Погода

У єдності наша сила

22 січня Україна відзначила День Соборності, 101-річницю Акту Злуки - возз’єднання Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Ця подія була знаковою для українського державотворення. Є низка значеньтерміну “соборність”. Найбільш вживані з них: об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених конкретною нацією на суцільній території; духовна консо-лідація всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту дляпобудови демократичної держави. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.
Вже стало традицією, що цього дня, 22 січня, на містку через річечку Жердь, між селами Лисо-гірка та Осники, зустрічаються делегації Теофіпольщини та Ланівеччини. Як символ єднання Сходу та Заходу, символ єдності та неподільності України. Така зустріч відбулася і цьогоріч, це було велике свято « В єдності наша сила», бо ж крім вшанування 101-ої річниці Акту Злуки, відзначалося і 80-річчя утворення Ланівецького району.

Аби завершити будівництво будинку культури

Минулого року нарешті була здана в експлуатацію перша черга нашого знаменитого довгобуду будинку культури у Теофіполі – спор-тивного комплексу. Планувалося виконати ці роботи за півроку та будівництво розтягнулося на два з половиною роки. Адже приміщення не опалювалося, то ж в осінньо-зимовий період не було можливості проводити будівельні роботи на повну потужність. Урочисте відкриття відбулося 14 квітня 2019 року, однак спортивний комплекс запрацював аж у грудні.
Тепер потрібно добудувати решту приміщення, вирішити питання фінансування.Для  завершення будівництва згідно проектно-кошторисної документації необхідні кошти у сумі 29915,135 тис. гривень.

Людяність – його життєве

 

кредо 

Ранкову кабінетну тишу раптово порушив телефонний дзвінок. По голосу впізнав Катерину Чичевич – голову первинного ветеранського осередку із Базалії.
- У нас на хрещення Господнє в організації торжество, - повідала вона. - Відзначаємо 19 січня дев’яносторіччя ветерана праці Дем’яна Григоровича Онищука. Разом із місцевою владою та активом, представниками духовенства підемо вітати ювіляра. Запрошуємо і вас взяти участь у такому заході. Вже мала перемовини і з головою районної ради Андрієм Петринюком. Пообіцяв приїхати і розділити родинну радість. Одне слово – чекаємо!
…Про цю людину, знану в рідному містечку та навколишніх селах, чув неодноразово. Але все якось бракувало часу на персональну зустріч. Хоча розповіді та перекази давали повні уявлення про цю неординарну особу. А тут така нагода.
Дем’ян Григорович по своєму життю завжди відповідав перш за все за себе і свої вчинки. Йому притаманні кмітливість, вроджена вдача й допитливість, що могли простелити стежину до опанування певних кар’єрних вершин. Але він захопився машинами. Маючи до останніх неабиякий хист, бачив себе в ролі механіка, раціоналізатора, ремонтника. А ще мав велику відповідальність перед своїми сільчанами, любив усім допомогти, як кажуть, виручити при потребі.
Якщо ти чогось не зробиш, то цього за тебе не зробить ніхто – це золоте правило слугувало колишньому механіку - водієві танка, яке він добре засвоїв ще перебуваючи на строковій службі в армії.

ТЕОФІЛЬПОЛЬ,


АБО ЗАГАДКА ТЕОФІЛІЇ

В історії містечка Теофіполя особливу роль відіграли жінки. Саме в їхніх руках воно перетворилося на культурний та релігійний осередок Волині. Власниці дбали про економічне процвітання, захист та розвиток земель. Найзагадковішою є постать Теофілії Яблоновської з роду Сенявських(1677-1754).
Міхал-Ієронім Сенявський
(1645-1683), батько
Цецилія Сенявська
Радзивіл(1643-1682), мати

Місце народження та проживання Теофілії до заміжжя невідоме. Також дослідники не віднайшли її портрета.

Відпочинок у Сатанові

Філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП», крім виробництва, турбується і про організацію дозвілля та відпочинок своїх працівників. Нещодавно агрономи господарства побували на відпочинку у сонячному Єгипті. А представники інженерної службищойно відвідали санаторій «Перлина Поділля». Курорт Сатанів, де розташований санаторій, ще називають Подільською Швейцарією. Серед рівнинного краю — піраміда сопок, густо порослих лісом. У долині — річка й озеро. Тут два види мінеральних джерел, різних за складом, впливом і лікувальними властивостями. На глибині 640 м є “солона вода” — ропа, яка за властивостями нагадує солі Карлових Вар. Основним джерелом є мінеральна вода “Збручанська” по типу “Нафтусі”.
Водами зі Збручанського родовища лікують людей з недугами органів травлення, сечовидільної системи. Допомагають пацієнтам із діабетом, подагрою, артрозами. Вода прекрасно виводить шлаки з організму, відновлює функцію кістково-мозкової тканини. То ж 30 працівників господарства мали можливість не лише відпочити, але й полікуватись.