Спортивний
комплекс працює
Як і передбачалося, коли нарешті замовник будівництва першої черги будинку культури в Теофіполі – ДП «Хмельницька обласна служба єдиного замовника» - надав всі необхідні документи для прийняття цього об’єкта на баланс сектору культури райдержадміністрації, його передали в оренду відділу ос-віти. Аби тут розмістилася Теофіпольська ДЮСШ відділу освіти. Правда, сталося це аж на початку грудня минулого року, коли вирішилися також всі питання з експлуатації твердопаливної котельні.
Отож, разом з головним спеціалістом відділу освіти райдержадміністрації Галиною Лірук заходимо у приміщення. Зазначаємо, що тут тепло, дуже чисто. Прямуємо спочатку на другий поверх, адже крім зали для занять настільним тенісом, тут знаходиться офіс керівництва ДЮСШ – директора Вадима Ништа (на фото) та методиста Олени Лизак.
- Тепер відділення нашої ДЮСШ, - розказує Вадим Ништ, - розташовані в трьох місцях. На районному стадіоні залишилося відділення футболу, ще ж тут є зала для занять дзю-до, сподіваємося, що таки знайдемо нового тренера і це відділення буде працювати. У селищі цукрового заводу у спортивному комплексі цукрового заводу діють відділення плавання та волейболу, а в орендованій частині місь-кого будинку культури – відділення футболу та боксу. А в цьому спортивному комплексі графік роботи такий: з 9 до 15 години тут проводяться уроки фізичної культури для учнів 5-11 класів Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, з 15.30 до 19 години працюють відділення ДЮСШ. Ось тут, на другому поверсі, працює відділення настільного тенісу, заняття проводить наш методист Олена Лизак. Зала простора, три столи, є кімната для тренера, санвузол.
Всі разом повертаємося на перший поверх. Тут, перед двома входами у велику спортивну залу, розміщені роздягальні для хлопчиків та дівчаток, санвузли та душові кабіни.
- Бачите, - продовжує Вадим Ништ, - у спортивній залі є розмітки для занять міні-футболом, волейболом, баскетболом та гандболом. Поки що у нас тут працює відділення футболу, його молодша група, тренер Олександр Царук. Після 19 години вечора тут можуть грати у волейбол та міні-футбол дорослі, адже до спортивного комплексу повинні мати доступ і молодь, і дорослі. Ми, працівники ДЮСШ, у цей час чергуємо на громадських засадах. Хочу сказати, що до нас приходять грати у волейбол та футбол вмотивовані молоді люди, от за власні кошти вони встановили вишку для судді. Це дуже добре, знадобиться і для нашої ДЮСШ.
Спускаємося в підвальне приміщення. Зауважуємо, що по обидва боки сходів стіни оббиті спеціальним матеріалом, на якому не видно відбитків пальців та взуття, як от у спортивній залі. Треба з цим щось робити, навчати вихованців, що так вести себе – погано. Бо як будуть виглядати ці стіни вже через рік? Або зробити панелі, які можна було б відмивати.
- Тут у нас працює від-ділення важкої атлетики, - каже Вадим Ништ, - тренер Олександр Маринюк. Тут прекрасне обладнання, сучасні тренажери. Бачите, тут також працюють санвузли та душові кабіни, до речі, саме тут – найтепліше. Ще ж незабаром буде діяти від-ділення боксу, молодша група, є в нас ринг, рукавиці, груші, мати. Звісно, все це приміщення потрібно підтримувати в належному стані, берегти все майно, обладнання, яке ми отримали в користування.То ж у наших вихованців маємо формувати риси бережливого ставлення до суспільного майна, риси громадянської культури.
А чи зможуть у спортивному комплексі займатися у тренажерній залі молодь та дорослі жителі селища? На таке питання відповідає Галина Лірук:
- Теофіпольська ДЮСШ відділу освіти – неприбуткова організація, тому ми не можемо запровадити тут заняття платних груп. То ж сподіваємося, що коли будівництво другої черги будинку культури завершиться, тут будуть працювати спортінструктори або ФОП, і заняття платних дорослих спортивних груп буде впорядковане.
Отож, у спортивному комплексі будинку культури у Теофіполі працює ДЮСШ відділу освіти. Головне, щоб здоровими були його вихованці, щоб гартувалися фізично, обирали здоровий спосіб життя. Бо ж коли готувався цей матеріал, у загальноосвітніх школах району до 17 лютого був оголошений карантин.
Галина Тебенько