Погода

Подарували ветерану свято


Нещодавно своє 80-річчя святкувала багаторічний директор Ординецького сільського будинку культури, великий ентузіаст культосвітньої ниви Людмила Федорівна Бухер з Ординець. Це палка прихильниця народного мистецтва, наша наставниця, то ж ми вирішили привітати її з ювілеєм, як належить аматорам художньої самодіяльності. До цього разом тепе-рішнім директором Ординецького сільського будинку культури Лідією Рей, художнім керівником Зоєю Семенюк та незмінною учасницею культосвітніх заходів Зоєю Шевчук підготували святкову програму. Зробити такий сюрприз і ювілярці, і гостям іменин нам вдалося. Бо ж віншували, співали українських пісень, розказували смішинки, заспівали і «Многая літа».

Подаруйте рідним радість


Щотижня районний часопис «Життя Теофіпольщини» приходить у найвіддаленіші куточки нашого району. Він став вірним супутником жителям краю, які з нетерпінням чекають на кожний випуск улюбленої газети. Запитаєте, в чому секрет такого успіху? Все дуже просто: читати можна будь-яку газету, а новини району - тільки в «Житті Теофіпольщини». І це не просто слова. Живий діалог редакції з передплатниками і компетентні відповіді фахівців на запитання читачів. Однак чи не найголовніша особливість часопису – це те, що на його сторінках корисну інформацію знаходять діти і молодь, і представники середнього покоління, і люди похилого віку, чоловіки та жінки.
Це, погодьтесь, робить передплату на весь наступний рік чудовим подарунком.

Завдяки добрим людям


Вже три роки, як ми боремося із вродженою вадою нашого дорогого синочка, онучка В’ячеслава Євтушка. Адже з’ясувалося, що у нього двостороння сенсоневральна глухота 4 ступеня. Змиритися з таким діагнозом ми не могли, бо ж найбільше за все на світі хочемо, аби він ріс здоровим та повноцінним, радів життю, як його ровесники. На щастя, що на нашу біду відгукнулися небайдужі люди, адже тривале лікування, операція та реабілітація потребувала значних коштів. Це і жителі Лютарівки та Ординець, навколишніх сіл, працівники культури, навіть незнайомі люди, приватні підприємці. Всім їх щиро дякуємо, що так нас підтримали. Щиру вдяч-ність висловлюємо і Фонду добра, надії та любові, який створений при районній організації Аграрної партії України, його керівнику Олександру Суту.

Позачергова сесія районної ради


26 жовтня під головуванням Андрія Петринюка відбулася позачергова сесія районної ради. Бо ж виникло кілька нагальних питань, по яких потрібно було терміново прийняти рішення. Оскільки за результатами конкурсного відбору на посаду директора комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Теофіпольської районної ради Хмельницької області перемогла психолог Базалійської ЗОШ І-ІІІ ступенів Анна Гладищук, депутати призначили її директором цього закладу. Внесли і зміни до рішення районної ради від 15 червня 2018 року «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Теофіпольської районної ради Хмельницької області, передали в постійне безоплатне користування установи частину приміщення Теофіпольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 загальною площею 44,6 кв.м.(кабінети 15 кв.м., 29,6 кв.м.).
Внесли зміни до Комплексної програми «Піклування»Теофіпольського району на 2018-2022 роки, збільшили загальний обсяг фінансових ресурсів для реалізації програми. Надали дозвіл комунальному некомерційному підприємству «Теофіпольський центр первинної медико-санітарної допомоги» на передачу в тимчасове безоплатне користування до 1 січня 2019 року автомобіль ЗАЗ Sens, 2017 року випуску для виконання Програми надання фінансової підтримки хворим нефрологічного профілю Теофіпольського району на 2018 рік.

З колегії райдержадміністрації


У четвер, 25 жовтня, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського відбулася чергова колегія райдержадміністрації. Спочатку заслухали інформацію зааідувача сектору економічного розвитку та торгівлі РДА Валентини Жилюк про підсумки соціально-економічного розвитку району за 9 місяців 2018 року.
За звітний період за попередніми даними в районі реалізовано промислової продукції на суму 2 126,0 млн.грн., що становить 130,1% до відповідного періоду минулого року. Обсяг реалізації промислової продукції у розрахунку на одиницю населення становить 81,4 тис.грн., або 130,6% до відповідного періоду 2017 року. Значних обсягів досягнуто за рахунок збільшення реалізації продукції Теофіпольським цукровим заводом, ТОВ «Україна -2001», ПП «Добрий хліб».ПАТ «Теофіпольський цукровий завод» у звітному році розпочав свою роботу з 17 вересня, станом на 25 жовтня вироблено 29 тис.тонн цукру, прийнято цукрових буряків 310 тис.тонн, перероблено - 239 тис.тонн. Забрудненість сировини становить 12,6%, цукристість – 15,5%.
Збирання сільськогосподарських культур перебуває в стадії завершення. Станом на 25 жовтня одержано 156,2 тис.тонн зерна, що на 15,8 тис.тонн або 11,2% більше до відповідної дати минулого року. Урожайність становить 60,6 цнт/га. Під урожай 2019 року посіяно 1,0 тис.га озимого ріпаку. Озимих зернових культур посіяно 9,1 тис.га, з них 8,9 тис.га озимої пшениці, 100 га озимого жита, 60 га озимого ячменю.
В галузі тваринництва виробництво молока за три квартали 2018 року по сільськогосподарських підприємствах зменшилось на 7,0% до відповідного періоду минулого року та становить 20,2 тис.тонн. На одну корову надоєно 5358 кг, що становить 96% до відповідного періоду 2017 року. Завдяки збільшенню поголів’я свиней в ТОВ «Україна-2001» вдалось стабілізувати виробництво м’яса, яке на сьогоднішній день становить 3,4 тис.тонн, або менше на 105 тонн до відповідного періоду минулого року. Поголів’я свиней збільшилось на 5076 голів і станом на 1 жовтня 2018 року становить 23 644 голови.