Погода

Згідно із наказом Хмельницької обласної організації Українського Товариства мисливців та рибалок № 11-он від 25.05 2018 року «Про строки та порядок здійснення полювання на пернату дичину, хутрових і парнокопитних звірів в угіддях обласної та районних організацій УТМР в сезоні полювання 2018-2019 років» з 4 серпня на території Хмельницької області розпочинається сезон полювання. Наказом установлені строки полювання на пернатих (норця великого, качок, лиску, куликів, гусок) на території водно-болотних угідь з 16-ої години 4 серпня по 30 грудня 2018 року включно. На перепілку та голубів - з 16-ої години 4 серпня по 28 жовтня 2018 року. Днями полювання на пернатих є субота, неділя, середа по 28 жовтня 2018 року. При умові отримання сезонної відстрільної картки на хутрових звірів, термін полювання на пернату дичину продовжується з 3 листопада по 30 грудня 2018 року.
Денна норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати: гусок – 2, качок – 5, лисок – 6, норців великих – 2, куликів – 10, голубів – 10, перепілок – 10.


Перша заповідь мисливця – берегти природу


Про особливості сезону полювання 2018-2019 років, підготовку до нього розмовляємо з головою президії ради Теофіпольської районної організації УТМР Валерієм Грухом.
То за яких умов мисливець зможе брати участь у сезоні полювання?
- По-перше, зазначу, що в рядах нашої районної організації перебуває 325 мисливців, до речі, щороку наші лави зростають. То ж, думаю, зростає кількість людей, які хочуть долучитися до збереження навколишнього середовища, дотримання природної рівноваги фауни нашого краю. Бо ж перша заповідь мисливця – берегти природу, саме берегти, а не знищувати, не бути просто м’ясником. Наступне: мисливці повинні засвоїти правила безпеки на полюванні, правила поведінки з мисливською зброєю, бо це питання збереження їх життя. Далі, потрібно замінити контрольні картки, сплатити членські внески, а це 510 гривень, отримати відстрільну картку, а це ще 350 гривень, всього ж 860 гривень. Думаю, що така сума, а членство у нашій організації добровільне, ні в якій мірі не зупинить палкого мисливця. Крім цього, кожний мисливець зобов’язаний відпрацювати три дні в мисливських угіддях на заготовці сіна, зернових відходів для зимівлі пернатої дичини та звірів.

Початок другого кола


25 липня матчем ФК «Зозулинці» та ФК «Ветеран» розпочалося 2 коло Чемпіонату району з футболу. Ведучи по ходу матчу, ветерани не змогли втримати перевагу і програли з рахунком 1:2. В іншому матчі ФК «Строки» розгромив футболістів з Волиці-Польової з рахунком 9:1. Видовищними видалися два інші матчі туру, які проходили паралельно в Теофіполі та в Святці. В Теофіпольському дербі сильнішою виявилася команда поліції, яка здобула перемогу над хлопцями з ДЮСШ- 4:1. А в Святці точилася запекла боротьба між місцевою командою та ФК «Волиця». В результаті 3:5 на користь гостей.
Турнірна таблиця

З надією на урожай


Не позаздриш цьогоріч хліборобам, весною недотримали посіви вологи, а як почалися жнива, чи не щодня ллє дощ. Та на все воля Божа, урожай треба зібрати. Таки ж, нарешті, має розпогодитися.
- За 18 років, відколи керую господарством, - каже голова ФГ «Кунчанський» Володимир Пицюк, - таких жнив не пам’ятаю. Щось подібне було у 2009-му році, але там дощі собі переходили, були і погожі дні. А це як почало лляти з 10 липня… Наші комбайни молотили десь два рази по півдня, а то весь час дощ. Як тут не скажеш, що все залежить від Бога? Нам ще потрібно зібрати 450 гектарів, з них 300 – озимої пшениці, 150 – ярого ячменю. Може, погода таки встановиться, ще ж дозрівають у нас мак, гірчиця, соняшник. Затрати щороку зростають, ми плануємо, надіємося. От зібрали 153 гектари озимої пшениці. Затратна частина склала біля 25 тисяч гривень на гектар, дотрималися сучасних технологій, внесли і мінеральні добрива, стимулятори росту, кілька разів обробили засобами захисту. До речі, позаминулого та минулого року затратна частина складала 16000 – 16600 гривень. Поки що урожайність непогана, 77,1 цнт/га. Хоч у нас пізні сорти, та, зрозуміло, пшениця вже перестигла, почала заростати бур’янами. Скоріш за все, втрати неминучі. Складні цього року жнива. От цього року зібрали гороху по 25 цнт/га, а затрати склали біля 20 тисяч гривень на гектар. Собівартість висока, хоч ми так само дотрималися технологій. Весною, коли закладався врожай, була посуха, наслідком стала така врожайність. Така сама картина з озимим ріпаком. Все внесли, доглянули, а зібрали по 27 центнерів з гектара, а вторік – по 45. Чинників високого врожаю багато, а, виходить, що основний – це погодні умови.

