Інженерний тиждень
Традиційним вже стало, що учні Святецької ЗОШ І-ІІІ ступенів беруть участь у різних освітніх проектах. Ось і і цього разу наші учні початкової, середньої та старшої школи взяли участь з 13 по 17 січня в «Інженерному тижні», перетворивши класи на мейкерські та дослідницькі лабораторії. Дати 13-17 січня обрані не випадково, були приурочені до дня народження Сергія Корольова (12 січня) та Всесвітнього дня дітей-винахідників (17 січня). Хочу звернути увагу на те, що участь була безкоштовна.
Дослідження показують, що досягши четвертого класу, третина хлопців та дівчат втрачають інтерес до науки. До восьмого класу інтерес до науки втрачає майже половина. Вони виключають відповідні предмети з кола своїх інтересів та не пов’язують з ними кар’єрних планів.
Таким чином, мільйони учнів просто не вірять, що можуть займатися наукою. Тому під час «Інженерного тижня» учні не лише побачили, як науки можуть взаємодіяти одна з одною, а й спробували себе в ролі мейкерів та інженерів.
До речі, про винаходи – хоч нам іноді і зда-ється, що людство винайшло так багато речей, що винайти щось ще, просто неможливо, але, як розумієте, насправді все навпаки. І старшокласники, які на цьому тижні будували timeline винаходи, до-бре про це знають.
Темпи, якими людство працює над новими речами настільки швидкі, що за даними WIPO (Всесвітньої організації інтелектуальної власності) договір з якою про патентну кооперацію, починаючи з 1978 року, підписали 153 країни і наша в тому числі, в 2020 році апліканти подадуть чотиримільйонну заявку на отримання патенту. І це не враховуючі ті, що подаються за межами дії Договору та були подані до його існування.
Інженерія - це бульбашки у шоколаді та американські гірки, лікування складних хвороб та підкорення космосу - процес, під час якого теоретична наука набуває практичного застосування.
Саме інженерія робить наше життя таким, як воно є. Я вважаю, що впровадження таких проєктів, є досить актуальним, тому що покликаний зацікавити наукою та дати поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу.
Впевнена, в такому великому світі і для дітей завжди знайдеться те, що варто винайти!
Яна Павлюк,
вчитель фізики