Погода

Обговорювали актуальні питання


31 січня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського відбулося засідання колегії райдержадміністрації. Спочатку члени колегії заслухали та обговорили інформацію начальника відділу з питань надання адміністративних послуг райдержадміністрації Галини Сторожук щодо здійснення заходів із удосконалення його роботи. Адже з адміністративно-територіальними перетвореннями, децентралізацією повноважень владних структур невід’ємно пов’язано реформування системи адміністративних послуг. Практично всі громадяни країни є споживачами адміністративних послуг і від якості та комфортності надання таких послуг залежать стандарти життя людей та їх ставлення до влади. Тому на виконання Закону України «Про адміністративні послуги» у 2014 році при райдержадміністрації був створений Центр надання адміністративних послуг – постійно діючий робочий орган районної державної адміністрації, в якому надаються адміністративні послуги через адміністратора шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг.
Матеріально-технічне та організаційне забезпечення діяльності Центру покладається на відділ з питань надання адміністративних послуг райдержадміністрації, який здійснює функції з керівництва та відповідає за організацію діяльності Центру. За 2018 рік через Центр надання адміністративних послуг надано 7105 послуг (в середньому за місяць – 592). З них: реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - 460, реєстрація речових прав на нерухоме майно – 2693, видача паспортних документів – 376, послуги, суб’єктом надання яких є Держгеокадастр – 3371, видача документів дозвільного характеру – 43, інші послуги – 162. Надходження за надані послуги через ЦНАП в 2018 році становлять: до місцевого бюджету – 188,071 тис. грн.; до районного бюджету – 337,12 тис. грн. Роботу Центру забезпечують 4 адміністратори, тут знаходяться відділ з питань державної реєстрації райдержадміністрації та кадастрові реєстратори відділу у Теофіпольському районі Головного управління Держгеокадастру, що покращує надання адміністративних послуг суб’єктам звернення. Загалом до роботи Центру залучені 12 суб’єктів надання адміністративних послуг.


