Погода

До європейських вимірів якості освіти


Напередодні Дня знань обговорюємо з освітянами Теофіпольщини питання підготовки до реалізації концепції Нової української школи, визначаємо стратегічні пріоритети розвитку освіти району, шляхи їх реалізації, аби скерувати педагогічну спільноту до реалізації ціннісних пріоритетів особистості на засадах європейських вимірів якості освіти.
Основні ключові компоненти Нової української школи спрямовані на те, щоб дитина вже в школі отримала можливість розкрити свої здібності, підготуватися до життя у високотехнологічному конкурентному світі. Досягти цього можна лише шляхом оновлення змісту освіти, заснованого на формуванні компетентностей.
Формулою Нової української школи є дев’ять ключових компонентів, серед яких:
- новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, потрібних для успішної самореалізації в суспільстві;
- творчий вмотивований вчитель, який професійно розвивається;
- наскрізний процес виховання, орієнтація на потреби учня;
- партнерство між учнем, учителем і батьками;
- децентралізація, автономія та ефективне управління;
- створення сучасного освітнього середовища;
- справедливий розподіл публічних коштів, який забезпечить рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.


Успішність учнів в школі, значною мірою, залежить від рівня розвитку дитини, отриманого в дошкільному навчальному закладі. На сьогодні у районі функціонує 32 закладів дошкільної освіти, в яких виховується 994 дитини. Стовідсотково охоплені дошкільною освітою діти п’ятирічного віку. Одним із шляхів оптимізації мережі навчальних закладів є створення навчально-виховних комплексів «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад», таких у районі створено 4.
Завдання на 2018-2019 навчальний рік у дошкільній освіті:
створити умови для всебічного розвитку життєво компетентної особистості дитини;
продовжити роботу щодо розширення мережі ЗДО, створити додаткові місця, модернізувати сучасне освітнє середовище у закладах дошкільної освіти;
забезпечити дієвість особистісно-орієнтованої освітньої системи, гуманізацію, індивідуалізацію, інтегративність педагогічного процесу;
забезпечити наступність між ланками освіти в умовах розбудови нової української школи;
створити відповідні санітарно-гігієнічні умови для перебування дітей дошкільного віку у навчально-виховних комплексах;
продовжити роботу щодо комп’ютеризації закладів дошкільної освіти, підключення їх до мережі Інтернет.
З вересня, у перший день нового навчального року, у 32 загальноосвітніх школах за парти сядуть 2999 учнів, в тому числі 336 першокласників.
У 2018/2019 навчальному році основними завданнями щодо підготовки запровадження нових державних стандартів початкової освіти будуть:
збереження й зміцнення здоров’я дитини, що повинне бути в центрі уваги;
cтворення освітнього середовища;
формування ключових і предметних компетентностей молодших школярів; створення умов для розвитку здібностей кожної дитини;
наступність, взаємодія в педагогічному процесі закладів дошкільної освіти і початкової школи для створення єдиної динамічної та перспективної системи, спрямованої на без кризовий розвиток дітей у новій для них соціальній ситуації – шкільному навчанні.
Пріоритетні завдання відділу освіти:
створення сучасного освітнього середовища особливо у перших класах, які з 1 вересня 2018 року розпочнуть впроваджувати нові державні стандарти початкової освіти;
оновлення матеріально-технічної бази профільних кабінетів природничо-математичного напряму;
проведення заходів із енергозбереження, дотримання санітарно-гігієнічних норм перебування дітей в навчальних закладах.
Сподіваюсь, що лише спільними зусиллями, відділу освіти, районної влади, педагогічної спіль-ноти, батьків та громадськості ми зможемо виконати всі завдання із-запровадження Нової української школи.
Майя Мельник, начальник відділу освіти РДА