ЦЕ СТОСУЄТЬСЯ КОЖНОГО!
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.
Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Ось і у Святецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів така акція стартувала, де ми разом із учнями 10 класу, залучивши дітей з інших класів провели масові акції. А саме 25 листопада відбулась акція «Біла стрічка:боротьба
проти насильства щодо жінок і дівчат»; 29 листопада відбувся урок-лекція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та провели акцію «Червона стрічка», як символ боротьби з глобальною епідемією; 2 грудня до Міжнародного дня боротьби із рабством учні переглянули презентацію із відеоматеріалами, та провели міжшкільну акцію з браслетами «#людина НЕ товар»; до Міжнародного дня людей з інвалідністю 3 грудня учнями 10 класу була проведена акція доброти «Долоньки щирих побажань»; 5 грудня у Міжнародний день волонтера за ініціативи десятикласників була проведена волонтерська діяльність, де учням нашої школи роздавались солодощі та яблука; 6 грудня ми провели урок-реквієм, де вшанували пам’ять розстріляних студенток в Монреалі, запаливши свічі пам’яті; у Міжнародний день боротьби із корупцією 9 грудня був проведений антикорупційний квест, який допоміг учасникам зрозуміти, як попередити виникненню корупції та протидіяти їй; і нарешті, із лозунгом «Незнання закону не звільняє від відповідальності» був проведений інтегрований урок до Міжнародного дня про права людини, на уроці ми сформували правосвідо-мість підлітків шляхом конкретизації норм моралі і права стосовно їхньої безпосередньої поведінки, розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки.
А ще мої учні взяли участь у соціальному проєкті, організованим принцем Норвегії Хоконом «Все-світній День Гідності» за підтримки МОН України до якого наша держава вп’яте приєдналась до цього глобального руху, у період із 21 листопада - 9 грудня, метою якого було – навчити молодь керуватися почуттями власної гідності у своїх повсякденних вчинках та діях. Результатом даного курсу стало те, що молодь дізналася і замислилася про значення гідності у власному житті та в житті інших людей, та як, поважаючи інших людей, можна досягти поваги до себе.
На завершення хочу сказати: - сприяйте лідерству, грунтованому на повазі та підтримці глобального діалогу про гідність, та залучайте молодь до обговорень про значимість гідності.
Яна Павлюк, вчитель