Погода

З надією на урожай


Не позаздриш цьогоріч хліборобам, весною недотримали посіви вологи, а як почалися жнива, чи не щодня ллє дощ. Та на все воля Божа, урожай треба зібрати. Таки ж, нарешті, має розпогодитися.
- За 18 років, відколи керую господарством, - каже голова ФГ «Кунчанський» Володимир Пицюк, - таких жнив не пам’ятаю. Щось подібне було у 2009-му році, але там дощі собі переходили, були і погожі дні. А це як почало лляти з 10 липня… Наші комбайни молотили десь два рази по півдня, а то весь час дощ. Як тут не скажеш, що все залежить від Бога? Нам ще потрібно зібрати 450 гектарів, з них 300 – озимої пшениці, 150 – ярого ячменю. Може, погода таки встановиться, ще ж дозрівають у нас мак, гірчиця, соняшник. Затрати щороку зростають, ми плануємо, надіємося. От зібрали 153 гектари озимої пшениці. Затратна частина склала біля 25 тисяч гривень на гектар, дотрималися сучасних технологій, внесли і мінеральні добрива, стимулятори росту, кілька разів обробили засобами захисту. До речі, позаминулого та минулого року затратна частина складала 16000 – 16600 гривень. Поки що урожайність непогана, 77,1 цнт/га. Хоч у нас пізні сорти, та, зрозуміло, пшениця вже перестигла, почала заростати бур’янами. Скоріш за все, втрати неминучі. Складні цього року жнива. От цього року зібрали гороху по 25 цнт/га, а затрати склали біля 20 тисяч гривень на гектар. Собівартість висока, хоч ми так само дотрималися технологій. Весною, коли закладався врожай, була посуха, наслідком стала така врожайність. Така сама картина з озимим ріпаком. Все внесли, доглянули, а зібрали по 27 центнерів з гектара, а вторік – по 45. Чинників високого врожаю багато, а, виходить, що основний – це погодні умови.


Невелике ФГ «Кунчанський», обробляє 1100 гектарів землі, проте кількість працюючих тут не зменшується. Штатних працівників тут біля 70, а зараз, у жнива, працює більше 100.
- Хтось поїде на заробітки, - продовжує керівник, - а комусь треба бути вдома, робити тут, на місці. Всі наші трудівники працьовиті, відповідальні, дисципліновані. Як от комбайнери Дмитро Гаврилюк, Валентин Приходько, помічники комбайнерів Павло Камінський, Андрій Приходько, бригадир рільничої бригади № 2 (село Дмитрівка) Олена Гаврилюк. Ясно, що жнива – підсумок нашої спільної справи, що вінчають вони сільськогосподарський рік, що працюємо ми з великою надією на добрий урожай, з надією на прибуток. То ж віримо, що так і буде.
Галина Тебенько