Погода

Хай буде рік легким й щасливим


Веселий дитячий гомін, радісні усмішки, лагідні очі батьків та вчителів - школа після літнього відпочинку широко відкрила двері в очікуванні нового навчального року.
Цьогорічне свято ми зустріли з особливим піднесенням, адже наша Базалійська ЗОШ І-ІІІ ст. посіла 14 місце серед 387 шкіл області за результатами ЗНО.
Гордимося своїми випускниками і віримо, що новий навчальний рік принесе нашим учням та вчителям багато прекрасних миттєвостей і гарних результатів.
Свято ропочали ведучі Ганна Онищук та Ольга Шевчук. Приітавши всіх, вони запросили першокласників, їх батьків та першу вчительку Світлану Мельничук зайняти почесне місце серед школярів, адже вони - першопрохідці Нової української школи.
Теплими щирими словами привітала з Днем Знань присутніх директор школи Ганна Безкоровайна та подякувала всім, хто допомагає та підтримує школу.
Гості свята – селищний голова Євгеній Білоус, керуючий відділком ТОВ «Україна 2001» Віталій Ткачук, адміністратор ТОВ «Волочиськ-Агро» Ірина Герасимюк, помічник народного депутата Андрія Шиньковича Володимир Довжук побажали учням, батькам, вчителям успішного навчального року та вручили найменшим школярам подарунки.

Про освітянські будні


3 вересня в навчально-виховних закладах освіти району радісно пролунав перший дзвінок. Отже, новий навчальний рік стартував. І хоч напередодні питання підготовки до нього детально розглядалося на колегії райдержадміністрації, з начальником відділу освіти Майєю Мельник розмовляємо про те, що залишилося за кадром - про важливі подробиці організації освітнього процесу.
Отож, хоч в районі налічується 12 малокомплектних шкіл, і гостро стояло питання оптимізації закладів, освітня мережа збережена на рівні минулого року, новий навчальний рік розпочався в 32 закладах дошкільної освіти та 32 закладах загальної середньої освіти. Особисто для вас в цьому більше позитиву чи негативу?
- Думаю, що в цьому все-таки більше позитиву, хоч я твердо переконана, що школа, де навчається 26-28 учнів, де в класі 1-2 учні, де індивідуальне навчання, де немає спортивної зали, художньо-естетичних та технічних гуртків, не може надавати якісні освітні послуги. І коли є добра дорога, і поруч працює школа, де є повний навчальний план, де є конкурентне середовище, звісно, переваги такої школи очевидні. Це з одного боку. З іншого – і в малокомплектних школах працюють досвідчені творчі педагоги, і кожний з них вніс свою частку в підготовку до нового навчального року, загалом – в збереження закладів. Я була просто вражена. То ж той факт, що освітня мережа збережена, що заклади функціонують – це наш спільний здобуток, і освітян, і батьків, і депутатів районної ради, сільських та селищних рад, громадськості району. То ж всім щиро дякую.
Те, що школа живе вчителем, однозначно. Ця давня істина актуальна і сьогодні, бо ж саме педагогічні кадри є вирішальним чинником у наданні якісних освітніх послуг. Як це прокоментуєте?
- Спершу хочу зазначити, що в 32 закладах загальної середньої освіти станом на 5 вересня навчаються 2923 учнів, а не 2999, як попередньо планувалося. Зменшення відбулося за рахунок десятикласників, які віддали перевагу навчанню у вищих закладах І-ІІ рівня акредитації. Бо ж не таємниця, що діти бояться ЗНО. Але вони мають право на такий вибір. І от цих 2923 учнів у цьому навчальному році будуть навчати 539 вчителів, готувати їх до різноманітних випробувань, як предметні олімпіади, МАН, конкурси, і, зрештою, головного випробування – зовнішнього незалежного оцінювання. Маю всі підстави стверджувати, що наші вчителі – це справжні ентузіасти, які працюють за покликанням, які мають прекрасні результати від своєї роботи. Йдеться про отримання їх учнями високих балів у ЗНО, підвердження претендентів на золоті та срібні медалі. Традиційно це вчителі Теофіпольських ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та № 2, Теофіпольського НВК ЗОШ І ступеня-гімназія, Поляхівський НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів-колегіум, Волице-Полівська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Якщо у 2017 році з 15 претендентів на золоті та срібні медалі підтвердили лише 3, то у 2018 році з 8 претендентів підтвердили 3. Тобто, наші вчителі віддаються роботі, хоч більшість з них не мають повного навантаження, ще ж окремі здобувають другу вищу педагогічну освіту, аби мати цю роботу.

Працюємо для людей


День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості – наше свято, адже Теофіпольська дільниця є структурним підрозділом ПАТ “Хмельницькгаз” без права юридичної особи. Основним завданням дільниці є забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання споживачам всіх категорій. З поставленими завданнями ми справляємося, робимо все для того, щоб до осель жителів району, до підприємств надходило голубе паливо, надійно обслуговуємо газопроводи, ремонтуємо газове обладнання.
Станом на 1 серпня цього року загальна чисельність працюючих складає 65 чоловік, які є штатними працівниками ПАТ «Хмельницькгаз» у відділі інспектування, відділі комерційного балансування, групі ГРП/ШРП, групі ЕХЗ/КПО, групі експлуатації мереж, групі аварійно-відновлювальних робіт, групі ВБСГ та службі автотранспорту.
На балансі та обслуговуванні Теофіпольської діль-ниці знаходяться: газопроводів - 622,0 км.; ГРП - 74 шт, ШРП - 75 шт, будинкових регуляторів — 851 шт.
І хоч останнім часом у районі зменшилося споживання газу, зменшилася і кількість споживачів, Теофіпольська дільниця обслуговує 10991 абонентів(фізичних осіб) та 355 об’єктів комунально-побутового призначення, а це величезна напружена робота всього нашого трудового колективу.