Далі на колегії обговорили питання роботи виконкомів Великолазучинської та Борщівської сільських рад щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади.
Великолазучинський сільський голова Анатолій Козак у своєму виступі зазначив, що бюджет сільської ради у 2018 році склав 812,9 тисяч гривень. Основними платниками платежів до сільського бюджету являються: філія «Рідний край» ПРАТ «Зернопродукт МХП»-541,0 тис. грн., Криворук Віктор Петрович-35,0 тис. грн., ФГ «Рідний край»-41,0 тис. гривень.
Бюджет сільської ради по видатках загального фонду за 2018 року освоєно на 99,2 відсотків до уточнених призначень.
У Великолазучинській ЗОШ І-ІІ ступенів навчається 32 учнів, загальна кількість працюючих -17. Протягом літа 2018 року здійснено поточний ремонт навчального приміщення школи ( 8 500 грн. - батьківські та спонсорські кошти). За кошти філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» (14 500 грн.) придбано електроводонагрівач (4000 грн.), холодильник (5 500 грн.), газовоелектричну плиту (5000 грн.) . За державні кошти придбано телевізор та ноутбук на загальну суму 30 900 грн. 5 дітей із села Малий Лазучин довозяться шкільним автобусом до Карабіївської ЗОШ І-ІІ ступенів.
Проблемним питанням у Великолазучинській ЗОШ І-ІІ ступенів залишається утеплення та часткова заміна горищного перекриття, заміна 14 віконних блоків. Потребує дообладнання меблями окремі класні кімнати (зокрема, класні кімнати початкових класів - 5 парт, 10 стільців), забезпечення спортивним інвентарем, немає спортивної зали. Вартість утримання одного учня складає – 44,8 тис.грн., у зв’язку з чим, виникла потреба реорганізації закладу шляхом пониження ступеня.
У Великолазучинському закладі дошкільної освіти «Білочка» здобуває дошкільну освіту 7 дітей. На придбання матеріалів для поточного ремонту закладу у 2018 році сільська рада виділила 5 тисяч гривень. За спонсорські кошти філії «Рідний край» ПраТ «Зерноподукт МХП» придбано комп’ютерну техніку (ноутбук, принтер) на суму 20 тис. грн. Заклад потребує утеплення веранди, заміни міжкімнатних дверей, необхідно відремонтувати сходи. На часі - підключення закладу до мережі інтернет.
Медичне обслуговування населення Великолазучинської сільської ради здійснюють фельдшерські пункти у Великому Лазучині та Малому Лазучині. На невідкладну допомогу з місцевого бюджету було виділено 390 грн. В обох вельдшерських пунктах потрібно зробити поточний ремонт приміщення, ремонт сходів. Потребують поточного ремонту приміщення Великолазучинського сільського будинку культури та бібліотеки, Малолазучинського сільського клубу. Великолазучинською сільською у 2018 році на благоустрій використано 24,3 тисяч гривень, на розробку генеральних планів – 55,5 тисяч гривень.
Борщівський сільський голова Олександр Ткачук у своєму виступі відзначив, що бюджет Борщівської сільської ради у 2018 році склав 601,0 тисяч гривень. За підсумками роботи 12 місяців 2018 року до загального фонду бюджету сільської ради надійшло податків і платежів в сумі 601,1 тисяч гривень. Основним платником платежів до бюджету сільської ради є ТОВ «Волочиськ-Агро» яке сплатило 325,1 тис. гривень.
На території Борщівської сільської ради немає ні дошкільного закладу освіти, ні школи, у 2011 році була призупинена діяльність Борщівської ЗОШ І ступеня. 18 дітей із села Борщівка довозяться шкільним автобусом до Базалійської ЗОШ І-ІІІ ступенів, 1 дитина до Базалійського ДНЗ. У лютому 2018 року Борщівська сільська рада виділила 2 000 гривень субвенції з місцевого бюджету районному бюджету на придбання запчастин та мастильних матеріалів для шкільного автобуса.
ФП села Борщівка обслуговує 267 чол. Опалення фельдшерського пункту - газове, водопостачання централізоване, вікна пластикові. На невідкладну допомогу сільською радою виділено 1500 грн. ФП с.Василівка обслуговує населення в кількості-107 чол. ФП знаходиться в окремому приміщенні 4 кімнати, вікна пластикові, опалення індивідуальне газове. Централізоване водопостачання відсутнє. Необхідно зробити поточний ремонт приміщення та замінити міжкімнатні двері.
Заклади культури сільської ради – Борщівський сільський будинок культури та Василівський сільский клуб – потребують поточного ремонту приміщень.
На благоустрій сільською радою спрямовано 14,5 тисяч гривень, на розробку генеральних планів населених пунктів використано 14,3 тисяч гривень.
При обговоренні питання виступив заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Микола Люлько. Зокрема, сказав таке:
- Триває медична реформа, 2018 рік став роком реформування первиної ланки. Та ніде не обговорена доля сільських фельдшерів. І що виходить – в районі є 20 сіл, де кількість жителів менша за 200 чоловік, і ФП в них треба закрити? Там більше потрібний фельдшер, бо сімейний лікар, який набрав 1800 пацієнтів, до них не доїде. Ту роботу, яку робить фельдшер, а йому доводиться бувати на виклику у хворого навіть по кілька разів на день, за нього ніхто не зробить. Якщо тепер швидка буде виїжджати на виклик лише по чотирьох позиціях, люди у маленьких селах залишаться без медичної допомоги. Хто буде задоволений такою владою? Якби об’єднані територіальні громади взяли ФП на свій баланс, це було б прекрасно. А так буде біда.
Затим про підсумки роботи архівного відділу районної державної адміністрації за 2018 рік на колегії прозвітувала його начальник Світлана Поліщук. Підкреслила, що архівний відділ райдержадміністрації робить надважливу спрпаву - здійснює комплектування, облік, зберігання документів Національного архівного фонду України, який формується в роботі підприємств, установ та організацій Теофіпольського району. На даний час в архівному відділі зберігаються управлінські документи з паперовою основою 110 фондів з 15335 одиницями зберігання з основної діяльності підприємств, організацій та установ, в тому числі 4 фонди особового походження з 243 одиницями зберігання, в яких збирається інформація та документація видатних і знаменитих людей району. У звітному періоді до архівного відділу райдержадміністрації передано документи постійного зберігання сільських, селищних рад району, документи Теофіпольської районної державної адміністрації, а також ліквідованих відділів та секторів райдержадміністрації. Всього на державне зберігання у 2018 році передано 663 справи.
Також описано 64 одиниць обліку фотодокументів та 13 одиниць обліку відео- документів, що відображають події, які відбувалися в районі. Також описано 20 одиниці обліку фонодокументів.
Кількість запитів у 2018 році становить 205, з них 67 - тематичні запити та 138 запити соціально-правового характеру. Однак, оскільки відділ не є юридичною особою, власної печатки немає, доводиться ходити в райдержадміністрацію. Це незручно, втрачається час.
Також приміщення відділе не обладнано охороною та автоматичною пожежною сигналізацією, не проведений замір опору ізоляції електричної мережі.
Також керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун поінформувала колегію про підсумки роботи зі зверненнями грмадян до райдержадміністрації, її структурних підрозділів, сільських та селищних рад за 2018 рік. За звітний період до районної державної адміністрації надійшло 285 звернень від мешканців району (в 2017 році – 274 звернення), з них 174 письмових звернення та 111 усних, а це відповідно на 34 письмових звернення більше та на 23 усних звернень менше, ніж у 2017 році. До структурних під-розділів районної державної адміністрації звернулося 1123 громадянина, що на 118 звернень менше, ніж у минулому році. До органів місцевого самоврядування надійшло 4825 звернень, що на 256 звернень більше, ніж у 2017 році. Із усієї кількості звернень є 30 повторних, 53 колективних. Від учасників війни та бойових дій надійшло – 373 звернення; членів багатодітних сімей, одиноких матерів – 168 звернень; осіб з інвалідністю – 257 звернень; ветеранів праці – 157 звернень; учасників ліквідації на-слідків аварії на ЧАЕС – 21 звернення; «дітей війни» – 276 звернень. Найчастіше у своїх зверненнях громадяни порушують питання аграрної політики та земельних відносин – 1665 (32 %); соціального захисту – 1096 (21 %); забезпечення законності та охорони правопорядку, запобігання дискримінації – 475 (9 %); комунального господарства – 250 (5 %).
З усіх питань, що розглядалися на колегії, прийняті розпорядження. Петро Віль-шинський підбив підсумки колегії, зажадав неухильного виконання розпоряджень.
Галина Тебенько