно самоізолюватися.
Про роботу Теофіпольської ЦРЛ в умовах карантину повідомила заступник головного лікаря Ольга Ковтуняк:
- І в нашому закладі введені карантинні заходи, спрямовані на недопущення поширення COVID-19 серед населення, на захист пацієнтів та медичного персоналу. А тому суворо ЗАБОРОНЕНО від-відувати хворих у відділеннях, обмежений прийом хворих в поліклініці. Пацієнти приймаються вузькими спеціалістами тільки по направленню сімейного лікаря. Тимчасово на період карантину призупинено усі медогляди, включаючи видачу медичних довідок. У закладі припинено госпіталізація планових хворих, які можуть лікуватись вдома, та припинені планові хірургічні втручання. Ми госпіталізуємо усіх інфекційних хворих із середнім та важким перебігом, хворих з загостренням хронічних хвороб. Проводяться ургентні хірургічні втручання та надається допомога при травмах, отруєннях.
Основне питання, яке цікавить населення: чи готові медпрацівники до зустрічі COVID-19? У закладі розроблений чіткий план, за яким кожний співробітник знає, які його дії на випадок виявлення підозри на COVID—19, якщо це поодинокі випадки, то вони будуть лікуватися в Хмельницькій міській інфекційній лікарні. При масовому поступленні таких хворих, буде виділений окремий корпус для лікування виключно інфекційних хворих.
На сьогоднішній день лікарня гостро потребує засобів індивідуального захисту медперсоналу та пацієнтів. На сьогоднішній день в лікарню закуплено 100 одноразових медичних халатів, 195 пар рукавичок, 60 одноразових захисних костюмів, 30 захисних щитків. Це вистачить на 3 дні роботи при розповсюдженні вірусу. На сьогоднішній день відсутні повністю маски, респіратори. Їх немає можливості придбати на жодному складі. Лікарня гостро потребує дезінфікуючих засобів, на сьогоднішній день ми маємо деззасобів на 3 дні роботи в епідемічному режимі. Закупили 20л. спирту для обробки рук. Гостро потребуєм коштів для закупівлі медикаментів хоча б для 1 доби. Перебування для важкого хворого в реанімаційному відділенні обійдеться по приблизним підрахункам не менше 2900 грн. А перебування хворого в важкому стані 14 днів, враховуючи захист персоналу, деззасоби та ліки, кисневу терапію, може обійтися 73000 грн. Лікарня на сьогоднішній день має 5 апаратів штучної вентиляції легень (3 з яких в реанімаційному від-діленні, 2 в операційні). Ще раз закликаю населення: не підавайтесь паніці, дотримуйтесь карантинних заходів.
Питання дотримання умов карантину у районі перебуває на контролі в голови районної ради Андрія Петринюка. 18 березня він зустрівся з головним лікарем ЦПМСД Оленою Кравчук та заступником головного лікаря Теофіпольської ЦРЛ Ольгою Ковтуняк (на фото). Обговорив ситуацію, яка склалася, надав частину медичних масок для персоналу ЦПМСД та відділень ЦРЛ (закупив 1000 масок за власні кошти). Також частину масок надав для працівників відділення поліції та районного сектору ГУ ДСНС у Хмельницькій області.
Оскільки важливо знати мобільні телефони сімейних лікарів ЦПМСД, вважаємо за потрібне нагадати їх жителям району: Микола Панасюк – 0987598332, Світлана Мороз – 0977626835, Ірина Яковлєва –0989759422, Людмила Мельник – 098 2654340, Людвіня Рибак - 0978783826, Марина Білоус – 0971746482, Наталія Ткачук – 0961235263, Валерій Погомій – 0968958050, Юрій Зайонц – 0969077380, Ніна Бортник – 0680386243, Сергій Стецюк – 0988259798, реєстратура ЦПМСД – 3-00-05, приймальне відділення ЦРЛ – 2-00 18.
Галина Тебенько