Погода

Невеликий колектив Теофіпольської дільниці кожен новий день починає з вдячності Збройним Силам України за можливість працювати, доставляти блакитне паливо та впевнено тримати енергетичний фронт. Адже більше 100 газовиків «Хмельницькгазу» нині на передовій захищають Україну від рашистської орди, шестеро з яких, наші теофіпольські колеги –Руслан Яцюк, Василь Мех, Андрій Дембовський, Сергій Мазур, Олександр Дролюк, Сергій Задерей.

Саме напередодні Дня Незалежності, для колективу АТ «Хмельницькгаз» та споживачів сталась важлива подія: газорозподільна компанія перейшла під державне управління Групи Нафтогаз відповідно до рішення Уряду. Адже енергетична безпека України та Хмельниччини зокрема – надважливе завдання газівників нашого колективу.

Тож ми працюємо ще старанніше та з більшою відповідальністю: за себе та за колег-воїнів, разом наближаючи Перемогу.

Йде війна, та життя триває – разом з активною волонтерською роботою на підтримку Збройних Сил України, бійців-земляків продовжують працювати культосвітні заклади громади. Як от Новоставецький сільський будинок культури. Завдяки напруженій творчій роботі його працівників – директора Людмили Довжук, художнього керівника Олени Щур та керівника народного аматорського хорового колективу імені Антона Ярощука Олександра Щура, акомпаніатора Руслана Карасьова.

Тут працюють колективи художньої самодіяльності, клуби за інтересами, проводяться цікаві заходи.

От нещодавно відбулося відкрите засідання клубу активного довголіття «Скарб душі», участь у ньому взяли директори будинків культури, художні керівники, завідувачі клубами. Це зворушливе зібрання, вечір-зустріч, мало назву «Таланти твої, мій Новоставецький краю». Бо, справді, живуть у селі чимало талановитих людей, їх щоденна праця, життя є джерелом людської мудрості та самовідданості.

Як і завжди, до заходу старанно підготувалися: у фойє будинку культури розмістилася виставка сільських майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – знаної (на жаль, покійної) Валентини Козуб, її доньки Надії, внучки Люби Шучури, Ніни та Альони Таранських, Майї та Діани Шутяк, Олени Братюк та Наталії Левчук, Людмили Шклярук, Тетяни Вальчук, Надії та Людмили Шевчук, Світлани Кислюк, переселенки з Бахмута Любові Чернишевої, Віри Шуляк, покійних Марії Шуляк та Ганни Майдан. По-святковому була оформлена сцена – з квітами, декорацією, запашним короваєм з нового врожаю на рушникові від Філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП», екраном для демонстрації слайдів. Прекрасно, на високій ноті провели захід ведучі Світлана Кислюк та Олена Щур.

Вже вдруге ми відзначаємо День знань в умовах страшної, несправедливої, надто жорстокої війни.

Проте й тішимося з того, що все ж таки навчатимемося очно,насолоджуючись живим спілкуванням з вчителями і друзями.

Наша Волицька гімназія також у цей день радо відчинила двері дітям,вчителям і батькам. Актова зала наповнилась веселими голосами, пахощами осінніх квітів, мелодіями шкільних пісень.

Бурхливими оплесками усі присутні вітали гостей свята: вчителів– пенсіонерів Володимиру Осецьку та Ганну Гуральник. Ніхто не залишився байдужим до привітань маленьких першачків. Цьогоріч шкільна родина стала багатшою на 7 дівчаток і 6 хлопчиків. Зворушливим був виступ дев’ятикласників, для яких цьогорічне першовересневе свято є останнім у стінах рідної школи.

Щирими словами привітав усіх присутніх Володимир Кобера, голова відокремленого підрозділу організації ветеранів України Теофіпольської теритріальної громади. Завітав на свято з подарунком – двотомником книги «35 років організації ветеранів Теофіпольщини». Серед спонсорів видання цих книг є наш директор СТОВ «Волиця» Василь Кравчук.

1 вересня в навчальних закладах Теофіпольської громади розпочався новий навчальний рік. Зустріли своїх учнів 16 закладів середньої освіти. Це 11 ліцеїв – Теофіпольський № 1,Теофіпольський № 2, Теофіпольський № 3, Святецький, Воронівецький, Шибенський, Гальчинецький, Базалійський, Волице-Полівський, Поляхівський та Новоставецький; 4 гімназій – Лисогірська, Кунчанська, Човгузівська та Волицька; 1 початкова школа – Великолазучинська. Всього на початок навчального року здобувати освіту будуть 2731 дітей,
з них 202 першокласників.

Отож, освітня мережа громади зменшилася на чотири заклади, більше не працюють Турівська, Коров’єнська, Гаврилівська та Ординецька гімназії. Хоч на сесії Теофіпольської селищної ради 16 червня цього року було прийняте рішення про ліквідацію лише Коров’єнської гімназії, Турівська, Гаврилівська та Ординецька мали бути реорганізовані в початкові школи – філії Теофіпольського № 2, Теофіпольського № 3 та Базалійського ліцеїв. Однак сталося так само, як і в 2021 році: початкові школи не запрацювали, бо батьки учнів початкових класів забрали документи та віддали їх до ліцеїв. Чи вони так самі вирішили, чи на них чинився тиск.

У ході спілкування із жителями громади Віолета Олександрівна отримала чимало звернень та прохань. Усі вони були розглянуті та детально проаналізовані.

Питання щодо усіх запитів традиційно вирішуєтьсяспільно з благодійним фондом сім’ї Лабазюк «МИ ПОРУЧ».

Під час зустрічі із батьківським та педагогічним колективами ДЗН №2 «Білочка» у Теофіполі Віолета Лабазюк дізналась про необхідність закупівлі нових меблів для молодших груп дошкільнят та оновлення ігрового майданчика. Завдяки сприянню благодійного фонду, було встановлено два нових ігрових комплекси та передано необхідні меблі на суму 128 тисяч гривень. Заклад відвідує 102 дитини, діє п’ять груп, тому розширення ігрового простору було великою потребою.