Погода

Як швидко летить час! Здається, зовсім недавно, у переддень його поважного ювілею,  ми спілкувалися з директором  Шибенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сергієм Юхимовичем Савчуком. Говорили про його шлях на царині освіти, обговорювали проблему малокомплектної сільської школи, сучасний стан освітньої галузі. З сумом констатували, що чи не в кожному  селі щороку меншає учнів, а в маленьких селах вже нема ні дитячих садочків, ні шкіл, бо нема дітей. Що кожна нова влада за часів Незалежності України проголошувала курс на відродження українського села, а насправді потихенько знищувала його – своїми недолугими реформами.

 

Таке  його покликання

 

 

А з тих пір промайнуло вже п’ять років. І 2 листопада відзначатиме Сергій Юхимович ще поважніший свій ювілей – 75 років з дня народження, і вже більше, ніж півжиття, а точніше 40 років, він на посаді директора. А проблема малокомплектної школи не зникла, а, навпаки, загострилася. 

- Зруйнували колгоспи, люди втратили роботу, - міркує з болем, - середній клас у селі не сформувався, молодь шукає кращої долі у великих містах, люди масово виїжджають на заробітки за кордон. А було в Шибені три бригади, три ферми, конюшні, вівчарник, курятник, тракторний парк. Село жило, вирувало. А тепер є лише одна підвода, щоб мерця на цвинтар вивезти. Не маючи роботи, частина тих, хто залишився в селі, спивається, деградує. Бо яка перспектива? Ніякої. І село вимирає.

З  колегії

 

 райдержадміністрації

 

У четвер, 24 жовтня, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського за участю голови районної ради Андрія Петринюка відбулася колегія райдержадмі-ністрації.
Завідувач відділом економічного розвитку та торгівлі РДА Валентина Жилюк поінформувала колегію з питання про підсумки соціально-економічного розвитку району за 9 місяців 2019 року.
Так, за січень-вересень 2019 року промисловими підприємствами району реалізовано продукції на суму 1 861,0 млн.грн., що становить 87,6% до відповідного періоду минулого року. Найбільше реалізовано продукції: ТОВ «Україна -2001» на суму – 1 238,5 млн.грн, щостановить 109,8% до відповідного періоду минулого року;ПАТ «Теофіпольський цукровий завод» на 603,5 млн.грн., або 61,5% до 2018 року; ПП «Добрий хліб» – на суму 15,2 млн.грн, що становить 123,2% до минулого року. Узвітномуроці цукровий завод розпочав свою роботу з 25вересня, що на 8 днів пізніше минулого року.Станом на 23 жовтня вироблено 23 тис.тонн цукру, що становить 90 % до відповідної дати минулого року. Прийнято цукрових буряків - 205 тис.тонн, перероблено – 183 тис.тонн. Забрудненість сировини становить 11,6 %, цукристість – 16,21%.

«Доступна медицина» -

 

у Святці

 

 

 

Цього дня, 23 жовтня, у Святці відбулося урочисте відкриття новозбудованої амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Це шоста з 27 амбулаторій, щобудуються в області за програмою «Доступна медицина». Нагадаємо, що у 2018 році за рішенням Уряду на програму «Доступна медицина» для Хмельниччини було виділено 213 млн.грн, яка передбачала побудувати 27 нових амбулаторій. Крім того, програма передбачає доукомплектування 28 існуючих амбулаторій, які не потребують капітального ремонту, а потребують оснащення медичним обладнанням і транспортом, аби налагодити дієве надання медичної послуги для населення. Загальна вартість об’єкта Святецька АЗПСМ - 7264 тис.грн. На будівництво об’єкта  спрямовано 6502,5 тис.грн з державного бюджету та 722,5 тис.грн. співфінансування спрямувала Святецька сільська рада.

День депутата


на Теофіпольщині

 

 

23 жовтня у нашому районі був особливим днем. Бо ж в рамках проведення Дня депутата Теофіпольщину відвідала делегація з Хмельницького – депутати обласної ради на чолі з головою обласної ради Михайлом Загороднім, т.в.о. голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, директори департаментів та управлінь ОДА, керівники окремих обласних державних структур. Гостей гостинно зустріли голова районної ради Андрій Петринюк та перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський

Працюємо для людей

 

 

Становлення та розвиток нашої соціальної служби нерозривно пов’язаний з історією району та селища, зародженням та утвердженням української державності. В архівних документах є відомості, що після визволення району від німецько – фашистських загарбників у березні 1944 року було утворено 2 відділи: відділ державного забезпечення і відділ соціального забезпечення Теофіпольського райвиконкому. В жовтні місяці 1946 року ці два відділи було об’єднано у відділ соціального забезпечення.
На той час основним завданням відділу була виплата допомоги на поховання. У квітні 1946 року відділ соціального забезпечення прийняв від райфінвідділу особові справи багатодітних та одиноких матерів, а також розгляд питань з призначення та виплати держдопомог. З 1965 року основними функціями районного відділу соціального забезпечення були призначення та виплата пенсій та держдопомог та інше, що пов’язане з соціальним забезпеченням.
Від 30 серпня 1993 року згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 678 відділ соціального забезпечення населення перейменовано в управління соціального захисту населення райдержадміністрації.