Погода

Гартувалися  майбутні

 

захисники  Вітчизни

 

Отож, 6-11 серпня в наметовому таборі Лисогірського лісового масиву відбувся військово-патріотичний вишкіл «Волино-Подільська Січ-2019». Участь в ньому взяли козацькі курені Святецької та Новоставецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Колісецької, Кунчанської та Лисогірської ЗОШ І-ІІ ступенів, кількох шкіл Лановецького району та міста Гайворон Кропивницької області. Звісно, організаторами вишколу були наказний гетьман Тернопільського крайового коша Українського козацтва генерал-хорунжий Володимир Мосейко, бійці козацько-десантного осередку Тернопільщини.
Урочисте відкриття вишколу відбулося на подвір’ї Молотківської ЗОШ І-ІІ ступенів, біля пам’ятного знаку борцям за незалежність України. Почесними гостями зі сторони Теофіпольщини були голова районної ради Андрій Петринюк, перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський, директор КП «Теофіпольлісвод» Володимир Богач, благочинний району Православної Церкви України отець Василь Крисак. Андрій Петринюк привітав юних козаків, схвально відгукнувся щодо їх готовності гартувати свої вміння та навики із захисту Вітчизни, а отець Василь Крисак разом з священниками з Ланівеччини окропили учасників вишколу свяченою водою.


А далі юні козаки пішим строєм рушили до місця вишколу – наметового табору в Лисогірському лісі. Там їх розподілили по роях, ознайомили з внутрішнім розпорядком табору, програмою вишколу. То ж впродовж наступних чотирьох днів під керівництвом бійців козацько-десантного осередку Тернопільщини майбутні захисники Вітчизни опановували школу виживання (орієнтування на місцевості, навики таборування, розпалювання вогнища, харчо- та водо-забезпечення, самодопомога при різноманітних ураженнях), стрілецька підготовка (характеристика стрілецької зброї, правила поводження зі зброєю, стрільба з пістолета, гвинтівки, автомата, метання гранати та холодної зброї), військовий рукопашний бій (різновид ударів, захисту і прийомів, захист від озброєного супротивника, захоплення супротивника в полон). Досвідчені інструктори,колишні воїни-афганці, проводили навчання і з тактики (індивідуальна тактична підготовка за стандартами НАТО, дії підрозділу в бою на марші, організація засідки та контрзасадних дій), тактичної домедичної підготовки, розвідки, інженерно-саперної підготовки. Проводилися нічні навчання «Захист», військово-розвідувальний рейд «Пошук», практичне заняття з виживання«Самітник».
Ще ж грали у футбол, змагалися у козацьких забавах, купалися у ставку, співали на вечірній ватрі. А якими смачними були страви, які готували кухарі на справжній польовій кухні! Бо ж допомогли з продуктами ТОВ «Подільське» та ТОВ «Святець».
Діти подружилися між собою, отримали незабутні враження, адже більшість з них вперше перебували у такому таборі, спали в наметах, підкорялися розпорядку вишколу. Ще ж, безперечно, духовно збагатилися, адже інструктори говорили з ними про героїчне минуле, військові перемоги українських вояків, національно-патріотичний рух та визвольну боротьбу українців.
Варто зазначити, що постійно поряд з дітьми перебували вчителі зі Святецької, Новоставецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кунчанської та Лисогірської ЗОШ І-ІІ ступенів, головний спеціаліст відділу освіти Галина Лірук. Бо ж безпека дітей була перш за все.
Під час урочистого згортання вишколу, який відбувся у неділю, 11 серпня, у Молоткові, за допомогу у проведенні табору медалями «За вірність традиціям» І ступеня Всеукраїнської ГО “Спілка ветеранів та працівників силових структур України “Звитяга”” були нагороджені голова районної ради Андрій Петринюк, директор філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» Володимири Прокопчук, директор ТОВ «Святець» Василь Мастій, голова ФГ «Кунчанський» Володимир Пицюк, директор КП «Теофіпольлісвод» Володимир Богач, лісник Лисогірського лісового масиву Богдан Коваль. Адже вклали у цей проект значну частку зусиль.
Ще ж цього дня участь в міжрегіональному конкурсі патріотичної пісні «Молотківський лелека», що став заключним акордом вишколу, взяли народний аматорський фольклорний колектив Кунчанського сільського будинку культури «Розмай» та солістка районного будинку культури Вікторія Мельник. І виступили прекрасно, дістали заслужені нагороди.
Ось так гартувалися, і фізично, і духовно, наші майбутні захисники Вітчизни. Віриться, що зростуть вони справжніми патріотами, продовжать традиції славного українського козацтва.
Олександр Юрчук