Погода

Вчора, 8 листопада, у день архистратига Михаїла в селі Волиця відбулася важлива подія в духовному житті релігійної громади села. Єпископ Хмельницький та Кам’янець-Подільський Православної Церкви України владика Павло освятив Святомихайлівський храм та очолив урочисту літургію, в якій взяли участь ще 13 священників.

Відрадно, що храм у Волиці названий на честь архистратига, або ж архангела Михаїла, який є главою чи то предстоятелем «Небесного воїнства», воїнства ангелів, що їхнє завдання – захищати добро. Так само і наше військо нині робить добру справу – боронить Україну від зовнішнього ворога..

Отож, що передувало цій події. У червні цього року релігійна громада села Волиця прийняла рішення про перехід до Православної Церкви України. Прихильники московського патріархату та священник винесли з храму частину церковного начиння та ікони. Та люди вирішили, що до того часу, коли будуть готові документи, тобто коли буде зареєстрований новий статут, все закуплять за свої кошти. Підтримав їх в цьому директор СТОВ «Волиця» Василь Кравчук. І не лише в цьому, а й організував ремонтні роботи всередині приміщення храму. Майстри зашпаклювали щілини у стелі та стінах, пофарбували білою фарбою. А весною храм планують розписати.

Це про завідуючу Колковецьким сільським клубом Людмилу Бас, яка працює в культурі вже 32 роки, самовіддано береже перлини народної творчості, пісенні традиції рідного краю, в якому народилася, зросла, увібрала у свою чутливу душу найкраще з безцінної скарбниці українського народного мистецтва.

А з початку цієї жахливої війни, крім відповідального ставлення до своїх обов’язків, стала волонтером, бере активну участь в акціях на підтримку Збройних Сил України та палко вірить у перемогу.

– От тоді ми будемо співати, – промовляє з душею, – тоді відродимо нашу «Колків’янку», бо як тепер співати, коли в чотирьох учасниць колективу хтось рідний на фронті, є й загиблий Роман Члек, син нашої хорошої подруги Валентини Члек. Таке страшне горе, така біда, як з цим жити! Тому роблю все, що можу, щоб підтримати ЗСУ, наших бійців-земляків.

Вже два роки як з ініціативи начальника відділу культури та туризму Теофіпольської селищної ради Інни Букевич сільський клуб перевели з аварійного приміщення до колишнього дитячого садочка.

Про волонтерську групу вправних господинь з Колок, які у магазині Колки-Маркет Петра Лепетуна готують смачні домашні страви для бійців Збройних Сил України, вперше ми повідомили у нашій газеті 2 лютого цього року. А відтак практично у кожному матеріалі про роботу Гуманітарного штабу Теофіпольщини писали про цих невтомних, завзятих, енергійних жінок, які, не рахуючись зі своїм часом, зі своїми силами, готували домашні смаколики відрами – на три, п’ять та десять літрів. Адже не пропускали жодної акції штабу, у кожному вантажі, який відправлявся на передову, була і їх значна частка.

І от днями до них завітав організатор штабу Андрій Петринюк. Було це у понеділок, 6 листопада, так несподівано співпало, що цього дня якраз була річниця, як вони почали готувати страви. Була це тепла,зворушлива зустріч, бо людей, які цього вартують, треба визнавати, шанувати, висловлювати їм слова щирої подяки, тобто, гідно цінувати. А настрою палкої віри у перемогу додав земляк, боєць Першого Прикордонного загону Державної Прикордонної Служби України Валерій Члек, який перебував у відпустці. А також активіст штабу, голова ветеранської організації сіл Лідихівка та Заруддя Володимир Яцюк, який взяв на себе обов’язки опікуватися цією волонтерською групою.