Долатимемо нові вершини


Початок нового навчального року, здавалося б, звичайна щорічна подія, але для вчителів та учнів цей перший день осені постає в пам’яті відлунням першого шкільного дзвоника і початком сходження до вершин країни Знань. У цей день Теофіпольський НВК «ЗОШ І ступеня-гімназія» привітно відкрив двері для своїх вихованців та їхніх батьків, запрошуючи на свято. А було ось як.
Під звуки фанфарів на подвір’я школи вийшли ведучі свята Владислава Косянчук та Вікторія Безкубська, які урочисто сповістили усіх присутніх про початок нового навчального року, радісні зустрічі з однокласниками і вчителями. Директор школи Лілія Лаган привітала присутніх з початком нового навчального року, наголосивши на досягненнях учнів і разом із заступником директора по навчальній роботі Галиною Юзефович вручили Похвальні листи «За високі досягнення у навчанні». А також подякувала усім батькам та меценатам за допомогу при підготовці закладу до навчального року.
Віднині вчорашні малюки стали учнями Нової української школи. 19 першокласників вийшли на шкільне подвір’я разом із першою вчителькою Людмилою Заболотною і пройшли через коридор Знань, який для них влаштували одинадцятикласники. Вони із задоволенням приєдналися до шкільної родини і розповіли про себе у віршах та заспівали веселу пісеньку.

З колегії райдержадміністрації

30 вересня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського відбулося засідання колегії райдержадміністрації. Були розглянуті вкрай актуальні питання соціально-економічного розвитку району. З інформацією про підготовку закладів освіти до початку нового 2018-2019 навчального року виступила начальник відділу освіти Майя Мельник. Зокрема, зазначила, що станом на 1 вересня 2017 року мережа дошкільних навчальних закладів буде складатися з 32 дошкільних навчальних закладів, де будуть виховуватися 1059 дітей. Надміру перевантажені дітьми дошкільні навчальні заклади Теофіпольського ДНЗ №1, Базалійського ДНЗ та Поляхівського ДНЗ. Найкраще підготувались до нового навчального року Теофіпольський ДНЗ «Бджілонька», Теофіпольський ДНЗ «Білочка», Волице-Полівський ДНЗ, Кунчанський ДНЗ, Волицький ДНЗ, Кузьминецький ДНЗ, Поляхівський ДНЗ. Однак повільно вирішується питання комп’ютеризації дошкільних закладів, забезпечення їх комп’ютерною технікою та підключенням до Інтернету
У 2017/2018 навчальному році мережа діючих загальноосвітніх навчальних закладів становитиме 32 школи та 2 позашкільні заклади освіти. В районі продовжують функціонувати 12 шкіл з малою наповнюваністю учнівського контингенту. З них: 1 школа (І ступеня) із наповнюваністю до 10-ти учнів, 5 шкіл (І-ІІ ступеня) мають наповнюваність до 40 школярів, 5 шкіл (І-ІІІ ступенів) – до 100 школярів.
На сьогодні на балансі відділу освіти нараховується 13 шкільних автобусів, 2 з них потребують капітальних ремонтів. Харчоблоки в навчальних закладах в цілому відповідають санітарно-технічним нормам. Харчування буде організовано за рахунок коштів районного бюджету та спонсорської допомоги батьків, агроформувань, надходжень із власних навчально-дослідних ділянок.
Проводиться робота з підготовки котельного господарства до роботи в осінньо-зимовий період. На виконання невідкладних приписів здійснено комплекс протипожежних заходів, зокрема виміри опорів ізоляцій та очистка димоходів і вентиляційних шахт, на що заплановано близько 60 тис.грн. З 44-ох котелень до осінньо - зимового періоду готові 43. Потреба дров - 1149 складометрів, брикетів - 483 тонни. В Карабіївській ЗОШ І-ІІ ступенів проведений капітальний ремонт покрівлі(206 тис.грн.), замінено вікна – 7 вікон в Човгузівській ЗОШ І-ІІ ступенів, 8 вікон в Колковецькому НВК ЗОШ І ступеня-ДНЗ, 16 вікон у Святецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, 11 вікон в Базалійській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Зроблено поточні ремонти приміщень шкіл на суму 680 тис.грн. спонсорських коштів. Замінено 4 дверей у Базалійському ДНЗ.
Зупинилася Майя Мельник і на проблемних питаннях: забезпечення підручниками учнів перших, п’ятих та десятих класів, закупівлю меблів, дидактичних матеріалів та комп’ютерної техніки для учнів перших класів (перші торги з їх придбання не відбулися, 3 вересня відбудеться другий аукціон, а ціни вже зросли). Висловила подяку сільським та селищним радам, керівникам агропідприємств, які надали закладам освіти відчутну допомогу в підготовці до нового навчального року, покращенні їх матеріально-технічної бази.