26 липня під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Петра Вільшинського відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації. Розглянули наступні питання: про підсумки соціально-економічного розвитку району за І-ше півріччя 2018 року, про стан дотримання законодавства з питань запобігання та протидії корупції


З колегії райдержадміністрації


Завідувач сектору економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Валентина Жилюк у своєму виступі зазначила, що економічну діяльність району забезпечує в основному промисловість, аграрний сектор, торгівля та сфера послуг. Обсяги виробництва промислової продукції за січень - червень 2018 року збільшились у порівнянні з січнем-червнем минулого року на 36 відсотків і становлять 5,7 млн.грн. Всього реалізовано промислової продукції (товарів та послуг) за цей період на 1 424 млн.грн., що становить 118,8% до відповідного періоду минулого року. Значних обсягів досягнуто за рахунок збільшення реалізації продукції ПАТ «Теофіпольський цукровий заводом», ТОВ ”Україна -2001”, ПП ”Добрий хліб”. Підприємством ТОВ “Теофіпольська енергетична компанія” здій-снюється будівництво біогазової установки з виробництва електроенергії з біогазу. Першу чергу будівництва введено в дію у кінці вересня 2017 року. Це другий за величиною в Україні біогазовий комплекс потужністю 5,1 МВт. Вже до кінця звітного року, після запуску другої черги потужністю 10,5 МВт, в Європі з’явиться найбільший комплекс, сумарна потужність якого становить 15,6 МВт. В середньому в місяць біогазовою установкою виробляється 3 млн. 400 тис. кВт/год. або 3,4 тис.МВт електроенергії. З метою виконання запланованих показників по сільськогосподарських підприємствах району під урожай 2018 року було посіяно 11,4 тис.га озимих зернових культур, що становить 106 відсотків до плану. Для забезпечення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур в районі задіяно 102 зернозбиральних комбайни сільськогосподарських підприємств та 36 комбайнів приватних підприємців. Так, станом на 25 липня 2017 року обмолочено 5,4 тис.га. або 25% площ ранніх зернових культур, намолочено 29,1 тис.тонн збіжжя при середній урожайності 54,3 цнт/га. Для забезпечення галузі тваринництва кормами заготовлено 4,1 тис.тонн сіна та 10,5 тис.тонн сінажу, що становить понад 100 % від потреби.

З нагоди святкування 1030-літнього ювілею Хрещення Руси-України, 28 липня, в день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира, в Києві відбулися урочистості, серед яких – Божественна Літургія у Свято-Володимирському кафедральному соборі, хресна хода до Володимирської гірки та молебень за Україну. Ці богослужіння очолив Святійший Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України, співслужили якому всі архієреї та численні священики Київського Патріархату.
З благословення високопреосвященного Антонія, Митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського, керуючого Хмельницькою єпархією, зі всіх куточків області до столиці України вирушили групи паломників на чолі зі священиками, для участі в богослужіннях та відвідання святих місць. Цьогорічні святкові заходи були надзвичайно багатолюдними, а атмосфера свята - особливо молитовно-піднесеною; адже наша Церква перебуває в очікуванні отримання Томосу про автокефалію від Вселенського Патріархату, що забезпечить офіційне визнання з боку сестринських помісних церков та сприятиме встановленню в Україні миру і злагоди.


Задля єдності, задля миру


Я щасливий тим, що і віряни з нашого Теофіпольського району цього дня взяли участь в урочистостях. Люди їхали до Києва на власних автомобілях, я ж очолив групу паломників, які розмістилися у трьох автобусах. Це був незабутній день, бо ж словами не можна передати душевне піднесення від божественної літургії у Свято-Володимирському кафедральному соборі. А хресна хода! Адже на чолі колони йшли глава Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Філарет, президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною, перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, міністр оборони Степан Полторак, віце-прем’єр Павло Розенко, віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, міністр культури України Євген Нищук та інші члени уряду. Ми почували себе краплинкою цієї могутньої сили під хоругвами, синьо-жовтими стягами, могутньої ріки, яка стікалася до Володимирської гірки. А виступ Президента України Петра Порошенка! Його щирі, гідні слова, про те, що понад тисячу років тому святий рівноапостольний князь Володимир зробив доленосний вибір – прийняв християнство сам і охрестив країну, що відтоді наш народ консолідується навколо духовних ідеалів справедливості, милосердя, любові до ближнього, добра та правди, що християнський вибір одночасно був і вибором європейським, зазирали в душу кожному, дарували відчуття причетності до цієї неоціненної події.