Погода

Хай пролунає ще не один дзвінок


І в нашій Мар’янівській школі відбулося свято, що завершує навчальний рік. Постаралися наші діти та вчителі, продумали, як зробити, щоб цей день залишився прекрасним спогадом про незабутні шкільні роки. Бо чи ж є на світі щось краще, ніж радісно-журлива мелодія шкільного дзвінка, коли серце наповнене радістю та любов’ю, коли ти дивишся на свою дитину, коли дивуєшся, як вона за рік виросла, коли радієш, що ще кілька років буде коло тебе, вдома, на очах, бо ж школа – поруч, недалечко.
Яскраві вишиванки, різнокольорові квіти, усмішки та сльози – зворушливим було наше свято. На шкільному  подвір’ї зібралися усі учні школи. Поруч з ними - їх найрідніші люди: батьки, дідусі та бабусі, які пишаються своїми дітьми.Звучала урочиста музика, звідусіль лунали теплі вітання.

Діти єднають Україну


1 червня ми відзначили Міжнародний день захисту дітей. Адже для дорослих немає важливішого і почеснішого завдання, аніж дбати про своїх дітей. На жаль, сьогодні на Сході України йде війна, отож, діти, які живуть там, впродовж п’яти років позбавлені мирного, щасливого, безтурботного дитинства. Крім фізичних травм, у них важкий психологічний стан. Адже у районах, близьких до військових дій, важка ситуація – зруйновано або пошкоджено багато житлових будинків, навчальних та дошкільних закладів. Для належного навчання не вистачає шкільного та канцелярського приладдя, книг на українській мові. Дітям також потрібні одяг, продукти харчування та солодощі.
Саме тому, волонтери з Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – правовий ліцей №2» Тернопільської міської ради гостинно приймають дітей із Донецької та Луганської областей, на прикладі показуючи, що Схід і Захід - разом. Цей навчальний заклад взяв під опіку дитячі центри в містах Бахмут, Торецьк, Лисичанськ і гуртує навколо себе все більшу дорослу аудиторію небайдужих у наданні гуманітарної допомоги дітям Сходу.

З сесії районної ради


У п’ятницю, 31 травня, під головуванням Андрія Петринюка відбулася чергова сесія районної ради.
Спочатку депутати обговорили хід виконання районних програм – Комплексної програми «Піклування» Теофіпольського району на 2018-2022 роки, Районної програми правової освіти населення на 2016-2020 роки, Програми діяльності Теофіпольського районного трудового архіву на 2016-2020 роки, затвердили Програму надання безоплатної правової допомоги населенню Теофіпольського району на 2019-2020 роки. Якщо розгляд цих питань обійшовся без дискусій, то наступне, про стан виконання делегованих повноважень у галузі освіти Теофіпольською районною адміністрацією,викликало жваве обговорення.
Бо ж начальник відділу освіти Майя Мельник, презентуючи стан освітянської галузі, знову акцентувала увагу на болючій проблемі - оптимізація мережі. Адже самодостатніми, тобто освітньої субвенції вистачає на заробітну плату, енергоносії,залишаються кошти і на розвиток, є лише 6 закладів.Всім іншим закладам коштів субвенції, які виділяються на кожного учня, не вистачає, їх недостача перекривається за рахунок цих самодостатніх закладів. Але вже у вересні виникне дефіцит заробітної плати, тому оптимізація малокомплектних шкіл, а таких налічується 13 – неминуча. Звісно, одночасно ці заклади реорганізувати неможливо, в першу чергу це треба зробити там, де є дороги та автобуси. То ж відділ освіти знову буде виносити це питання на розгляд сесії районної ради.

Срібний дзвоник кличе в літо


Промайнув іще один навчальний рік. У передостанні дні весни по-сімейному тепло і водночас урочисто у Колісецькій ЗОШ І-ІІ ступенів, як і повсюди в навчальних закладах України, пролунав останній дзвоник. І для учнів, і для вчителів - це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна нічим замінити. Яскраві вишиванки, різнокольорові квіти, усмішки та сльози, щирі напутні слова та вітання – все це свято в нашій рідній школі. Цього дня усі, дорослі і діти, стають трішки іншими. На святковому шкільному подвір’ї звучала урочиста музика, звідусіль лунали теплі вітання i кожне людське серце відгукувалося на малиновий передзвін дзвінка, що сповіщав про веселу пору канікул та відкривав дорогу в незвіданий світ самостійності та зрілості, проводжаючи випускників у доросле життя.

Коли жити у барвистому світі мистецтва


Прекрасно, що у Теофіполі діє дитяча художня школа, де обдаровані діти розвивають свої таланти, навчаючись на відділеннях образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Відрадно, що долучитися до цього можуть і сільські діти, адже відділення школи працюють у Строках, Лідихівці, Гальчинцях, селищі цукрового заводу, Новоставцях, Кунчі та Святці.Цього навчального року у школі здобували естетичні вміння та навики 150 учнів, а 24 вихованців стали її випускниками.