Погода

У середу, 11 вересня, у нашому Теофіпольському краю нарешті пішов довгожданий дощ. Понад місяць стояла спекотна погода, спрагла земля чекала цілющої вологи. А треба вже готувати поля до осінньої сівби, сіяти озимі. Тож символічно, а, може просто так собі співпало, що цього дня у ТОВ «Подільське» відбувся День поля за участю фермерів Теофіпольщини, Білогірщини та Ланівеччини. І не тільки.

Вшанували організаторів заходу своєю присутністю засновник та власник Полтавського насіннєвого заводу ТОВ «КАМРУД-Агро» Михайло Рудник та двоє гостей з Греції – працівники насіннєвого заводу поблизу міста Салоніки Акос та Нікос.

Чому саме вони, нам розказує голова ФГ «Огайо-1» Андрій Петринюк:

– Ще у минулому році ТОВ «Подільське» уклало договір про дистриб’юторство з Полтавським насіннєвим заводом ТОВ «КАМРУД-Агро». Ця фірма вже більше 20 років успішно працює на аграрному ринку України. Пріоритетним напрямком її роботи є реалізація високоякісного насіння сільськогосподарських культур – кукурудзи, сої, соняшника, кормових трав, люцерни. Крім цього компанія надає високоякісні послуги з ремонту та обслуговування техніки, доробки насіння, послуги лабораторії. Має репутацію надійного і серйозного партнера. Серед її клієнтів – городники й фермери, сільгосппідприємства і великі корпорації, магазини і оптові мережі, установи і організації різних форм власності. Співпрацює з зарубіжними партнерами з Греції, Туреччини та Італії. І от і ми стали її клієнтами: посіяли у цьому році кукурудзу 13 сортів грецької, турецької, італійської та української селекції. Кілька тижнів тому ми з перекладачем, моєю дружиною Інною Василівною, відвідали насіннєвий завод поблизу міста Салоніки В Греції. Це підприємство виробляє та реалізує насіння кукурудзи. Компанія має ще три таких заводи – в Греції, Ірані, Італії, обробляє 21 тисячу гектарів землі, має свої лабораторії. Звісно, все це було вражаюче. Особисто я отримав для себе нові знання та досвід. Зрозумів, що тільки завдяки суворому дотриманню сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, зберігання та обробки насіння, українські агровиробники зможуть бути рівноцінними партнерами на європейському ринку. Повернувшись додому, вирішив разом з Михайлом Івановичем Рудником провести День поля, семінар з фермерами краю по вирощуванню кукурудзи.

І все так і відбулося. Акос та Нікос, демонструючи викопані рослини кукурудзи з площі ФГ «Огайо», розказали, а Інна Василівна переклала, як на полях їхньої компанії вирощують добірний урожай, які сорти обирають, які мікродобрива застосовують, як зберігають насіння для посіву. Була доброзичлива атмосфера, але ніхто не забув, що в Україні триває кровопролитна війна. Бо головне – аби вона закінчилася, настав мир та спокій. Щоб українські агровиробники могли впевнено господарювати, виходити на європейський ринок. Щоб не було більше повітряних тривог, щоб більше ніхто не гинув. Але ж ми цього ніколи не забудем.

Галина Тебенько